taniec2

29. kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tańca, ustanowiony 28 lat temu dzięki inicjatywie m. in. UNESCO.
Już nasi dalecy przodkowie lubowali się w tańcu, a ich taneczne ekscesy możemy podziwiać na skalnych malowidłach. Nie ulega wątpliwości, że wiele zmieniło się od tamtego czasu, jednak jedno pozostało bez zmian. Nadal ochoczo łapiemy każdą okazję, żeby tańczyć, balować, gibać się, brylować, pląsać, podrygiwać, wywijać na parkiecie.
Chociaż w Przedszkolu Nr 8 w Olkuszu muzyka i taniec towarzyszą dzieciom na każdym kroku, to w sposób nietuzinkowy postanowiono uczcić to święto i „przetańczyć cały dzień”. Wszystkich przedszkolaków, którym taniec nie jest obcy a wręcz przeciwnie jest miłą formą spędzania czasu lub wręcz pasją zaproszono dnia 15.05.2013r. na Przedszkolny Maraton Taneczny. W tym dniu grupy zaprezentowały własne choreografie taneczne do wylosowanych tańców.  Choreografami były dla każdej grupy wychowawczynie, które bez wcześniejszego przygotowania, spontanicznie pokazywały dzieciom kroki taneczne, prowadziły je przez wymyślony tu i teraz układ. Wśród wylosowanych podkładów muzycznych znalazły się m.in. „Kaczuszki”, „Macarena”, „Ona tańczy dla mnie”, „Mambo.No.5” czy „Rock and roll”.

Po tańcach grupowych przyszedł czas na nauczycielki. Panie także losowały muzykę, do której wykonywały układ taneczny. Wychowawczynie dzieci 3 i 4-letnich żywiołowo odtańczyły „Lambadę”, nauczycielki z dwóch grup 5-latków przedstawiły emocjonalny układ do muzyki z filmu „Śniadanie u Tiffanyego”, Panie: Agnieszka, Asia i Kasia pląsały przy muzyce „Ouki douki” a przedstawicielki 6-latków energetycznie podrygiwały przy poleczce. Cała zabawa zakończyła się dla wszystkich wspólnym tańcem w stylu Freestyle. W przedszkolu panowała bardzo gorąca atmosfera, a sala zamieniła się na ten jeden dzień w parkiet pełen wirujących tancerzy. Oj, nogi jeszcze dzisiaj bolą!

Tekst nadesłany przez Przedszkole Nr 8 w Olkuszu

taniec

taniec1

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze