paragraf

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego z Białegostoku przy współpracy z olkuską prokuraturą ujawnili nielegalne składowisko tytoniu i suszu tytoniowego, z którego produkowane były papierosy przeznaczone na czarny rynek. Biorąc pod uwagę ilość zabezpieczonego materiału można mówić nie tyle o magazynie, co o małej fabryce. Podczas akcji CBŚ, na terenie pomieszczenia magazynowego w Olkuszu znajdowało się 9 ton tytoniu, 2,2 tony suszu tytoniowego, 325 tys. papierosów oraz filtry i etykiety potrzebne do wprowadzenia papierosów do sprzedaży. Śledczy zabezpieczyli też krajalnicę do tytoniu. Wszystko wskazuje na to, że jest to wierzchołek góry lodowej, a zatrzymani w związku z tą sprawą mężczyźni należą do zorganizowanej grupy działającej w kilku miastach Polski, w tym Śląska i Małopolski. Gdyby znaleziony w Olkuszu towar udało się wprowadzić na rynek, Skarb Państwa straciłby 7 milionów złotych.

 

Olkuska Prokuratura Rejonowa zwróciła się do sądu z wnioskiem o areszt dla dwójki mieszkańców wschodniej części Polski – 25 i 40-latka, którzy najpewniej mają związek z nielegalnym magazynem w Olkuszu. W piątek sąd przychylił się do wniosku prokuratury. Póki co nic nie wskazuje, aby z działalnością olkuskiej „fabryki” papierosów mieli związek mieszkańcy z powiatu olkuskiego. – Na chwilę obecną zatrzymani mężczyźni są podejrzewani o branie udziału w zorganizowanej grupie albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego. Za tego typu działalność grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 – tłumaczy Wiesław Zięba, olkuski prokurator rejonowy. W tym przypadku mają również zastosowanie przepisy Kodeksu karnego skarbowego, zgodnie z którymi nie wolno gromadzić, kupować i sprzedawać wyrobów akcyzowych bez znaku akcyzy. Na chwilę obecną nie ustalono jeszcze, od jak dawna nielegalny skład tytoniu działa w Olkuszu i jaka ilość została w nim zgromadzona przez ten czas. Śledztwo w sprawie grupy, który zorganizowała sobie nielegalną produkcję papierosów, prowadzone jest w kilku miastach w Polsce. Olkusz jest tylko częścią tej logistycznej układanki, na trop której wpadli białostoccy funkcjonariusze. Linia produkcyjna została zabezpieczona poza Olkuszem. Nie jest jeszcze do końca pewne, skąd pochodzi znaleziony w tym tygodniu susz, ale wiele wskazuje na to, że został sprowadzony zza wschodniej granicy.  

Jest to największa tego typu sprawa w powiecie olkuskim od lat, jeśli nie największa. Podobne znalezisko wykryto kilka lat temu, jednak ilość zabezpieczonego wówczas towaru była nieporównywalnie mniejsza. Wedle szacunków mundurowych, znaleziony w Olkuszu towar uszczupliłby budżet państwa o 7 milionów złotych.

10
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
10 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
pavvMłodykij ma 2 końcewesołymops Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pavv
pavv

„Gdyby znaleziony w Olkuszu towar udało się wprowadzić na rynek, Skarb Państwa straciłby 7 milionów złotych.”
Kolejne powtarzanie bzdur. Wszystkie portale, gazety, radia i telewizje wciąż wypisuję ile to skarb państwa by stracił. Prawidłowo zdanie powyższe powinno brzmieć:
„Gdyby znaleziony w Olkuszu towar udało się wprowadzić na rynek, Skarb Państwa NIE ZAROBIŁBY 7 milionów złotych.”
Bo idąc tokiem rozumowania z powyższego artykułu to jak przekraczam dopuszczalną prędkość i policja mnie nie zatrzymuje to w tym momencie ZARABIAM na tym!

Młody
Młody

To Olkusz znowu na topie w mediach będzie – tym razem jako potentat w branży tytoniowej ….

kij ma 2 końce
kij ma 2 końce

stracili rolnicy,kierowcy,sprzedający na targach,własciciel magazynu i pospolici palacze. Zyskaja urzędnicy,nagrody dla policji, dla marszałków sejmu. i przew komisji za uchwalenie takiej ustawy. Ktos musi stracic zeby zyskał ktoś.

wesoły
wesoły

Człowiek haruje jak wół cały miesiąc na marne 1300 zł a tu proszę….Pyk i 10 baniek w kieszeni i człowiek ustawiony na całe życie 😆
Robota to głupota 😉

mops
mops

[quote name=”leov”]Ciekawe to społeczeństwo, które zawsze znajduje wytłumaczenie dla przestępców, a władze, choć demokratycznie wybrane i policja, traktowane są z niechęcią.[/quote]
Bo jesteśmy społeczeństwem zdesperowanym, permanentnie robionym w ci**la. Reakcja, która cię dziwi, jest jedynie wyrazem najwyższej frustracji i kompletnego zwątpienia we wszelkie wartości z prawem włącznie.

pedał rowerowy
pedał rowerowy

[quote name=”leov”]Ciekawe to społeczeństwo, które zawsze znajduje wytłumaczenie dla przestępców, a władze, choć demokratycznie wybrane i policja, traktowane są z niechęcią.[/quote]
Bo jedyną ambicją niedouczonej policji jest jazda na rowerach 😆

leov
leov

Ciekawe to społeczeństwo, które zawsze znajduje wytłumaczenie dla przestępców, a władze, choć demokratycznie wybrane i policja, traktowane są z niechęcią.

niepalący
niepalący

[quote name=”Henry Ford”]
Jasne. Najtańsza paczka fajek powinna kosztować 62,99 zł.[/quote]
Dlaczego tak drogo? Według mnie powinna kosztować 15 zł.

Henry Ford
Henry Ford

[quote name=”jaro”]Niech beda drozsze to napewno bedzie mniej tego typu przestepstw.[/quote]
Jasne. Najtańsza paczka fajek powinna kosztować 62,99 zł.

jaro
jaro

Niech beda drozsze to napewno bedzie mniej tego typu przestepstw.