oplatek3

„Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny, przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie, ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny, najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie”.

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna, magii i czarów. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości. To w te dni, kiedy iskrzą się lampki choinkowe odkrywamy sens życia. Ze świętami związane są tradycje, a jedną z nich jest wspólne dzielenie się opłatkiem. Jak obyczaj każe w „ÓSEMCE” również podzieliliśmy się opłatkiem. Tę wyjątkową chwilę mogliśmy spędzić razem ze wszystkimi dziećmi i pracownikami przedszkola w przedświąteczny czwartek 18.12.2014r. Przebiegała ona w niezwykle ciepłej, choć grudniowej atmosferze. W nastrojowo udekorowanej sali, w scenografii bożonarodzeniowej stajenki oraz przy brzmieniu pięknych polskich kolęd aniołki, pastuszkowie oraz dostojni królowie przedstawiali historię narodzin Jezusa.

Po części artystycznej miało miejsce składanie życzeń i dzielenie się opłatkiem. Dopełnieniem serdecznej, bożonarodzeniowej atmosfery było wspólne śpiewanie kolęd. Wspaniałe spotkanie przygotowane przez „Biedronki” pod kierunkiem pani Uli i pani Marty wprowadziło wszystkich w magię świąt. Oby piękna i bogata tradycja wigilijnego opłatka żyła pośród nas i była przekazywana następnym pokoleniom.

Przedszkole nr 8 w Olkuszu

oplatek2

oplatek1

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze