bogucin2

Wiele atrakcji dla mieszkańców w każdym wieku przygotowali organizatorzy Festynu Rodzinnego zorganizowanego w Bogucinie Małym ze środków unijnych. Impreza była okazją do promowania produktów lokalnych oraz lokalnej strategii rozwoju. 

Najwięcej atrakcji czekało na milusińskich, dla których przygotowano mnóstwo atrakcji sportowych: slalom, strzelanie z łuku czy skoki na czas, gdzie maluchy miały za zadanie jak najszybciej pokonać skacząc „żabką” kilkumetrowy dystans. Najwięcej śmiechu wywołały jednak wyścigi w workach i bieg ze związanymi nogami. Na wszystkich uczestników czekały atrakcyjne nagrody.
Gdy na boisku za Domem Kultury trwały gry i zabawy, z ustawionych na boisku kotłów unosiły się coraz smakowitsze zapachy pieczonych ziemniaków i smażonych kiełasek. Dodatkową atrakcją było stoisko przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich, na którym stoły uginały się od lokalnych przysmaków i domowych ciast.

Festyn zorganizowany przez Zarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania w Olkuszu oraz Uczniowski Klub Sportowy „GRAFIT” w Bogucinie Małym zakończyły występy KGW i zabawa taneczna przy muzyce zespołu ,,Konkret”.
Zabawa jest jedną z wielu inicjatyw podejmowanych przez olkuską LGD. – Z pieniędzy unijnych, jakie rozdysponowaliśmy skorzystało już wiele miejscowości Gminy Olkusz. Udało się m.in. rozbudować szlaki turystyczne, zbudowano place zabaw w Osieku i Wiśliczce – wymienia prezes zarządu LGD Stanisław Chmist.
Z realizowanych projektów skorzystał także Bogucin Mały, który zyskał oświetlenie boiska.
Jak dodaje prezes Klubu Sportowego „Grafit” Jerzy Pandel, to już siódma edycja festynu, jaką organizuje UKS „GRAFIT” i zapewnia jednocześnie, że będzie ich więcej.

Organizatorzy imprezy składają podziękowania sponsorom nagród. W gronie darczyńców znaleźli się: E SYSTEM K Andrzej Konsor z Wolbromia, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Olkuszu, Burmistrz MiG Olkusz Dariusz Rzepka, Firma NIKUS Auto Szyby Paweł Pałyga z Bogucina, INTERKONEKT sp. Cywilna Tomasz Furman i Paweł Barczyk z Wolbromia.

{joomplu:50011}{joomplu:50009}{joomplu:49976}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
pacoron
pacoron
8 lat temu

Tu jest mała pomyłka, pan Jerzy Pandel nie jest sołtysem wsi Bogucin Mały ale był radnym gminnym, jest dobrym organizatorem i być może w nadchodzących wyborach radnym. Czego mu życzę.