Funkcjonariusze  z Komisariatu Policji w Kluczach zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 26 lat, podejrzanych o kradzież z włamaniem do jednego z miejscowych kościołów.  Ich łupem padła metalowa skarbonka z datkami. Wartość skradzionego mienia oszacowano na ponad 1200 złotych.

Do zdarzenia doszło 19 kwietnia br. Mężczyźni weszli do przedsionka kościoła i z jego wnętrza ukradli skarbonkę, która przytwierdzona była do ściany budynku. Puszka z pieniędzmi została jednak szybko odzyskana, albowiem kiedy wracali po kradzieży przez pobliski cmentarz  przypadkowy mężczyzna odebrał im skarbonkę. Obaj sprawcy po utracie łupów rzucili się do ucieczki. Kiedy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu, natychmiast rozpoczęli ich poszukiwania. Jeszcze tego samego dnia mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do komisariatu. Obaj byli nietrzeźwi. 21 –latek miał około 2,2 promila alkoholu, drugi ponad 2,6 promila.

20 kwietnia br. mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem i przyznali się do popełnionego przestępstwa.  O ich dalszym losie zdecyduje sąd. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze