Wojewódzka Olimpiada Młodzieży i Mistrzostwa Województwa Małopolskiego, jakie odbyły się w Krakowie, okazały się bardzo udane dla zawodników z powiatu olkuskiego.  Z olkuskich zespołów najlepiej spisali się podopieczni Janusza i Czesławy Mentlewiczów oraz Jana Bulkiewicza  z LKS–u „Kłos” Olkusz, którzy zdobyli 21 medali. Po dwa złote medale zdobyli: Przemysław Cieśla w biegach przez płotki na 110 i 400 m oraz Patrycja Walczyk na 400 m przez płotki i w skoku wzwyż. Złoty medal wywalczyła też sztafeta 4×400 m juniorów starszych.

Srebrne medale otrzymali biegacze: na 3 km Artur Januszek, Aleksandra Cieślik i Agata Ciempka, na 1500 m Grzegorz Majcherkiewicz i Aleksandra Cieślik oraz Paulina Ptaszek na 100 i 400 m przez płotki. Srebro zdobyli też: Mateusz Hałat (rzut młotem 6 kg) i Piotr Kusak (rzut młotem 5 kg). Brąz przypadł sztafetom juniorów młodszych 4×400 m i 4×100 m oraz sztafecie juniorek młodszych 4×400 m. Trzecie miejsca zajęli również: Radosław Frycz na 400 m, Michał Górkiewicz na 400 m przez płotki oraz dwukrotnie Mateusz Rusek w rzucie dyskiem i młotem 6 kg. W zawodach seniorów poza konkursem startował Tomasz Flis – zwycięzca biegów na 800 m i 1500 m.
Lekkoatleci IKS-u Olkusz mogą pochwalić się 12 medalami. Złoto wywalczył Bartosz Karoń na dystansie 5 km i 3 km, ustanawiając nowe rekordy życiowe. Po najcenniejsze krążki w biegach sięgnęli także: Marta Łaskawiec na 5 km  i 2 km z przeszkodami oraz Kamil Gurgul na 2 km. Srebrne medale zdobyli: Adrian Sobczyk i Wojciech Pasich w biegu na 2 km z przeszkodami oraz sztafeta 4×400 m w składzie: Mateusz Klich, Kamil Gurgul, Paweł Łopuch i Bartosz Karoń. Brąz przypadł Sylwii Soleckiej  rzucie kulą, Mateuszowi Klichowi w skoku w dal i biegaczom: Kacprowi Bielatowi na 1500 m (rek. życ. 4.21.17) oraz Karolinie Ślęzak na 400 m. Na 600 m startowali młodzicy, w kategorii dziewcząt zwyciężyła Monika Kaliwoda, drugie miejsce zajęła Jaśmina Wolczyńska, a czwarte Kinga Byczek, a wśród chłopców trzeci był Nikolas Czapla.
Zawodnicy MUKS „Ilkus” Olkusz  także mogą pochwalić się świetnymi rezultatami.  Aleksandra Krężel  w biegu na 400 m z czasem  59,57 s ustanowiła rekord klubu młodziczek.  W rzucie oszczepem złoty medal  zdobyła Anna Dańda, a srebrny  Klaudia Czopek, która ma też złoto w pchnięciu kulą.  Srebrne krążki wywalczyli: Sabina Durańska w rzucie dyskiem, Tomasz  Smółka na 200 m i  Anna Dańda w pchnięciu kulą.
Bartosz Duda z MOSiR–u Bukowno zajął w Krakowie trzecie miejsce w biegu na 800 m z wynikiem 2.00,72 s, jednocześnie ustanawiając rekord życiowy.