Tradycyjnie w maju okoliczne samorządy uruchamiały na swoim terenie miejskie fontanny. W tym roku będzie niestety inaczej. Zgodnie z wytycznymi sanitarnymi uliczne instalacje wodne muszą pozostać nieczynne gdyż mogą ułatwiać roznoszenie w powietrzu koronawirusa.

Główny Inspektor Sanitarny poinformował okoliczne samorządy o konieczności wstrzymania się z uruchomieniem miejskich fontann. – W związku z trwającą epidemią koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID19, jak również dynamiczną sytuacją w zakresie ogłaszania kolejnych etapów znoszenia ograniczeń oraz zbliżającą się korzystną aurą pogodową, NIE ZALECA SIĘ uruchamiania fontann, ulicznych instalacji wodnych z wyrzucanymi na wysokość kilku metrów strumieniami wodnymi lub innych tego typu obiektów – czytamy w piśmie przygotowanym przez GIS.

Zdaniem przedstawicieli GIS aerozol wodno-powietrzny może być dodatkowym nośnikiem dla cząsteczek wirusa. W związku z powyższym wszystkie samorządy zmuszone są wstrzymać do odwołania uruchomienie tego typu obiektów na swoim terenie.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze