odblaskowa1

„Odblaskowa Szkoła” to konkurs organizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Jego celem jest zwiększenie aktywności dyrekcji, szkół podstawowych, lokalnych, władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Udział w konkursie pokazuje, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo podopiecznych.

W środę (19 października) policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu uczestniczyły w podsumowaniu konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Swoją wizytę rozpoczęły od spotkania z uczniami z Zespołu Szkół nr 1 w Bukownie. Mł.asp. Małgorzata Chojnacka, na sali gimnastycznej, przeprowadziła pogadankę z uczniami tej szkoły. Podopieczni usłyszeli od policjantki kilka rad o bezpieczeństwie i poruszaniu się po drogach. Dużo uwagi poświęciła odblaskom, uświadamiając dzieciom jak ważne jest ich posiadanie na plecaku czy odzieży.

Kolejną szkołą, która w tym dniu odwiedziły policjantki, była Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marcina Biema w Olkuszu. Na sali gimnastycznej, w kamizelkach odblaskowych, ze znakami drogowymi i transparentami, zgromadziło się prawie 300 uczniów tej szkoły. Starsi uczniowie przygotowali, dla swoich koleżanek i kolegów, wiele atrakcji m.in. konkurs wiedzy dot. przepisów ruchu drogowego, przedstawienie teatralne o bezpieczeństwie i odblaskach oraz pokaz „odblaskowej mody”. Policjantkom i uczniom towarzyszyły policyjne maskotki: Inspektor Wawelek i Sznupek a także bohater kreskówki SpongeBob. W czasie uroczystości Wicedyrektor Edyta Gil wraz z asp. Katarzyną Matras wręczały nagrody dla wyróżnionych uczniów, którzy brali udział w konkursie plastycznym. Na zakończenie spotkania młodzież szkolna, w kamizelkach odblaskowych, z transparentami głoszącymi hasła „Odblaski noś na ręce, nodze a będziesz widoczny na drodze”, „Teraz każdy dobrze wie, jak bezpiecznie chodzi się. Czy w Olkuszu, czy w Krakowie każdy odblask ma na sobie”, „Bądź bezpieczny i zdrowy noś element odblaskowy”, przeszła ulicami Legionów Polskich i Jana Pawła II, głosząc hasła tej akcji. W drodze do komendy uczniom asystowały policjantki. Żywiołowość i spontaniczność uczniów spotkała się z wielkim zainteresowaniem mieszkańców. Piesi i kierowcy z dużym zaciekawieniem śledzili przemarsz uczniów. Podsumowanie konkursu zakończyło się pamiątkowym zdjęciem przy budynku Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

odblaskowa2

odblaskowa3

KPP Olkusz

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o