logo psp

Strażacy z Komendy Powiatowej PSP zapraszają na Małopolskie Mistrzostwa Medyczne i Ratownicze Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych Państwowej Straży Pożarnej. Zawody miały odbyć się w maju, ale przełożono je z uwagi na lokalne podtopienia na terenie naszego województwa.

– Niektóre powiaty Małopolski naprawdę bardzo ucierpiały w wyniku intensywnych opadów. Strażacy z tych terenów uczestniczyli w wielu działaniach ratowniczych, zresztą wszyscy pracowaliśmy wtedy w tzw. stanie podwyższonej gotowości. Dlatego też komendant wojewódzki podjął decyzję o zmianie terminu, tak, by wszyscy mieli równe szanse – mówi oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Olkuszu mł. bryg. Tomasz Mucha.

Mistrzostwa odbędą się we wtorek, 10. czerwca, jednocześnie w trzech miejscach: w parku miejskim przy ul. Mickiewicza w Olkuszu, na stadionie sportowym przy remizie OSP w Bukownie Starym oraz na wzgórzu Czubatka w Kluczach. Początek zaplanowano na godz. 7.00, a zakończenie na godz. 16.00. Na płycie rynku w Olkuszu Małopolska Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza PSP będzie przeprowadzać pokazy z udziałem psów ratowniczych. Ponadto w ramach akcji „Dzieci Ratują Dzieci” wykwalifikowany ratownik medyczny wraz ze strażakami PSP z Olkusza poprowadzą pokazy ratownictwa medycznego dla dzieci.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o