prezydent w olkuszu

Tłum mieszkańców witał we wtorkowe południe prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Przybyli na olkuski rynek mieli okazję porozmawiać z głową państwa, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Przez dwa dni prezydent gościł w Małopolsce. Na trasie wizyty, poza Krakowem, znalazły się też Miechów i Olkusz. Na olkuskim rynku Bronisław Komorowski dziękował za liczne przybycie, rozmawiał z mieszkańcami, pozował do pamiątkowej, wspólnej fotografii. Po złożeniu kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego prezydent spotkał się z samorządowcami powiatu olkuskiego oraz przedstawicielami różnych instytucji. Burmistrz Dariusz Rzepka przybliżył głowie państwa historię Srebrnego Grodu, a także przedstawił najważniejsze inwestycje realizowane w ostatnich latach. Prezydent podziękował za zaproszenie do Olkusza. – Wprowadziłem zwyczaj odwiedzania małych miejscowości przy okazji wizyt w dużych miastach. Tylko w ten sposób można się przekonać, jak funkcjonuje Polska. W miastach takich jak Olkusz widać ogromny postęp, ale także widać, jak wiele zostało jeszcze do zrobienia. Jeżdżę po różnych miejscach kraju, staram się nie unikać tych miejscowości, gdzie widać, jak trudny był moment startu. W moim przekonaniu Olkusz jest właśnie takim miastem. Odzyskanie 25 lat temu wolności przy użyciu kartki wyborczej było połączone z kompletnym bankructwem poprzedniego systemu. To trzeba pamiętać i od tego momentu patrzeć, co już udało się zrobić i co jeszcze pozostało do wykonania – mówił prezydent Komorowski.

W Olkuszu prezydentowi towarzyszyli przedstawiciele władz Małopolski: marszałek Marek Sowa oraz wojewoda Jerzy Miller. – Dzisiejsza wizyta ma związek z upamiętnieniem czynu niepodległościowego. Wielu mieszkańców ziemi olkuskiej sto lat temu zasilało legiony Marszałka Piłsudskiego. 25 lat temu przechodziliśmy trudny proces transformacji. Odtąd możemy cieszyć się wolnością, wypełniając słowa świętego papieża Jana Pawła II: „Wolność nie jest dana, ale zadana” – powiedział marszałek Marek Sowa.

Na zakończenie wizyty prezydent życzył Olkuszowi, by skutecznie szukał swoich nowych szans.

 

{joomplu:49196}{joomplu:49194}{joomplu:49181}{joomplu:49159}

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
bezrobotny
bezrobotny
8 lat temu

Komor u żłoba to i gęba radosna.

Aadam
Aadam
8 lat temu

Ciekaw Jestem jaką odpowiedź udzieli na zawarte pytanie przesłane w : http://niezalezna.pl/57288-trudne-pytania-do-hgw-jak-dwulicowa-osoba-moze-przyjmowac-komunie-sw

Aadam
Aadam
8 lat temu

Człowiek zajmujący stanowisko Prezydenta Polski, na stwierdzenie moje przy podaniu ręki :Kiedy przestanie Pan pierdoły opowiadać ?- Przecież miasto 60.000 ludzi i przemysłem stało się „wioską” bez służby zdrowia,-Odpowiedział : W innych miejscach jest jeszcze gorzej !. A na pytanie Dlaczego kopalnie w Polsce są likwidowane ,a Niemcy węgiel sprowadzają z Australii i USA? – Odpowiedź szybka padła -tak musi być!. cały pożytek – z pobytu. Przecież Władek Gomółka miał więcej logiki w wypowiedziach.

sfrustrowana
sfrustrowana
8 lat temu

Lepsza już niewola ruska,
Niż rządy Komora i Tuska.

Bezrobotny
Bezrobotny
8 lat temu

Kto prosił ruskie? Ci sami co komorowskiego?

radny
radny
8 lat temu

„Ten, który mieni się „radny”, zapewne nie z olkuskiej rady, bo tam każdy niezależnie od poglądów potrafi się zachować z odpowiednim szacunkiem do urzędu burmistrza. Tacy radni jak ty, z ograniczeniami językowymi, co najwyżej reprezentują radę w swoim własnym zadupowiu”
ha ha ha ha ha ha ha ha
Panie Rzepka i ekipa zacznijcie sie PAKOWAĆ

pavv
pavv
8 lat temu

[quote name=”Kacha”]A młodym się wydaje, że wszystko mogą i wszystko im się należy, no cóż takie pokolenie.[/quote]

Znam kilkoro młodych wieku 20-25 lat. 2/3 z nich siedzi w Holandii, Anglii albo Norwegii.

Kacha
Kacha
8 lat temu
Odpowiedz do  pavv

[[quote name=”pavv”][quote name=”Kacha”]A młodym się wydaje, że wszystko mogą i wszystko im się należy, no cóż takie pokolenie.[/quote]

Znam kilkoro młodych wieku 20-25 lat. 2/3 z nich siedzi w Holandii, Anglii albo Norwegii.[/quote]

Jesli chodzi o proporcje to można dyskutować.
Znam kilkoro młodych wieku 20-25 lat. 2/3 z nich siedzi w Holandii, Anglii albo Norwegii.[/quote]
Proporcje niezupełnie takie. Ja też znam takich, którzy już wracają bo nie są tam mile widziani.Znam też takich, którzy wstają o 4 rano żeby zarobić parę marnych groszy u naszych lokalnych „biznesmenów” . Ale jeśli chcą coś zmienić i osiągnąć – to tylko czapki z głów. Zastanawiam się, czy ci najbardziej „aktywni” na forach nie przeszli przypadkiem w wieku 20-30 lat .na wcześniejsze emerytury – babci, mamy. Zamiast dziwić się co Prezydent rozdawał trzeba było zdobyć się na odwagę i osobiście go zapytać. A nuż to żałosne i ślepe społeczeństwo ……

CHAM
CHAM
8 lat temu

Ten, który mieni się „radny”, zapewne nie z olkuskiej rady, bo tam każdy niezależnie od poglądów potrafi się zachować z odpowiednim szacunkiem do urzędu burmistrza. Tacy radni jak ty, z ograniczeniami językowymi, co najwyżej reprezentują radę w swoim własnym zadupowiu.

zacofany
zacofany
8 lat temu

Nawet mnie nie denerwujcie: „Na olkuskim rynku Bronisław Komorowski dziękował za liczne przybycie, rozmawiał z mieszkańcami, pozował do pamiątkowej, wspólnej fotografii.” to już nie „w rynku”? 😆 😆 😆

radny
radny
8 lat temu

„Panie Prezydencie, w Olkuszu, w całym powiecie, tak jak w całej Polsce dobrze się dzieje!”
Rzepka jak takie słowa moga ci przejść przez gardło – tobie moze tak
wybory za 3 miesiące i won z tego urzędu tylko tyle mozna napisać

Kacha
Kacha
8 lat temu

Naród, który nie ma szacunku do symboli swojej ojczyzny, najwyższych urzędów w państwie, nie czuje dumy z tego, ze jest obywatelem tego państwa – nie dokona niczego wielkiego. A młodym się wydaje, że wszystko mogą i wszystko im się należy, no cóż takie pokolenie. Myślę, że to iż Prezydent Polski odwiedził Olkusz to wielkie wydarzenie i żadne wrony tego faktu nie zmienią.

chwała ZHP
chwała ZHP
8 lat temu

a harcerze własną piersią zasłaniali fasade rudery starostwa……a może coś pan prezydent sypną groszem? wszak to tylko parę kolacyjek jego podwładnych z przyjaciółmi Sowy.

pavv
pavv
8 lat temu

Co Komor rozdawał, że go tak entuzjastycznie witano? Podwyżki VAT-u czy akcyzy? A może jeszcze wyższy wiek emerytalny dla każdego? Żałosne i ślepe to nasze społeczeństwo jest!

Młody
Młody
8 lat temu

„Panie Prezydencie, w Olkuszu, w całym powiecie, tak jak w całej Polsce dobrze się dzieje!” – tak burmistrz olkuski prezydentowi kadził i meldował …

„By żyło się lepiej sitwie” – tak na bilbordach być miało …

a prezydent na to – „życzył Olkuszowi, by skutecznie szukał swoich nowych szans” …

i jak ja to wszystko mam rozumieć ???

olkuszanin2
olkuszanin2
8 lat temu
Odpowiedz do  Młody

młody nie każdy ma rozum żeby zrozumieć 🙁 🙁 🙁

siara
siara
8 lat temu
Odpowiedz do  Młody

młody…to byłeś jednak?…A w jakim charakterze? Jako „szpieg z krainy deszczowców”? Jak jesteś taki mocny, to trzeba było rozwiesić ten bilbord o tej sitwie…co? zabrakło odwagi? Mocni jesteście tylko tutaj anonimowo w necie „cienkie Bolki”…żal. pl
Ps….Liczę minusowe lajki, by przekonać się ilu was tych pseudo bohaterów jest…przypuszczam, że sporo…

stary
stary
8 lat temu
Odpowiedz do  Młody

no młody, ma szukać szans w tych piwnicach pod patelnią za 25 melonów