psp 1

W środę, 28 marca w mieszkaniu na trzecim piętrze bloku przy ul. Żeromskiego 2 wybuchł pożar. Ogień w całości strawił największy pokój, a do szpitala w wyniku rozległych oparzeń ciała, lotniczym pogotowiem ratunkowym została przetransportowana jedna osoba. W akcji gaśniczej uczestniczyło dziewięć zastępów straży pożarnej, które sprawnie opanowały płomienie.

W mieszkaniu znajdowała się pięcioosobowa rodzina. Kobieta wraz z trójką dzieci zdołali opuścić lokum, natomiast mężczyzna pozostał w pomieszczeniach objętych pożarem chcąc ratować dobytek.

Pięć dni wcześniej w Jangrocie również doszło do pożaru budynku mieszkalnego. W tym przypadku był to drewniany dom. Podczas gaszenia ognia w budynku strażacy znaleźli leżącego na podłodze mężczyznę. Wynieśli go na zewnątrz i błyskawicznie przekazali załodze karetki pogotowia. Niestety, mężczyzny nie udało się uratować. Obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon. Istniało podejrzenie, że w budynku domu może znajdować się jeszcze jedna osoba. Teren posesji dokładnie przeszukano korzystając nawet z kamery termowizyjnej. Nikogo nie znaleziono.

Pożar ugaszono, budynek przewietrzono i sprawdzono detektorem wielogazowym na obecność substancji niebezpiecznych. Spaleniu uległo wyposażenie korytarza i sypialni. W akcji gaśniczo-ratunkowej udział wzięły cztery jednostki straży pożarnej. 

Fot. PSP Olkusz i OSP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Hania
Hania
5 lat temu

No to nie źle