w jeden dzien dookola europy

Niewielu Polaków zdaje sobie sprawę z tego, że 9 maja przypada Dzień Unii Europejskiej. Doskonale jednak wiedzą o tym dzieci z Przedszkola Nr 8, gdzie już od trzech lat w specyficzny sposób obchodzony jest ten dzień. Czasem nie trzeba ważnych dokumentów ani biletów, żeby wybrać się w pasjonująca podróż. Właśnie taką przygodę w czwartek, 9 maja 2013 r. przeżyły dzieci z  Przedszkola Nr 8 w Olkuszu. W jeden dzień zwiedziły wybrane kraje europejskie.
Dzieci poznawały kulturę, zwyczaje, tradycje, ciekawe miejsca, atrakcje turystyczne a także ludzi mieszkających w krajach Unii Europejskiej.  Dziecięca spontaniczność, szczerość, humor, zabawa, to przewodnicy, którzy poprowadzili widzów w tej wielobarwnej i wielowątkowej podróży. Przedszkolaki zwiedziły Danię, Holandię, Hiszpanię, Francję, Niemcy, Szwecję i Wielką Brytanię. Nie zabrakło piosenek śpiewanych po francusku, energetycznego flamenco czy tańca dworskiego na balu u królowej angielskiej.

– Dzień Europejski stał się dla nas okazją do wyposażenia dzieci w zasób niezbędnych wiadomości i doświadczeń wynikających z edukacji europejskiej w przedszkolu – mówi Bożena Wicherek, opiekunka działającego od trzech lat w przedszkolu Klubu Małego Europejczyka „UNILUDEK”. Spotkanie było podsumowaniem realizowanych przez dzieci zadań w ramach działalności tego klubu.

Aż nogi rwały się do tańca patrząc na wspaniałą Hiszpankę wykonaną perfekcyjnie przez Panią Joannę Dobrowolską,  jednym z wielu elementów dekoracyjnych sali podróży. Poprzez takie zajęcia i zabawy uświadamiamy dzieciom, że istnieją inne narody, z którymi należy żyć w przyjaźni i współpracować w każdej dziedzinie życia. Do zobaczenia za rok!

Tekst nadesłany przez Przedszkole nr 8 w Olkuszu

w jeden dzien dookola europy 1

w jeden dzien dookola europy2

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze