1

W Przedszkolu nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego oprócz codziennej solidnej pracy wychowawczo – edukacyjnej dzieją się często rzeczy niecodzienne i niecodzienne powstają pomysły.

I tak grupa „Dzielne Zuchy” rozwijając ideę przyświecającą zdobywaniu odznaki „Małego Miłośnika Ziemi Olkuskiej”, czyli poznawania atrakcyjnych turystycznie miejsc w tzw. „małej ojczyźnie”, wpadła na trop koncepcji przybliżenia dzieciom najważniejszych punktów w tkance miejskiej i doświadczenia swoistej struktury miasta oraz ludzi stojących za tą strukturą. Stąd właśnie umówiona wizyta „Dzielnych Zuchów” w olkuskim magistracie, która rozpoczęła się od odwiedzin w gabinecie Pana Burmistrza Romana Piaśnika. Dzieci przygotowały się do tej wizyty m.in. wymyślając listę pytań, w tym o ulubiony kolor, sposób spędzania czasu po pracy, przebieg dnia pracy albo o to, czy Pan Burmistrz lubi lepić bałwana.

2

Indagowany chętnie udzielał odpowiedzi, pozwolił zasiąść dzieciom za swoim biurkiem oraz częstował słodyczami i obdarował na koniec wizyty drobnymi upominkami. Następnie „Dzielne Zuchy” miały okazję zwiedzić siedzibę Urzędu Miasta i Gminy, Urzędu Stanu Cywilnego oraz Straży Miejskiej, a oprowadzającym był rzecznik prasowy magistratu, Michał Latos. Ta ze wszech miar udana wizyta bardzo dzieciom zapadła w pamięć, zwłaszcza że naprawdę nie każdy może sobie przybić „piątkę” z Panem Burmistrzem.

3

Następne w planie jest zwiedzanie olkuskiej Brengardy, a poprzednim (pierwszym) punktem planu niniejszego projektu było zwiedzanie z przewodnikiem zabytkowych olkuskich podziemi ratusza, prawdopodobnie ostatnie przed zamknięciem dla zwiedzających w celu stworzenia w podziemiach interaktywnego muzeum ziemi olkuskiej.

Przedszkole nr 3 (Anna Kaziród)

4

5

6

7

8

9

10

11

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze