slowiki blok

Dziesięć propozycji zadań do budżetu gminy Olkusz na rok 2020 i lata następne, w porozumieniu z mieszkańcami złożyli radni miejscy z osiedla Słowiki. Ambitne plany zakładają wykonanie inwestycji wartych blisko 2 miliony złotych. 

Wśród mieszkańców panuje opinia, że osiedle Słowiki to najbardziej zapomniana przez urzędników część Olkusza. Zdaniem radnych z tego terenu: Marii Beszterdo i Józefa Filasa, gdyby nie aktywność mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego, to na terenie osiedla z niebieskimi dachami nic by się nie działo. Radni wystosowali do burmistrza Romana Piaśnika listę zadań inwestycyjnych, jakie zdaniem mieszkańców, powinny zostać uwzględnione w budżecie gminy na rok 2020 i lata następne.

Lista dziesięciu propozycji powstała po zebraniu mieszkańców Osiedla Słowiki, do którego doszło 19 września br.. Wśród proponowanych zadań znalazły się: dokończenie inwestycji związanej z ogrodzeniem boisk sportowych przy Szkole Podstawowej nr 9, wykonanie oświetlenia toru rolkowego, wykonanie parkingu dla samochodów osobowych przy ul. Rataja w rejonie boiska do piłki nożnej „Blisko Boisko”, wykonanie parkingu dla samochodów osobowych przy ul. Traugutta i Rataja, uporządkowanie spraw własnościowych i dokończenie budowy środkowego odcinka ul. Buchowieckiego, nadlanie nowej warstwy nawierzchni asfaltowej na całej długości ul. Kolberga i Ściegiennego, remont lub nadlanie nowej nawierzchni na ulicy wewnątrzosiedlowej (jednokierunkowej) przy ul. Traugutta, wymiana nawierzchni na placu zabaw przylegającym do „Blisko Boisko” z nawierzchni piaskowej na bezpieczną oraz wykonanie monitoringu na osiedlu Słowiki.

Szacowana wartość wszystkich propozycji opiewa na prawie 1,8 miliona złotych. W odpowiedzi na interpelację radnych wiceburmistrz Jolanta Motyczyńska przypomniała procedury związane z wprowadzeniem do budżetu na kolejne lata zadań inwestycyjnych, informując jednocześnie o obowiązujących datach i drodze urzędowej. Burmistrz zapewniła również, że pismo złożone przez radnych jest traktowane jako wniosek do projektu budżetu na rok 2020. – Należy jednak podkreślić, że ostatecznej akceptacji budżetu dokonuje Rada Miejska w Olkuszu, a z uwagi na szereg podjętych inicjatyw inwestycyjnych na obszarze całej gminy Olkusz, trudno oczekiwać, by do budżetu zostały wprowadzone wszystkie złożone propozycje – przekonuje Jolanta Motyczyńska.

Znając realia oraz możliwości budżetowe gminy należy mieć nadzieję, że chociaż część propozycji znajdzie się wśród zadań inwestycyjnych w nadchodzącym roku kalendarzowym.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze