Olkusz

Pacjenci Nowego Szpitala w Olkuszu będą mogli korzystać z rezonansu magnetycznego: pracownię otwarto w miniony poniedziałek.

W uroczystym otwarciu uczestniczyli przedstawiciele zarządu oraz pracownicy Nowego Szpitala, przedstawiciele administracji rządowej, samorządowcy, reprezentacji służb mundurowych oraz lokalnych instytucji.

„Wyposażenie olkuskiego szpitala w nowoczesny rezonans magnetyczny to przede wszystkim wygoda i wsparcie pacjentów oddziałów neurologii, chirurgii oraz interny. Dotychczas pacjenci tych oddziałów, którym z powodów medycznych należało wykonać badania RM, musieli być przewożeni do innych placówek w okolicy. To zabierało cenny czas, ale tez powodowało dyskomfort. Od dziś to już historia” – mówi prezes zarządu Nowego Szpitala w Olkuszu dr Norbert Kubański.

„Dzięki przenośnemu aparatowi rentgenowskiemu pacjent ze złamaniem nie będzie musiał być transportowany do Pracowni Radiodiagnostycznej. To pracownia przyjedzie do jego łóżka. To znaczne ułatwienie dla pacjentów oddziału ortopedycznego” – komentuje dyrektor Regionu Centralnego GNS oraz członek zarządu Nowego Szpitala w Olkuszu Jadwiga Pięta-Pietrzyk.

Poza rezonansem, z dotacji pozyskanej przez Gminę Bolesław zakupiono nowoczesne urządzenie do wykonywania badań USG do Pracowni Radiodiagnostyki oraz mobilny aparat rentgenowski (aparat ramię C). Pracownia ta mieści się na parterze budynku głównego w Pawilonie A. Jak zapewnia dyrektor Kubański, jest ona dostępna dla pacjentów szpitala, a gdy tylko placówka uzyska kontrakt, także dla pacjentów poradni.

Całkowity koszt tej inwestycji to 4,5 mln złotych, z czego 3,5 mln złotych pochodzi z pozyskanej przez Gminę Bolesław dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji lokalnych. Kolejny milion złotych to natomiast dofinansowania z samorządu Województwa Małopolskiego. Szpital pokrył z kolei koszty adaptacji pomieszczeń w wysokości 1,35 mln złotych.
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze