W Przedszkolu nr 3 w Olkuszu na dobre zagościła świąteczna atmosfera. Wszystkie przedszkolaki, ich opiekunki, dyrekcja i zaproszeni goście wzięły udział w Wigilii. Poprzedziły ją Jasełka, w których dzieciaki przedstawiły biblijną historię narodzin Jezusa. Opowieść została wzbogacona o nowoczesne postacie z bajek, które przyniosły do stajenki swoje dary. Z prezentami przyszli więc nie tylko Trzej Królowie, ale również Pszczółka Maja, Kopciuszek, Jaś i Małgosia czy Czerwony Kapturek. Dzieciaki zachwycały nie tylko talentem scenicznym, ale również specjalnie przygotowanymi na tę okazję strojami.

Precyzyjnie wykonana dekoracja i świąteczne ozdoby w całym przedszkolu podkreśliły charakter tego świątecznego dnia. Na koniec przedstawienia wszyscy zaśpiewali świąteczny przebój „Jest taki dzień”, łącząc się w przyjacielskim uścisku. Goście obdarowali maluchy wielkim koszykiem z łakociami. Na prawdziwą ucztę przyszła kolej chwilę później. Wszyscy połamali się opłatkiem, składając sobie najlepsze życzenia. Nie mogło zabraknąć świątecznego barszczu z uszkami oraz ryby i kapusty z grzybami. – Święta to czas rodzinny, a wszyscy w przedszkolu jesteśmy jedną, wielką rodziną dlatego postanowiliśmy wspólnie zasiąść do świątecznego stołu – mówi Bożena Urbanik, dyrektorka Przedszkola nr 3 im.  Kornela Makuszyńskiego w Olkuszu. – Życzę wszystkim przedszkolakom wspaniałych świąt w rodzinnej atmosferze i oczywiście dużo prezentów pod choinką – dodaje. Na zaproszenie maluchów odpowiedzieli: ksiądz proboszcz Mieczysław Miarka, dyrektor Samorządowego Zespołu Edukacji Andrzej Feliksik oraz Marek Krzykawski, prezes OSP.


Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:13953}{joomplu:13957}{joomplu:13963}{joomplu:13972}

21
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
21 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
kolbaRoberspiercdnPiotrek NogiećMędrzec Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kolba
kolba

Nie wybieram się!

Piotrek Nogieć
Piotrek Nogieć

A ja uważam że kler i katecheci powinni trzymać się z daleka od żlobków przedszkoli i szkól.

cdn
cdn

[quote name=”Roberspier”][quote name=”cdn”]Szopki to przekręt. Pasterze nie spotkali tak zwanych króli w stajence, bo ci przyszli w innym czasie do Jezusa(Mateusza 2,11 podaje, że weszli do domu, nie do stajenki). A przyszli nie królowie, tylko magowie(przypis w katolickiej Biblii Tysiąclecia do Mateusza 2,1). Święto 3 króli to cześć dla magów, których działalność Bóg potępił w Biblii. Nieżle nas kler szopkami wmanewrował w nieposłuszeństwo wobec Boga.[/quote]
Co to za głupoty -chyba świadek Jehowy zabrał glos.[/quote]
A udowodnij, że to głupota. Ja sprawdziłam w Biblii i jakoś skłaniam się ku temu, że tak jest. A co masz jako argument?

Piotrek Nogieć
Piotrek Nogieć

CYTAT: [No to pytanie]: „…prowadzi się za rękę, tam gdzie jest prawda i dobro, a nie głupota i Ateizm. Chcesz Pan boga dziecku zabrać – co mu Pan dasz w zamian? Siebie?” Ateisto, tu jest o dzieciach w przedszkolu, a z dziećmi trzeba umieć rozmawiać. Posluchaj i ucz się: – Moje kochane dzieci, któremu z was tatuś kupil rower, nakręcany samochodzik, latawiec albo motorówkę? Którego z was tatuś zabral do kina, do cyrku, do ZOO, do teatrzyku? Komu tatuś czytal książeczkę, opowiadal bajeczki … WIDZĘ, WIDZĘ TEN GĘSTY LAS RĄK! A któremu z was bozia dala choćby zlamanego dropsa, albo… Czytaj więcej »

Piotrek Nogieć
Piotrek Nogieć

A propos PRAWDY, DOBRA… i kościola w przedszkolach 🙂

„Benedykt XVI wyraził opinię, że księża pedofile „wypaczyli” swą posługę i „sprowokowali zniszczenia”. Słowa te znalazły się w ogłoszonym w Watykanie liście papieża do seminarzystów na zakończenie roku kapłańskiego.

– Ostatnio musieliśmy stwierdzić z wielką przykrością, że kapłani wypaczyli ich posługę przez nadużycia seksualne wobec dzieci i młodzieży. Zamiast prowadzić osoby do dojrzałego człowieczeństwa i być tego przykładem, przez swe nadużycia sprowokowali zniszczenia, wobec których odczuwamy dogłębny ból i żal – napisał Benedykt XVI.”

Ku przestrodze Rodzicom, Przedszkolankom i Wszystkim tym, którzy wierzą w PRAWDĘ! i DOBRO! 😆

Piotrek Nogieć
Piotrek Nogieć

[quote name=”No to pytanie”]…Dzieci się wychowuje a nie chowa i daje mozliwosci wyboru od najmłodszych lat, prowadzi się za rękę, tam gdzie jest prawda i dobro,a nie głupota i Ateizm. Chcesz Pan boga dziecku zabrać – co mu Pan dasz w zamian? Siebie?[/quote] Jak śmiesz kpić i drwić z ojców (choćby tylko jednego), którzy całe swoje życie poświęcają dzieciom, wychwalając równocześnie coś, czego nikt nigdy na oczy nie widział?! To właśnie przed takim jak twoje, ogłupieniem, należy bronić dzieci, aby miłość i szacunek oddawały własnym matkom i ojcom, a nie wmówionemu od PRZEDSZKOLA „powietrzu”. Ja mam na koniec dla ciebie… Czytaj więcej »

Roberspier
Roberspier

[quote name=”cdn”]Szopki to przekręt. Pasterze nie spotkali tak zwanych króli w stajence, bo ci przyszli w innym czasie do Jezusa(Mateusza 2,11 podaje, że weszli do domu, nie do stajenki). A przyszli nie królowie, tylko magowie(przypis w katolickiej Biblii Tysiąclecia do Mateusza 2,1). Święto 3 króli to cześć dla magów, których działalność Bóg potępił w Biblii. Nieżle nas kler szopkami wmanewrował w nieposłuszeństwo wobec Boga.[/quote]
Co to za głupoty -chyba świadek Jehowy zabrał glos.

cdn
cdn

Szopki to przekręt. Pasterze nie spotkali tak zwanych króli w stajence, bo ci przyszli w innym czasie do Jezusa(Mateusza 2,11 podaje, że weszli do domu, nie do stajenki). A przyszli nie królowie, tylko magowie(przypis w katolickiej Biblii Tysiąclecia do Mateusza 2,1). Święto 3 króli to cześć dla magów, których działalność Bóg potępił w Biblii. Nieżle nas kler szopkami wmanewrował w nieposłuszeństwo wobec Boga.

głos rozsądku
głos rozsądku

[quote name=”TV-Man”] Otóż Pszczółka Maja jest tym samym czym bóg i Kulfon gdyż widziałem ich tylko na obrazkach w książkach i na filmach w TELEWIZJI 😛 .[/quote]Jesteś biednym,. chorym człowiekiem zatruwającym swą nienawiścią wszystkich dookoła. Co ci szkodzi, że 5-cio lub 6cilatek przebierze się za Pszczółkę Maję, Czerwonego Kapturka czy nawet samego Jezusa? Zapewne miałeś rodziców, zapewne cię ochrzcili, matka albo babcia odmawiała w twojej intencji różaniec, jak byłeś chory – ciekawe, co czujesz jak patrzysz na ich groby – zapewne tryumf i pogardę, jaki to ty mądry jesteś, a oni tu leżą pod tym idiotycznym nagrobkiem z krzyżem! Chyba,… Czytaj więcej »

Piotrek Nogieć
Piotrek Nogieć

[quote name=”głos rozsądku”]To jak to jest z tą Pszczółką Mają?[/quote]

Otóż Pszczółka Maja jest tym samym czym bóg i Kulfon gdyż widziałem ich tylko na obrazkach w książkach i na filmach w TELEWIZJI 😛 .

głos rozsądku
głos rozsądku

Agnostyk, Tatuś, Henia z Lichenia i reszto „Towarzystwa” – proszę przeczytać uważnie i podkreślić fragmenty odnoszące się do waszej sytuacji: „Zaburzenia dysocjacyjne są niezmiernie rzadkie. Mimo uwzględnienia ich w diagnostyce, nadal zdarzają się lekarze nie akceptujący takiej diagnozy. Zaburzenia dysocjacyjne zwane są również osobowością wieloraką, lub – dawniej – podwójną osobowością. Rzadko jednak zdarza się, aby osobowość pacjenta rozszczepiała się jedynie na dwie osobowości. Najczęściej, przecietna liczba osobowości waha się od 6 do 16, choć znane są psychiatrii przypadki, kiedy osobowość chorego podzielona była nawet na 34 osobowości. Każda z osobowości może dysponować własnym głosem, umiejętnościami, mimiką i zachowaniem oraz… Czytaj więcej »

Mędrzec
Mędrzec

Indoktrynacja kościelna trwa podobnie jak kiedyś komunistyczna. A ja za prawdę powiadam wam że jedno jest warte drugiego!

głos rozsądku
głos rozsądku

To jak to jest z tą Pszczółką Mają?

Henia z Lichenia
Henia z Lichenia

[quote name=”No to pytanie”]
Biedny tatusiu pewnie dzieciaka ochrzciłeś i chciałbyś go mieć z glowy. Dzieci się wychowuje a nie chowa i daje możliwości wyboru od najmłodszych lat prowadzi się za rękę, tam gdzie jest PRAWDA I DOBRO, a nie głupota i Ateizm. Chcesz Pan boga dziecku zabrać – co mu Pan dasz w zamian? Siebie?[/quote]

Strzeżmy swoje dzieci przed TAKĄ prawdą i TAKIM dobrem 😀 😀 😀

Pan N.?
Pan N.?

[quote name=”głos rozsądku”]Panie N.!
Jakbyśmy, co nie daj Boże, jakimś niepojętym zbiegiem okoliczności, dopuścili pana do władzy, choćby nawet na przykładzie przedszkoli, to by nam pan tu takie piekło ateistyczne urządził, że ci wszyscy AA (Apostaci i Agnostycy) już po tygodniu modliliby się do Bozi, żeby się jednak nad nimi zlitował.
Teraz panu przeszkadza Jezus, szopka i choinka a zaraz by pan zakazał Czerwonego Kapturka, Jasia i Małgosi. Bo chyba nie wierzy pan w Pszczółkę Maję?[/quote]

Nie potrzeba władzy Ateistów aby kościół padł 😆 Kościół zje się sam, do ostatniego okruszka. To tylko kwestia czasu 😆 .

Najezona
Najezona

Jeszcze nikomu nie zaszkodziło miłe spotkanie, wtedy i ludzie stają sie podobni do ludzi, uniżają sie do poziomu dzieci. Takie wilki zagłaskane. Moze tak trzeba by te twrde serca odmarzały choćby raz na rok. Jesli tego nie będzie to czy nie będziemy podobni do zwierząt, które tylko, jedza i śpią i reszta ich nie obchodzi?To nam Bóg dał świat, byśmy byli na nim gospodarzami. A nie wyzyskiwaczami.I zimnymi wyrachowanymi agnostykami do tego ochrzczonymi.

Aśka
Aśka

[quote name=”Agnostyk”]Nie róbcie nam z przedszkoli kościołów bo tam też są dzieci Apostatów, Ateistów i Agnostyków :-?[/quote]
To nie kościoły to tradycja i kultura,a jesli ktoś nie chce -moze dziecko z takiego miłego spotkania zabrać i kupić mu bułke w MC donaldzie. Tak będize nowocześniej.

No to pytanie
No to pytanie

[quote name=”Tatuś”]Przedszkola powinny być świeckie tym bardziej, że małe dzieci nie potrafią jeszcze samodzielnie ocenić i wybrać światopoglądu. Podczas podobnych „przedstawień” wątpliwej wartości światopogląd jest im NARZUCANY.[/quote]
Biedny tatusiu pewnie dzieciaka ochrzciłeś i chciałbyś go mieć z glowy. Dzieci się wychowuje a nie chowa i daje mozliwosci wyboru od najmłodszych lat-prowadzi się za rękę, tam gdzie jest prawda i dobro,a nie głupota i ateizm. Chcesz Pan Boga dziecku zabrać -co mu Pan dasz w zamian?Siebie?

głos rozsądku
głos rozsądku

Panie N.!
Jakbyśmy, co nie daj Boże, jakimś niepojętym zbiegiem okoliczności, dopuścili pana do władzy, choćby nawet na przykładzie przedszkoli, to by nam pan tu takie piekło ateistyczne urządził, że ci wszyscy AA (Apostaci i Agnostycy) już po tygodniu modliliby się do Bozi, żeby się jednak nad nimi zlitował.
Teraz panu przeszkadza Jezus, szopka i choinka a zaraz by pan zakazał Czerwonego Kapturka, Jasia i Małgosi. Bo chyba nie wierzy pan w Pszczółkę Maję?

Tatuś
Tatuś

Przedszkola powinny być świeckie tym bardziej, że małe dzieci nie potrafią jeszcze samodzielnie ocenić i wybrać światopoglądu. Podczas podobnych „przedstawień” wątpliwej wartości światopogląd jest im NARZUCANY.

Agnostyk
Agnostyk

Nie róbcie nam z przedszkoli kościołów bo tam też są dzieci Apostatów, Ateistów i Agnostyków 😕