spotkanie opłatkowe

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy; dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory. Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich, dzień, który już, każdy z nas zna od kołyski”.

Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. Jest to również okazja do wspólnego spotkania i kolędowania w przedszkolu dzieci i pracowników, nim na niebie „zabłyśnie pierwsza gwiazdka” … 17 grudnia 2015r. odbyło się w „Ósemce” niesamowite spotkanie opłatkowe przygotowane przez dzieci z grupy „Żabek” pod kierunkiem gwiazdki pani Kasi, będące okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia oraz obchodów Nowego Roku.

spotkanie opłatkowe1W nastrojowo udekorowanej sali, w scenografii bożonarodzeniowej stajenki oraz przy brzmieniu pięknych polskich kolęd aniołki oraz pastuszkowie w sposób iście nowatorski zaprezentowali historię narodzin Jezusa. Wszystko w rytmie popu, disco, rock&rolla. Radosna, życzliwa i rodzinna atmosfera towarzyszyła występom dzieci, które prezentowały się bardzo efektownie i z wielkim przejęciem występowały dla swojej publiczności. Nie zabrakło tradycji związanych z wigilią: pierwsza gwiazdka, choinka, biały obrus, sianko, puste miejsce przy stole. Najważniejszą częścią spotkania – jak obyczaj każe – było podzielenie się opłatkiem – symbolem zgody i pojednania. A potem już tylko chóralne kolędowanie, które bardzo długo rozbrzmiewało w murach przedszkola. WESOŁYCH ŚWIĄT I DO SIEGO ROKU!!!

Przedszkole nr 8 (Jolanta Banasińska)

spotkanie opłatkowe2

spotkanie opłatkowe3

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze