budowa przedszkola2

Opóźnia się oddanie do użytku przedszkola budowanego przy Szkole Podstawowej nr 5 w Olkuszu. Wykonawca wystąpił do gminy o przedłużenie terminu dokończenia placówki. Prace powinny zostać zakończone w tym miesiącu.

Inwestycję rozpoczęto trzy lata temu. Jak dowiedzieliśmy się w magistracie, ogólnie opóźnienie wynika przede wszystkim z ogłoszenia upadłości pierwszego wykonawcy oraz ze zmiany przepisów sanitarnych i pożarowych. – Skutkowało to koniecznością aktualizacji projektu budowy. W konsekwencji konieczne było uzyskanie zmiany pozwolenia na budowę i rozszerzenie zakresu prac o wprowadzone w nowych przepisach zabezpieczenia przeciwpożarowe i sanitarne. Chodzi m. in. o zamontowanie kurtyny przeciwpożarowej oraz ognioodpornych okładzin stropów, wydzielenie innych stref pożarowych, zmianę klasy odporności ogniowej drzwi przeciwpożarowych, wprowadzenie dodatkowych klap przeciwpożarowych w wentylacji. Wszystko to wydłuża czas realizacji inwestycji. Ponadto przedłużenie terminu uzasadnione jest długotrwałymi, niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi – tłumaczy Michał Latos, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu. W budynku jest już gotowa kuchnia. Teraz trwa wybór dostawcy mebli i wyposażenia przedszkola.

W nowej placówce przewidziano sześć sal przedszkolnych, salę na zajęcia dodatkowe oraz salę na zajęcia ruchowe. Gmina planuje przenieść tam dzieci z pobliskiej „Czwórki”. Gdy wcześniej pisaliśmy o tej inwestycji, w gminie deklarowano, że w nowym przedszkolu powstanie jeszcze dodatkowy oddział. – O przeniesieniu podopiecznych z innych oddziałów przedszkolnych zadecydują dyrektorzy – dodaje Michał Latos.

Przedsięwzięcie w całości finansowane jest przez gminę. Jak deklaruje rzecznik prasowy, koszt inwestycji będzie znany po rozliczeniu powykonawczym. Zakończenie prac planowane jest na grudzień tego roku. Potem zgodnie z obowiązującymi przepisami Państwowa Inspekcja Sanitarna, Państwowa Straż Pożarna oraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego przeprowadzą procedury związane z dopuszczeniem obiektu do użytkowania.

budowa przedszkola

 

19
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
19 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
pogodynkaryźypapaczczszszzainteresowany Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pogodynka
pogodynka

Rzeczywiscie lato tego roku było takie,że budować nie -śnieg i zawieje,Pan RZECZNIK PRASOWY URZĘDUma fantazję pisząc o złych warunkach przez które nie skończono budynku przedszkola.Mieszkańcy glinianek to nie blondynka z dowcipów.Trochę szacunku dla Olkuszan Panie Burmistrzu i Rzeczniku.

Olenka
Olenka

Wydaje mi się, ze jeżeli uzyskano prawomocne pozwolenie na budowę, to budowę należny prowadzić zgodnie z zatwierdzonym projektem. Zmiany przepisów wprowadzone po wydaniu pozwolenia tego pozwolenia nie obejmują.Prawo nie działa wstecz.. Chyba ze pozwolenie wydano z naruszeniem prawa a projekt w dniu wydania pozwolenia nie spełniał obowiązujących przepisów. Próba ogłupienie wyborców tym razem się nie powiedzie. W najbliższym czasie poinformujemy wyborców błędach i winnych zaniedbań na tej inwestycji w aspekcie obowiązującego prawa.

ryźy
ryźy

Czy to nie ten ptaszek specyjalista od wygrywania przetargów w Wolbromiu,który ostatnio został opisany w wiadomościach olkuskich. Jak to ten to sprawa jasna. Wariant Wolbromski przeniesiono na grunt Olkuski. Ciekawe o ile wzrosła cena inwestycji.Bo co do jakości to złudzeń nie ma. Żadna firma olkuska takiej „jakości” by nie osiągnęła,no chyba że 30 lat temu.

papa
papa

Budowa się przeciągnęła bo gospodarz nie dopilnował wykonaawcy, który nie wywiązywał się z obowiązków.

http://przeglad.olkuski.pl/index.php/aktualnosci/kategorie-aktualnosci/aktualnosci/7048-kto-dokoczy-przedszkole

Poprzednio budował:
Dom-Styl Developer Sp z o.o. Sp.k. ul. Wysłouchów 30A/42 30-611 Kraków
http://www.wrotamalopolski.pl/root_BIP/BIP_w_Malopolsce/gminy/root_Olkusz/podmiotowe/Zamowienia+publiczne/Wyniki+przetargow/2010/przedszkole+przy+SP+Nr+5.htm

Obecnie buduje:
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Budowlane Lesław Gil, ul. Słoneczna 39, 32-340 Wolbrom, kraj/woj. małopolskie.

http://www.przetargi.egospodarka.pl/515968_Kontynuacja-budowy-przedszkola-przy-SP-nr-5-w-Olkuszu_2012_2.html

papa
papa

[quote name=”z zewnątrz”][quote name=”hi”]…
W moim sąsiedztwie właśnie ukończono po roku dwa 5 piętrowe biurowce.
….[/quote]
Po I, inwestycje publiczne są finansowane inaczej niż komercyjne budynki.
Po II, zupełnie innych pozwoleń potrzeba na budowę jakichś biurowców, a zupełnie inne przepisy dotyczą placówek, w których będą przebywały dzieci, zwłaszcza tak małe.

Polecam wyjrzeć zza komputera czasem, zainteresować się światem, bo odnoszę wrażenie, że niektórzy komentujący są albo sponsorowani przez lokalnych polityków albo po prostu są zwykłymi ignorantami.[/quote]

Prawo budowlane jest jednakowe dla wszystkich.
Powiem tylko „jaki Pan taki kram” :-/.

czczszsz
czczszsz

[quote name=”zainteresowany”]A kto jest wykonawcą tej budowy?[/quote]
Brzęczeszczykiewicz.

zainteresowany
zainteresowany

A kto jest wykonawcą tej budowy?

Olenka
Olenka

Wyrwać rzepkę bo to chwast i miasto przestanie się zwijać i
zmieść z płaszczyzny politycznej radnych likwidatorów Olkusza, którzy podlewają chwasta zamiast olewać.

Itrka
Itrka

A może by nam przedstawiono parę faktów np.
1. Za jaką cenę wybrano wykonawcę w I przetargu
2. Jaka jest cena końcowa inwestycji
3. Kto ponosi winę za patologiczne prowadzenie przetargów związanych z tą inwestycją.
4. Ile wyborcy muszą zapłacić za błędy niekompetentnych urzędasów.

z zewnątrz
z zewnątrz

[quote name=”hi”]…
W moim sąsiedztwie właśnie ukończono po roku dwa 5 piętrowe biurowce.
….[/quote]
Po I, inwestycje publiczne są finansowane inaczej niż komercyjne budynki.
Po II, zupełnie innych pozwoleń potrzeba na budowę jakichś biurowców, a zupełnie inne przepisy dotyczą placówek, w których będą przebywały dzieci, zwłaszcza tak małe.

Polecam wyjrzeć zza komputera czasem, zainteresować się światem, bo odnoszę wrażenie, że niektórzy komentujący są albo sponsorowani przez lokalnych polityków albo po prostu są zwykłymi ignorantami.

Młody
Młody

[quote name=”może….”]Może, ktoś mnie oświeci i napisze ile to panowie Ryszka, Dudkiewicz i Kalista – poprzednicy burmistrz Rzepki wybudowali przedszkoli i wyremontowali szkół ?.[/quote]

Nie budowali bo myśleli perspektywicznie a teraz budują, remontują a potem likwidują, a przyszłość, przy narastającym bezrobociu i perspektywach dla młodych, będzie taka że ponad połowę obecnych będzie trzeba zlikwidować …

może....
może....

Może, ktoś mnie oświeci i napisze ile to panowie Ryszka, Dudkiewicz i Kalista – poprzednicy burmistrz Rzepki wybudowali przedszkoli i wyremontowali szkół ?.

szewc bez butów chod
szewc bez butów chod

w Olkuszu ze szkolami i przedszkolami sie ślizgaja a pedagodzy burmistrzami

Platforma
Platforma

[quote name=”nabrany na ziel wysp”]6 zmarnowanych lat….,jak psu z gardła..[/quote]
Pisowska sieroto, przyjdzie nawiedzony PIS i jeszcze zaskamlesz za Platformą 😆

rodzic01
rodzic01

Jak długo jeszcze nasze dzieci będą siedzieć w takim smrodzie ?!!!

mamusia
mamusia

Wcześniej się te baraki Przedszkola Nr 4 rozlecą niż dzieci zostaną przeniesione do nowego budynku. Ile można czekać!!! Gdybym ja pracowała w takim tempie to już dawno by mnie zwolnili!!!

eryka
eryka

Jaki zarząd miasta taka inwestycja.A więcej dowiemy się w miarę rozkręcania kampanii wyborczej.Jak ćwierkają wróbelki to ty obiektem (na wniosek oburzonych mieszkańców) zainteresują się odpowiednie organy ścigania.Zwłaszcza stroną techniczno finansową i zgodnością prawem zamówień publicznych.

nabrany na ziel wysp
nabrany na ziel wysp

6 zmarnowanych lat….,jak psu z gardła..

hi
hi

Taki kurnik budują w 3 lata?
W moim sąsiedztwie właśnie ukończono po roku dwa 5 piętrowe biurowce.
Zaczynają budować trzeci.
Jak komuś zależy i dopilnuje inwestycji to nie marnuje pieniędzy na przestoje :-/.