Olkusz

W środę, 28 lipca b.r., w jednym z mieszkań w bloku przy ul. Skalskiej w Olkuszu, doszło do pożaru. W jego wyniku doszczętnie zniszczony został dobytek wielodzietnej rodziny. Mieszkańcy miasta spontanicznie ruszyli z pomocą dla poszkodowanych.

Do pożaru doszło w godzinach wieczornych. W akcję gaśniczą zaangażowały się trzy zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z olkuskiej straży pożarnej oraz trzy zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych z Osieka, Gorenic i Żurady. Jak informują strażacy, mieszkańcy opuścili lokal jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych. Przyczyna pojawienia się ognia nie jest znana.

W wyniku pożaru sześcioosobowa rodzina, w tym czwórka dzieci, została bez dachu nad głową. Ogień doszczętnie strawił jeden pokój. Pozostałe pomieszczenia są częściowo uszkodzone. Do użytku nie nadają się: meble, odzież i wyposażenie mieszkania. Mieszkańcy Olkusza nie pozostali obojętni wobec zaistniałej sytuacji. Już następnego dnia, za pośrednictwem Internetu, rozpoczęła się organizacja akcji pomocowej.

Dzisiaj staraliśmy się uprzątnąć wszystkie rzeczy strawione w pożarze. Rozbieraliśmy jakieś spalone szafki i meble, wykładziny i ubrania, kołdry i wszystko inne – relacjonuje na facebooku Tomasz Witecki. Olkuszanie zorganizowali transport i przewieźli zniszczone sprzęty do PSZOK-u. Reszta rzeczy wylądowała w workach w śmietniku. Kolejnym etapem prac będzie czyszczenie okopconych ścian.

Do wymiany jest stopione okno w pokoju, który ucierał najbardziej. W planie jest również wymiana instalacji elektrycznej i drzwi. Konieczny jest również zakup niezbędnych sprzętów i wyposażenia domu. Wszyscy chętni mogą wesprzeć rodzinę poprzez internetową akcję charytatywną zorganizowaną pod adresem: https://zrzutka.pl/ect2n6

Fot.: OSP Żurada

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze