piloci_obelisk1

Wytrwałością, nauką, cierpliwością i ciężką pracą zrealizowali swoje podniebne marzenia. Pułkownik Zdzisław Cieślik i major Arkadiusz Protasiuk, tragicznie zmarli piloci związani z ziemią olkuską, mają swoje miejsce w Olkuszu. Przed Szkołą Podstawową nr 9 uroczyście odsłonięto obelisk z pamiątkową tablicą.

Miejsce postawienia obelisku nie jest przypadkowe. Szkoła ta nosi imię słynnego pilota podpułkownika Stanisława Skarżyńskiego. – Per aspera ad astra – przez trudy do gwiazd – ta piękna i mądra łacińska maksyma to motto działań edukacyjnych, wychowawczych i patriotycznych szkoły. Społeczność szkolna od lat kultywuje tradycję polskiego lotnictwa. Olkusz zawsze pamiętał o swoich bohaterach – pilotach: Antonim Kocjanie i pułkowniku Władysławie Gnysiu. Okrutny los – nagła śmierć podczas pełnienia żołnierskiej służby na zawsze wpisała pułkownika Cieślika i majora Protasiuka w tragiczną historię Polskich Sił Powietrznych – tak dyrektor SP 9 Janusz Cieślik rozpoczął uroczystość, którą poprzedziła Msza św. odprawiona przez ks. dziekana Henryka Januchtę w kościele pw. Dobrego Pasterza.piloci_obelisk3

Tego dnia przed szkołę, obok rodzin pilotów, licznie przybyli mieszkańcy, kombatanci, lokalni samorządowcy i politycy. Oddawano hołd żołnierzom, więc nie mogło zabraknąć ich przyjaciół w mundurach – przedstawicieli 36. Pułku Lotnictwa Transportowego w Warszawie i Sił Operacyjnych w Warszawie, kompanii honorowej 8. Bazy Lotnictwa Transportowego z Krakowa oraz orkiestry reprezentacyjnej wojsk lotniczych z Bytomia. Niejednej osobie łza zakręciła się w oku na wspomnienie tragicznych wypadków w Mirosławcu i Smoleńsku. – Tragedie te w szczególny sposób poruszyły i dotknęły nas, mieszkańców Olkusza. W obu zginęli związani z naszym miastem oficerowie piloci. Obaj zdobywali w Olkuszu podstawy wykształcenia, tu zrodziły się ich marzenia. Opuścili nasze miasto, by swe marzenia zrealizować i powracali tu, odwiedzając swoich bliskich i znajomych, wzbudzając ich radość i podziw. Niestety, nie dowiemy się już, jak wiele daliby nam jeszcze powodów do radości i dumy. Wierzymy, że dla naszych dzieci pułkownik Cieślik i major Protasiuk będą, tak jak dla nas, powodem do dumy i wzorami postaw. Wierzymy, że pamiętając naszych lotników i przypominając ich niepotrzebną i przedwczesną śmierć, przyczynimy się choćby w niewielkim stopniu do podjęcia działań – wprowadzenia właściwych procedur i szkoleń, które zapobiegną w przyszłości podobnym tragediom, jak te w Mirosławcu czy Smoleńsku. Tylko wtedy śmierć lotników z Olkusza będzie choć trochę mniej bezsensowna – mówił burmistrz Dariusz Rzepka.

Po śmierci lotników ich przyjaciele – żołnierze wielokrotnie podkreślali, że zginęli wybitni piloci, którzy dla swoich podwładnych byli przede wszystkim przyjaciółmi. I którzy przez swą wzorową służbę dla Ojczyzny zarażali entuzjazmem i pasją do latania. – Każdy żołnierz rozpoczyna swoją służbę od słów przysięgi „Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić”. I tym słowom pozostaje wierny do końca. W lotnictwie nie wystarczy precyzyjnie pilotować samolot. Trzeba być przygotowanym, że może zdarzyć się coś niespodziewanego, co sprawi, że piękna przygoda na podniebnym szlaku zamieni się w walkę o życie. Pułkownik Cieślik i major Protasiuk byli wybitnymi pilotami, wzorami dla swoich podwładnych, zawsze otoczeni przyjaciółmi. Możecie być z nich dumni. Cieszę się, że o nich pamiętacie. My, ludzie w mundurach, na pewno o nich nie zapomnimy. Arek i Dzidek dzisiaj są z nami, znad chmur spoglądają na Olkusz i są szczęśliwi, że to miasto pamięta o nich. Dziękuję wam za to – tak do mieszkańców zwrócił się dowódca 8. Bazy Lotnictwa Transportowego w Krakowie, płk. pil. Jacek Łazarczyk.

piloci_obelisk2Wdowy po lotnikach, Magdalena Protasiuk i Joanna Cieślik, odsłoniły pamiątkową tablicę. – Jesteśmy wzruszone, że społeczność Olkusza zechciała uhonorować naszych mężów. Oni przez swoją konsekwencję i upór osiągnęli swój cel, by robić to, co kochali. Ukochali wojsko, bo ukochali lotnictwo. Byli dumni, że pochodzą z Olkusza, miasta z tradycjami lotniczymi. Gdy widzę młodego podchorążego w dęblińskim mundurze, który zapala na cmentarza lampkę obok mojej, jestem pewna, że rosną im godni następcy – tak o pilotach opowiadała Joanna Cieślik.
Po złożeniu kwiatów każdy z przybyłych na uroczystość mógł obejrzeć wystawę pamiątek po olkuskich pilotach, zorganizowaną w „dziewiątce”.

Pomysł na uczczenie pamięci lotników narodził się na początku tego roku. – Moje biuro mieści się w Domu Kombatanta w Nowej Hucie. Wspólnie z kombatantami zastanawialiśmy się, jak trwale upamiętnić dwóch olkuskich lotników. Zwróciliśmy się do dyrekcji i społeczności Szkoły Podstawowej nr 9, by postawić tu obelisk. Uroczystość miała odbyć się maju, ale wówczas szkoła była remontowana. Moim warunkiem była pełna apolityczność, jedynym celem jest uczczenie pamięci pilotów – mówił jeden z inicjatorów i fundatorów tablicy, Wojciech Filemonowicz. Do powstania obelisku przyczynili się również: prezes Porozumienia Związków i Stowarzyszeń Służb Mundurowych w Krakowie płk. pil. Czesław Kurczyna, firma DB Schenker, Bogusław Picheta, BOLSPED, BOLOIL S.A., Grzegorz Białas oraz Zbigniew Cioch.

Lotniczy obelisk niewątpliwie będzie miejscem często odwiedzanym przez olkuszan.To symbol, który zobowiązuje, dlatego też major Protasiuk i pułkownik Cieślik powinni być wzorami do naśladowania dla uczniów wszystkich szkół. Symbol, który można opisać słowami marszałka Piłsudskiego: „….Zaszczytnym jest dzieło żołnierza. A najwięcej zaszczytnym jest jego życie, poświęcone w całości innym – nie sobie. Życie, które ma w sobie najmniej egoizmu…”.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:24442}{joomplu:24427}{joomplu:24405}{joomplu:24451}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
57 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
stin
stin
12 lat temu

[quote name=”czub”]. Ten postument przynajmniej symbolizuje osoby wywodzące się z ziemii olkuskiej. .[/quote] Jakie wywodzi?! Przeciez Protasiuk nie jest z Olkusza! W Olkuszu mieszkał kilka lat zaledwie.

realista
realista
12 lat temu

[quote name=”Myśliwy”]
PIS wykombinował, PIS zorganizował, PIS popłakał, PIS oczekuje oklasków… a otrzymuje po raz kolejny zasłużony „środkowy palec” :-)[/quote]
Żaden PIS. Organizowało to PO z lewakami. A Filemonowicz zrobił sobie z tego niezłą reklamę-hipokryta; bo wiadomo jakie on ma poglądy… No i kto tutaj robi sobie kampanie wyborczą na tragedii smoleńskiej?
Widocznie Osucha nie było stać na taką tablicę…

Ilkus@
Ilkus@
12 lat temu

A Pana Orkisza tam nie było ,kolega lewak nie zaprosił 😛 a to smutna sprawa jak Pan to przeżyje taki afront nie udało się pokazać z przyklejonym uśmiezkiem 😀

Myśliwy
Myśliwy
12 lat temu

[quote name=”nauczyciel”]Cytuję Janusz Matuszny:
Wydawało mi się a moze się myle ze ta uroczystosc przebiegała jednak pod dyktando PiSu . Poseł Osuch , Radny Kmita , Radny Bujas , kol. Rusinek…[/quote]

PIS wykombinował, PIS zorganizował, PIS popłakał, PIS oczekuje oklasków… a otrzymuje po raz kolejny zasłużony „środkowy palec” 🙂

BMB
BMB
12 lat temu

Juz mam dosc tej brudnej kampani pełnej oszczerstw i pomówien . Przyrzekam ze będę chciał się wycofac z ujadania

czub
czub
12 lat temu

to też sztab wyborczy Osucha – najprawdopodobn iej Kmita pod nową ksywką…ciekawe czy sam ją sobie wymyślił ? – Panie „Marku2” – pragne Pana uspokoić nie jestem Panem Ł. Kmitą, nie jestem członkiem PiS ani innego ugropowania politycznego, wypowiadałem się na temat postumentu wczesniej w sposob krytyczny a teraz zmienilem zdanie. Jeszcze chciałbym zauważyć, że miło iż pomnik stanął na osiedlu Słowiki, szkoda tylko, że w tekscie nikt o tym nie wspomnial:) Tyle w temacie. A tak na marginesie, chyba mają Panstwo jakis kompleks p. Kmity?:) pozdrawiam miłego dnia:)

Danuśka
Danuśka
12 lat temu

[quote name=”ixik”]A czy to nie o Dudę PiS owskiego chodzi?[/quote]

tak to ten, słyszałam że latał razem z Protasiukiem i z Prezydentem Kaczyńskim wiele razy więc się dobrze znali.

ixik
ixik
12 lat temu

A czy to nie o Dudę PiS owskiego chodzi?

nauczyciel
nauczyciel
12 lat temu

Cytuję Janusz Matuszny:
Wydawało mi się a moze się myle ze ta uroczystosc przebiegała jednak pod dyktando PiSu . Poseł Osuch , Radny Kmita , Radny Bujas , kol. Rusinek , nie chcę wyciągać wniosków ,widziałem na pewno ze Osuch z Kmitą wieniec w ów dzien składali , wydaje się ze Rusinek i Bujas równiez .

Znowu „sztab wyborczy” Osucha się odezwał. Dlaczego próbujesz ludziom wmówić, że cały PIS tam był. Na zdjęciach widac wyraźnie Osuch i Kmita, nawet Dąbka nie było, nie mówiąc nawet o Bujasie. A imprezę zorganizował m.in.burmistrz czyli PO.

osiecki
osiecki
12 lat temu

[quote name=”świadek”][quote name=”z kosynierów”]Widzieliście, że na tym stosie wieńców pod pomnikiem, leży wieniec z napisem mniej więcej takim: „Bohaterskim pilotom Andrzej Duda”. Ktoś go tam widział?[/quote]
Tak – bez fleszy, kamer i rozgłosu. Następnego dnia! Żona p. Dudy przeciez pochodzi z Olkusza.[/quote][quote name=”świadek”][quote name=”z kosynierów”]Widzieliście, że na tym stosie wieńców pod pomnikiem, leży wieniec z napisem mniej więcej takim: „Bohaterskim pilotom Andrzej Duda”. Ktoś go tam widział?[/quote]
Tak – bez fleszy, kamer i rozgłosu. Następnego dnia! Żona p. Dudy przeciez pochodzi z Olkusza.[/quote]
Do Swiadek i Oszukany .
Duda nie wybaczy ci tego a wiesz dlaczego ?
Rodziny a tym bardziej wize runku zony nie uzywa sie w kampani wyborczej , rzeczywiscie zgłupiałeś i niech to będzie przestogą dla Ciebie , więcej tej Pani i jej wizerunku nie wystawiaj na publiczne forum.

osiecki
osiecki
12 lat temu

A ten Duda to nie z PO ? Czy ostatnio nie był widziany z Radnym Cwięczkiem ?

Janusz Matuszny
Janusz Matuszny
12 lat temu

[quote name=”świadek”][quote name=”z kosynierów”]Widzieliście, że na tym stosie wieńców pod pomnikiem, leży wieniec z napisem mniej więcej takim: „Bohaterskim pilotom Andrzej Duda”. Ktoś go tam widział?[/quote]
Tak – bez fleszy, kamer i rozgłosu. Następnego dnia! Żona p. Dudy przeciez pochodzi z Olkusza.[/quote]

tak tak,powinnismy być dumni z tego choć Osiek to wiocha ale jezeli żona tego pana pochodzi z tamtąd to czapki z głów przed Osiekiem , Osiek ma również dwóch radnych i co tu jeszcze napisac acha popiera PO i tyle w temacie

Janusz Matuszny
Janusz Matuszny
12 lat temu

[quote name=”świadek”][quote name=”z kosynierów”]Widzieliście, że na tym stosie wieńców pod pomnikiem, leży wieniec z napisem mniej więcej takim: „Bohaterskim pilotom Andrzej Duda”. Ktoś go tam widział?[/quote]
Tak – bez fleszy, kamer i rozgłosu. Następnego dnia! Żona p. Dudy przeciez pochodzi z Olkusza.[/quote
Wydawało mi się a moze się myle ze ta uroczystosc przebiegała jednak pod dyktando PiSu . Poseł Osuch , Radny Kmita , Radny Bujas , kol. Rusinek , nie chcę wyciągać wniosków ,widziałem na pewno ze Osuch z Kmitą wieniec w ów dzien składali , wydaje się ze Rusinek i Bujas równiez , a ta Pani o której piszesz to na 100 % nie jest z Olkusza , jezeli juz to może z Osieka ?

świadek
świadek
12 lat temu

[quote name=”z kosynierów”]Widzieliście, że na tym stosie wieńców pod pomnikiem, leży wieniec z napisem mniej więcej takim: „Bohaterskim pilotom Andrzej Duda”. Ktoś go tam widział?[/quote]
Tak – bez fleszy, kamer i rozgłosu. Następnego dnia! Żona p. Dudy przeciez pochodzi z Olkusza.

z kosynierów
z kosynierów
12 lat temu

Widzieliście, że na tym stosie wieńców pod pomnikiem, leży wieniec z napisem mniej więcej takim: „Bohaterskim pilotom Andrzej Duda”. Ktoś go tam widział?

marek2
marek2
12 lat temu

[quote name=”czub”]Przyznaje, że na początku byłem sceptycznie nastawiony do idei tworzenia tego postumentu. Natomiast, teraz sądze, że budzi mniej kontrowersji od pomysłu tworzenia pomnika ofiar komunizmu. Ten postument przynajmniej symbolizuje osoby wywodzące się z ziemii olkuskiej. Oby więcej takich przykładów – choćby upamiętniajacych astronomów – Biema czy Bylicę.[/quote]

to też sztab wyborczy Osucha – najprawdopodobniej Kmita pod nową ksywką…ciekawe czy sam ją sobie wymyślił ?

antypo
antypo
12 lat temu

Tak czy inaczej Poseł Jacek Osuch razem z całym olkuskim PO skompromitowali się reklamując ultra lewaka z PO – Filemonowicza 🙁

Wiedzący
Wiedzący
12 lat temu

[quote name=”Janusz Matuszny”]Slędzę wasze wpisy i dostrzegam niepokojace zjawisko chorobowe u niektórych z Was np.
Oszukany
Zespół paranoiczno schozofreniczny , bojacy sie kazdego,kazdy kto nie jest za jest przeciw , szukanie sobie naturalnego wroga skakając po różnych osobach , Film który kręci w swojej wyobrazni jest zrozumiały tylko i wyłącznie dla niego znie potrafi bycn wnzespole[/quote]

No to już wiesz., Matuszny, na co się masz leczyć. Zamów podwójną wizytę, wykup i zażyj podwójną ilość leków – będzie skuteczniej i szybciej 😆

Janusz Matuszny
Janusz Matuszny
12 lat temu

Slędzę wasze wpisy i dostrzegam niepokojace zjawisko chorobowe u niektórych z Was np.
Oszukany
Zespół paranoiczno schozofreniczny , bojacy sie kazdego,kazdy kto nie jest za jest przeciw , szukanie sobie naturalnego wroga skakając po różnych osobach , Film który kręci w swojej wyobrazni jest zrozumiały tylko i wyłącznie dla niego znie potrafi bycn wnzespole

czub
czub
12 lat temu

Przyznaje, że na początku byłem sceptycznie nastawiony do idei tworzenia tego postumentu. Natomiast, teraz sądze, że budzi mniej kontrowersji od pomysłu tworzenia pomnika ofiar komunizmu. Ten postument przynajmniej symbolizuje osoby wywodzące się z ziemii olkuskiej. Oby więcej takich przykładów – choćby upamiętniajacych astronomów – Biema czy Bylicę.

ixik
ixik
12 lat temu

[quote name=”gacek”]Serdeczny sam przyznał, że o Osuchu trzeba przypominać, no tak po czterech latach bimbania, wypadałoby przypomnieć o sobie. Ja bym proponował, żeby poseł Osuch zrobił listę swoich dokonań.[/quote]
ale lista byłaby …………PUSTA( chyba że chodzi o swoje dokonania dla siebie)

gacek
gacek
12 lat temu

Serdeczny sam przyznał, że o Osuchu trzeba przypominać, no tak po czterech latach bimbania, wypadałoby przypomnieć o sobie. Ja bym proponował, żeby poseł Osuch zrobił listę swoich dokonań.

zulu
zulu
12 lat temu

Ooo, sztab wyborczy posła Osucha się odezwał.

serdeczny
serdeczny
12 lat temu

[quote name=”oszukany”]Kazik, podaj swoje nazwisko, żeby cały Olkusz mógł poznać tego, któremu pomógł Osuch.
POSŁUCHAJ KAZIK< JAKBY OSUCH TUTAJ ZROBIŁ COŚ DLA ZWYKŁYCH LUDZI< TO ZAPEWNIAM CIĘ< NIE MUSIAŁBY WIESZAĆ TYLU PLAKATÓW[/quote]
do oszukany!!!!
PiS ma 6 rajcow w RM , porozmawiaj np. z M. Benjaminem Bujasem ,
a twoja wypowiedz trąca powazną chorobą , wydaje mi się ze gdzieś cię juz słyszłem , chyba w UM
Plakatowanie jest tylko formą przypomnienia wyborcom o kandydacie , niewiedziec czemu ale zazdroscisz Osuchowi , chyba chcesz zająć jego miejsce , jezeli to jest twoj cel to pokaz się z innej dobrej strony , niech ludzie zobaczą ze jestes osobą godną zaufania społecznego, bo na razie z twoich wypowiedzi plynie nienawisc

kolbuj
kolbuj
12 lat temu

[quote name=”Kazik”][quote name=”Kazik”]PRZYWRÓCILI WIARĘ W LUDZI , to dzięki im działaniu i olkuskiemu PiS-wi wielu ludzi uwierzyło ze nie są pozostawieni sami sobie…[/quote]
dlaczego doszukujesz sie zachowan agenturalnych , jest mi bardzo blisko do PiSu z tego powodu co napisałem , gdy wszystkie instytucje w Olkuszu zawiodły to oni jedyni pomogli.,powiem ci więcej nawet moja sprawa stanęła na trybunie sejmowej. To są ludzie niezwykle wrazliwi na ludzką krzywdę , Gdybym napisał Dziekuje Panie Posle Osuch z dobroc płynącą z Pana działań to pewnie bysmie wysmiał pod innym nickiem , ale ja tak mysle i tak mowie[/quote]
to jest prawda o Osuchu a konkurencja doskonale wie o tym i dlatego atakuje , nie dziwota

fix
fix
12 lat temu

Nie kto inny, jak Po apelowało do PiS, by tej tragedii nie wykorzystywać w kampanii. Jak nazwać taki sposób promowania kandydata z listy PO , w odniesieniu do wszystkich zdarzeń związanych z ta katastrofą prezentowanych przez to ugrupowanie. Kto łamie tą zasadę jako pierwszy, bo trudno uwierzyć , by intencje inicjatora, miały związek z wyższymi wartościami. Gdyby jeszcze nie kandydował, jego inicjatywa była by trochę bardziej przejrzysta i częściowo zrozumiała. Kandydując, sposób w jaki wykorzystał taką okazję, rodzi podejrzenie ,że nie zrobił tego z wyższych pobudek. Czy można winić tych , którzy w odsłonięciu tablicy uczestniczyli, Gdyby byli nieobecni, zwłaszcza ci którym takie zarzuty się stawia, nietrudno sobie wyobrazić , jakie czytalibyśmy komentarze na ich temat.

ixik
ixik
12 lat temu

Cztery lata tylko dla siebie a teraz zmasowany atak na mentalność wyborców . Ludzie nie dajmy się oszukać !!!!!atak plakatowo-słupowy 😥

Wolbromiok
Wolbromiok
12 lat temu

[quote name=”oszukany”]Kazik, podaj swoje nazwisko, żeby cały Olkusz mógł poznać tego, któremu pomógł Osuch.
A jeśli chodzi o finansowanie kościołów przez PIS, Gieroju mylisz się, Osuch przez cztery lata posłowania oszczędzał na Olkuszu i zbierał kasę, żeby teraz całe miasto i nawet wioski, gdzie się nie ruszy człowiek, musiał oglądać wciąż tę samą twarz, POSŁUCHAJ KAZIK< JAKBY OSUCH TUTAJ ZROBIŁ COŚ DLA ZWYKŁYCH LUDZI< TO ZAPEWNIAM CIĘ< NIE MUSIAŁBY WIESZAĆ TYLU PLAKATÓW[/quote]W Wolbromiu i okolicy też każdy słup z Osuchem !!!!! Faktycznie nic nie zrobił dobrego i teraz się "wiesza wszędzie" żeby zaistnieć 😡

Zgredek
Zgredek
12 lat temu

[quote name=”oszukany”]Kazik, podaj swoje nazwisko, żeby cały Olkusz mógł poznać tego, któremu pomógł Osuch.
A jeśli chodzi o finansowanie kościołów przez PIS, Gieroju mylisz się, Osuch przez cztery lata posłowania oszczędzał na Olkuszu i zbierał kasę, żeby teraz całe miasto i nawet wioski, gdzie się nie ruszy człowiek, musiał oglądać wciąż tę samą twarz, POSŁUCHAJ KAZIK< JAKBY OSUCH TUTAJ ZROBIŁ COŚ DLA ZWYKŁYCH LUDZI< TO ZAPEWNIAM CIĘ< NIE MUSIAŁBY WIESZAĆ TYLU PLAKATÓW[/quote]
i nie zawsze w dozwolonych miejscach!!!! ciekawe czy ktoś to zauważył .A ile na to kasy potrzeba!!!!

oszukany
oszukany
12 lat temu

Kazik, podaj swoje nazwisko, żeby cały Olkusz mógł poznać tego, któremu pomógł Osuch.
A jeśli chodzi o finansowanie kościołów przez PIS, Gieroju mylisz się, Osuch przez cztery lata posłowania oszczędzał na Olkuszu i zbierał kasę, żeby teraz całe miasto i nawet wioski, gdzie się nie ruszy człowiek, musiał oglądać wciąż tę samą twarz, POSŁUCHAJ KAZIK< JAKBY OSUCH TUTAJ ZROBIŁ COŚ DLA ZWYKŁYCH LUDZI< TO ZAPEWNIAM CIĘ< NIE MUSIAŁBY WIESZAĆ TYLU PLAKATÓW

Maja
Maja
12 lat temu

Pilnie potrzebny psychiatra dla forumowiczów ,Kazik zapisz się kolejka nie długa

Gieroj
Gieroj
12 lat temu

[quote name=”Kazik”][quote name=”Kazik”]PRZYWRÓCILI WIARĘ W LUDZI , to dzięki im działaniu i olkuskiemu PiS-wi wielu ludzi uwierzyło ze nie są pozostawieni sami sobie…[/quote]
dlaczego doszukujesz sie zachowan agenturalnych , jest mi bardzo blisko do PiSu… [/quote]

Jesteś nawiedzonym pisowskim agentem mącącym na Przeglądzie od dawna. PIS dba wyłacznie o olkuskie kościoły i kasę olkuskich proboszczów. Wie, że ogłupieni Olkuszanie pójdą za głosem proboszczów którzy z ambon wspierają pisowską zbieraninę. Póki co ogłupieni od chwili poczęcia Olkuszanie dają sie wodzić za nos, ale trzeba mieć nadzieję, że koniec WATYKAŃSKIEGO zaboru się zbliża i Polska odzyska wreszczie upragnioną od czasów II wojny światowej WOLNOŚĆ! 🙂

Kazik
Kazik
12 lat temu

[quote name=”Kazik”]PRZYWRÓCILI WIARĘ W LUDZI , to dzięki im działaniu i olkuskiemu PiS-wi wielu ludzi uwierzyło ze nie są pozostawieni sami sobie…[/quote]
dlaczego doszukujesz sie zachowan agenturalnych , jest mi bardzo blisko do PiSu z tego powodu co napisałem , gdy wszystkie instytucje w Olkuszu zawiodły to oni jedyni pomogli.,powiem ci więcej nawet moja sprawa stanęła na trybunie sejmowej. To są ludzie niezwykle wrazliwi na ludzką krzywdę , Gdybym napisał Dziekuje Panie Posle Osuch z dobroc płynącą z Pana działań to pewnie bysmie wysmiał pod innym nickiem , ale ja tak mysle i tak mowie

Kazik
Kazik
12 lat temu

PRZYWRÓCILI WIARĘ W LUDZI , to dzięki im działaniu i olkuskiemu PiS-wi wielu ludzi uwierzyło ze nie są pozostawieni sami sobie…[/quote]
dlaczego doszukujesz sie zachowan agenturalnych , jest mi bardzo blisko do PiSu z tego powodu co napisałem , gdy wszystkie instytucje w Olkuszu zawiodły to oni jedyni pomogli.,powiem ci więcej nawet moja sprawa stanęła na trybunie sejmowej. To są ludzie niezwykle wrazliwi na ludzką krzywdę , Gdybym napisał Dziekuje Panie Posle Osuch z dobroc płynącą z Pana działań to pewnie bysmie wysmiał pod innym nickiem , ale ja tak mysle i tak mowie

PIS ci jest obojętny?! A ja widzę po charakterze PISma że jesteś pisowskim agentem!

O, tak, tak. Bądźmy wdzięczni PIS, szczególnie za jego osiągnięcia w dziedzinie utrwalania w Olkuszu obcej WŁADZY WATYKAŃSKIEJ! :lol:[/quote]

Olkuszaninek
Olkuszaninek
12 lat temu

[quote name=”Kazik”]do oszukany ;
Obojętny jest mi PiS , ale tych dwóch dzentelmenów o których piszesz , bardzo wiele dla Olkusza zrobiło , a na pewno PRZYWRÓCILI WIARĘ W LUDZI , to dzięki im działaniu i olkuskiemu PiS-wi wielu ludzi uwierzyło ze nie są pozostawieni sami sobie…[/quote]

PIS ci jest obojętny?! A ja widzę po charakterze PISma że jesteś pisowskim agentem!

O, tak, tak. Bądźmy wdzięczni PIS, szczególnie za jego osiągnięcia w dziedzinie utrwalania w Olkuszu obcej WŁADZY WATYKAŃSKIEJ! 😆

Kazik
Kazik
12 lat temu

do oszukany ;
Obojętny jest mi PiS , ale tych dwóch dzentelmenów o których piszesz , bardzo wiele dla Olkusza zrobiło , a na pewno PRZYWRÓCILI WIARĘ W LUDZI , to dzięki im działaniu i olkuskiemu PiS-wi wielu ludzi uwierzyło ze nie są pozostawieni sami sobie , pewnie jestes jeszcze młodą osobą [ ok 30 -35 lat } i pełną energi ,więc skieruj tą energię tak jak oni na pomoc innym ludziom.A co do Bujasa czy był czy nie ? to jakie to ma znaczenie ? jak był to chwała mu za to , bo oddał swoją obecnoscią czesc olkuskim pilotom mnie bacząc na rozgrywki Rzepki Filemonowicza czy dyrektora 9

beny
beny
12 lat temu

Widzę, że u młodego „oszukanego” frustracja się pogłębia. Pytanie o stan zdrowia jest zatem trafione.
Był Osuch, Kmita czyli (PiS) Żak i Dudkiewicz( SLD), (Kucharzyk i Rzepka (PO) a wśród sponsorów BOLSPED i BOLOIL….
Czyli p. Ryszka i Sarecki to wszystko wyreżyserowali?
„Oszukany” – strzel sobie 50-siątkę i nie płacz już na forum.

oszukany
oszukany
12 lat temu

[quote name=”oszukany”][quote name=”Psiuar”]
To Osuch też tam był no nie straciłem ostatnią krztę myślenia o tym Panu.Wstyd idzie wszędzie tylko po to żeby się pokazać razem z kolesiem Rzepką i resztą .Zenujące.Myślę że bardzo mi żal tych młodych zdolnych ludzi ale żeby taką szopkę robić i to w takim momencie :cry:[/quote]
Faktycznie Osuch był i mnie to nie dziwi bo jedynie PiS broni dobrego imiwnia Polskich Lotników poległych zarówno w obu katastrofach [/quote]

Osuch oczywiście grzecznie podreptał za Rzepką, jak zwykle zresztą, a za nim wierny paź Kmita. Czego się nie robi dla poklepania po plecach…
Nie powiedziałbym, że Osuch broni dobrego imienia pilotów skoro dobrze wiedział, kto wymyślił tę prowokację równo miesiąc przed wyborami. Filemonowicz zrobił sobie na tym pomniku niezłą reklamę włącznie z artykułem w Rzeczypospolitej i innych gazetach
http://www.rp.pl/artykul/459542,713964-Pomnik-lotnikow-odslaniany-w-Olkuszu.html

oszukany
oszukany
12 lat temu

[quote name=”Psiuar”][quote name=”Ilkus@”][quote name=”mieszkaniec Słowików”][quote name=”mieszkaniec Słowików”
To Osuch też tam był no nie straciłem ostatnią krztę myślenia o tym Panu.Wstyd idzie wszędzie tylko po to żeby się pokazać razem z kolesiem Rzepką i resztą .Zenujące.Myślę że bardzo mi żal tych młodych zdolnych ludzi ale żeby taką szopkę robić i to w takim momencie :cry:[/quote]
Faktycznie Osuch był i mnie to nie dziwi bo jedynie PiS broni dobrego imiwnia Polskich Lotników poległych zarówno w obu katastrofach , ale chyba widziałem tam Macka Bujasa , Lukasza Kmitę ,i jeszcze kilku radnych z PiS u[/quote]

Jeśli chodzi o Osucha i Kmitę, to ich osobiście tam widziałem i możecie to sprawdzić na licznych materiałach foto i video z imprezy, ale nie znajdziecie na tych materiałach Bujasa, bo na tej imprezie go nie było i dobrze zrobił; co będzie promować jakiegoś lewaka z PO

Randall
Randall
12 lat temu

[quote name=”Psiuar”]
Faktycznie Osuch był i mnie to nie dziwi bo jedynie PiS broni dobrego imiwnia Polskich Lotników poległych zarówno w obu katastrofach , ale chyba widziałem tam Macka Bujasa , Lukasza Kmitę ,i jeszcze kilku radnych z PiS u[/quote]

Niech cię nic nie dziwi, politycy gotowi są wykorzystać każdą okazję. Chwała olkuskim Lotnikom, ale dlaczego tę imprezkę przygotowano tuż przed wyborami?! Śmieszne to i żałosne, a jeszcze komentarze typu „tylko PIS walczył o godność pilotów”?! a ja chętnie wytłumaczę rolę PIS:

To prawda, PIS na czele z braćmi Kaczyńskimi wojował z połową Polaków doprowadzając do HAOSU w wyniku którego zginęli olkuscy piloci: LĄDUJ, DZIADU!

Psiuar
Psiuar
12 lat temu

[quote name=”Ilkus@”][quote name=”mieszkaniec Słowików”][quote name=”mieszkaniec Słowików”

zgadza się ten Cieślik swoją promocją Filemonowicza bardzo skompromitował się totalnie – facet promuje ultra-lewaka którego nawet lewica krakowska nie chce bo robił obciach….., ale Rzepka, Osuch i Kwaśniewski w tej żałosnej szopce też uczestniczyli i jeszcze rodzinę Protasiuka w to wmieszali – SKANDAL ……[/quote]
To Osuch też tam był no nie straciłem ostatnią krztę myślenia o tym Panu.Wstyd idzie wszędzie tylko po to żeby się pokazać razem z kolesiem Rzepką i resztą .Zenujące.Myślę że bardzo mi żal tych młodych zdolnych ludzi ale żeby taką szopkę robić i to w takim momencie :cry:[/quote]
Faktycznie Osuch był i mnie to nie dziwi bo jedynie PiS broni dobrego imiwnia Polskich Lotników poległych zarówno w obu katastrofach , ale chyba widziałem tam Macka Bujasa , Lukasza Kmitę ,i jeszcze kilku radnych z PiS u

maciej
maciej
12 lat temu

Czy uczestnictwo we mszy jest czymś złym?
Czy oddanie hołdu lotnikom olkuskim kogoś maluczkiego bardzo boli?
Uczestnictwo w tych uroczystościach to obowiązek każdej władzy ( było tam PO, był PiS i SLD).
Kwestia lansu p. Filemonowicza i jego tandetne ulotki. Żenada!
TAK dla pamięci,
Stop dla Obłudy

Ilkus@
Ilkus@
12 lat temu

[quote name=”mieszkaniec Słowików”][quote name=”mieszkaniec Słowików”

zgadza się ten Cieślik swoją promocją Filemonowicza bardzo skompromitował się totalnie – facet promuje ultra-lewaka którego nawet lewica krakowska nie chce bo robił obciach….., ale Rzepka, Osuch i Kwaśniewski w tej żałosnej szopce też uczestniczyli i jeszcze rodzinę Protasiuka w to wmieszali – SKANDAL ……[/quote]
To Osuch też tam był no nie straciłem ostatnią krztę myślenia o tym Panu.Wstyd idzie wszędzie tylko po to żeby się pokazać razem z kolesiem Rzepką i resztą .Zenujące.Myślę że bardzo mi żal tych młodych zdolnych ludzi ale żeby taką szopkę robić i to w takim momencie 😥

aaa
aaa
12 lat temu

Kiedy wreszcie skończy się ta obłuda.
Burmistrz udaje zatroskanego o pamięc dwóch żołnierzy i buduje pomnik. W tym samym czasie z płyty Rynku przenosi pomnik poświęcony poległym za ojczyznę i pomordowanym przez faszystów. tj. ok 4000 olkuszan i olkuskich żydow.

Kruk
Kruk
12 lat temu

Rzepka jest takie PO jak z przysłowiowej koziej……. trąbka.Zwykły koniunkturalista.Nawet jego koleś Gowin na taki cyrk się nie dał nabrać………..To jest żałosne jeden pomnik się niszczy a drugi z pompą otwiera 😡 😡 😡 😡 😡 Tak wykorzystywać biedną rodzinę i pamięć pilotów

Psiuar
Psiuar
12 lat temu

czy Rzepka swiadomie nie zorganizował tego przedstawienia wszak Filemonowicz startuje z jego parti , po tym jak wyeliminował Piasnego wprowadził, Gowina , nastepnym krokiem aby powyzsze zneutralizowac było PO parcie Filemonowicza , a gdzie w tym wszystkim jest Gadkowa???

Psiuar
Psiuar
12 lat temu

[quote name=”Kruk”][quote name=”raty gam”]CHWAŁA I CZESC OLKUSKIEJ WŁADZY
CHWAŁA I CZESC DARIUSZOWI RZEPCE
CHWAŁA I CZESC W. FILEMONOWICZOWI
CHWAŁA I CZESC OLKUSKIEJ P O
CHWAŁA I CZESC tym wszystkim którzy przyczynili się do wczorajszej uroczystosci
a rodziny ofiar Mjr Protasiuka i Płk Cieślika były .
Niech te słowa ukoją w b”U”lu rodziny ofiar .
Panie Rzepka !
Zrobiliscie schow PLATFORMY z cudzego nieszczęscia , za to będziecie potepieni NIGDY WIECEJ RZEPKI
NIGDY WIĘCEJ PLATFORMY
NIGDY WIĘCEJ FILEMONOWICZA[/quote]
to nie był schow Platformy tylko kilku gostków którzy się podpinają do rządzących żeby się przebić w tłumie. Filemonowicz to „lewak” a Rzepka „prawak”i tyle w tym temacie!!! Widzieliście tam jakieś znaczące władze nie bo nikt myślący nie chciał w tym kampanijnym schow brać udziału.Żałosne!!!!!!![/quote]
Tylko Rzepka iPO jest za to odpowiedzialny on tez z PO tak jak Filemonowicz

Kruk
Kruk
12 lat temu

[quote name=”raty gam”]CHWAŁA I CZESC OLKUSKIEJ WŁADZY
CHWAŁA I CZESC DARIUSZOWI RZEPCE
CHWAŁA I CZESC W. FILEMONOWICZOWI
CHWAŁA I CZESC OLKUSKIEJ P O
CHWAŁA I CZESC tym wszystkim którzy przyczynili się do wczorajszej uroczystosci
a rodziny ofiar Mjr Protasiuka i Płk Cieślika były .
Niech te słowa ukoją w b”U”lu rodziny ofiar .
Panie Rzepka !
Zrobiliscie schow PLATFORMY z cudzego nieszczęscia , za to będziecie potepieni NIGDY WIECEJ RZEPKI
NIGDY WIĘCEJ PLATFORMY
NIGDY WIĘCEJ FILEMONOWICZA[/quote]
to nie był schow Platformy tylko kilku gostków którzy się podpinają do rządzących żeby się przebić w tłumie. Filemonowicz to „lewak” a Rzepka „prawak”i tyle w tym temacie!!! Widzieliście tam jakieś znaczące władze nie bo nikt myślący nie chciał w tym kampanijnym schow brać udziału.Żałosne!!!!!!!

raty gam
raty gam
12 lat temu

CHWAŁA I CZESC OLKUSKIEJ WŁADZY
CHWAŁA I CZESC DARIUSZOWI RZEPCE
CHWAŁA I CZESC W. FILEMONOWICZOWI
CHWAŁA I CZESC OLKUSKIEJ P O
CHWAŁA I CZESC tym wszystkim którzy przyczynili się do wczorajszej uroczystosci
a rodziny ofiar Mjr Protasiuka i Płk Cieślika były .
Niech te słowa ukoją w b”U”lu rodziny ofiar .
Panie Rzepka !
Zrobiliscie schow PLATFORMY z cudzego nieszczęscia , za to będziecie potepieni NIGDY WIECEJ RZEPKI
NIGDY WIĘCEJ PLATFORMY
NIGDY WIĘCEJ FILEMONOWICZA

Grzegorzek
Grzegorzek
12 lat temu

[quote name=”czytelnik”]”piloci -smoleńsk 2010″ =wielcy bohaterzy, którzy rozwalili samolot i przyczynili się do śmierci całej załogi.[/quote]
Polecam http://freeyourmind.salon24.pl/posts/ przeczytać całe od początku łącznie z komentarzami,włączyć myślenie a potem wyciągać wnioski i wystawiać opinie. No ale komu chciałoby się tyle czytać nie mówię o samodzielnym myśleniu…