Olkusz

Tłum na rynku zapatrzony w wiązki kolorowych świateł przecinających nocne niebo, fluorescencyjni bębniarze grający gorące latynoskie rytmy, a nad tym wszystkim zegar na ratuszu jak dobrotliwy księżyc w pełni… Tak zakończyło się uroczyste pożegnanie wakacji w Olkuszu.

4 września przed południem na olkuskim rynku zaczęli gromadzić się ludzie. Rozłożono już stoiska reklamowe i stragany. W promieniach słońca błyszczały kolorowe dmuchańce czekające na dzieci. Za chwilę miało zacząć się Pożegnanie Wakacji zorganizowane przez Romana Piaśnika, Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz oraz Miejski Ośrodek Kultury.

Burmistrz Roman Piaśnik powitał zebranych na największej tegorocznej miejskiej imprezie życząc wszystkim wspaniałej zabawy podczas wspólnego świętowania. Imprezę z właściwą sobie swadą i humorem prowadził Michał Latos, Kierownik Biura Promocji i Informacji Publicznej UMiG.

Pierwszym punktem programu było Narodowe Czytanie2021; tym razem lekturą była „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

Potem widzowie rozluźnili się podczas spektaklu pacynkowego Karola Szweja „Caryca Katarzyna po raz pierwszy w Olkuszu”.

Dzieci z radością i zapałem wzięły udział w akcji plastycznej prowadzonej przez instruktor MOK, artystę-plastyka Klaudię Zub-Piechowicz.

Resztę dnia wypełniły muzyka, śpiew i śmiech.

Wspaniały koncert zagrała Olkuska Reprezentacyjna Orkiestra Dęta pod batutą niezrównanego Wiesława Drygały, pięknie prezentująca się w eleganckich, nowych strojach.

Wszystkie serca podbiła MorningStar Orchestra. 15 wybitnych muzyków zaprezentowało największe przeboje muzyki polskiej i zagranicznej. Był to występ na najwyższym poziomie, a przy tym tak przyjemny – każde pokolenie mogło śpiewać swoje ulubione piosenki.

Między koncertami rozbawił wszystkich kabaret Weźrzesz, znakomity, jak zawsze.

Wiele osób skorzystało z możliwości zwiedzenia Podziemnego Olkusza.

Na zakończenie tej radosnej imprezy po raz pierwszy w Olkuszu mogliśmy obejrzeć fantastyczny pokaz laserów z fluorescencyjnymi bębniarzami.

Po tak udanym pożegnaniu wakacji można z przypływem optymizmu wrócić do szkół i do pracy.

MOK Olkusz0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
1 rok temu

Z tymi tłumami zapatrzonymi w niebo to bym nie przesadzał. Garstka ludzi… w sumie najmniej odkąd pamiętam na takich imprezach kończących lato.
Ponadto lasery były marne delikatnie rzecz ujmując.