Powiat

Kieszonkowcy wykorzystują nasze roztargnienie i zaabsorbowanie zakupami. Do kradzieży najczęściej dochodzi tam, gdzie występuję „sztuczny tłok”. Łupem złodziei padają zarówno dokumenty, jak i pieniądze oraz telefony. Często nie zdajemy sobie sprawy, że jesteśmy obserwowani przez kieszonkowców, którzy czekają tylko na naszą nieuwagę. Jak się przed tym ustrzec. Oto kilka porad prewencyjnych.

Pod koniec lipca na Alei 1000-lecia w Olkuszu 63-letni mężczyzna stracił nie tylko telefon komórkowy, ale i portfel, który przechowywał w tylnej kieszeni spodni.  W takiej sytuacji nie trudno o utratę swojej własności, zwłaszcza na przepełnionych targowiskach czy w galeriach handlowych. Starajmy się zatem unikać szczególnie zatłoczonych miejsc. Jak ustrzec się przed tego typu przestępstwem? Poniżej zamieszczamy kilka prewencyjnych porad:

 – Nie noś dokumentów lub telefonu w tylnej kieszeni spodni, czy w plecaku, bo tym samym ułatwiasz pracę złodziejowi.

– Unikaj pokazywania zawartości portfela innym.

– Nie pozostawiaj torebki, w której przechowujesz portfel czy telefon bez nadzoru.

– Trzymaj ją zawsze przy sobie.  Jak jesteś na targowisku i robisz zakupy, miej ją zawsze na „oku”.

– Nie zostawiaj torebki, dokumentów, telefonu czy plecaka w samochodzie.

– Jeśli dojdzie już do kradzieży, natychmiast powiadom o tym fakcie Policję. Zastrzeż dokumenty (www.dokumentyzastrzeżone.pl), powiadom operatora o kradzieży telefonu, a on zablokuje twoje konto.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze