1

30 listopada „Wesołe Koziołki” i „Dzielne Zuchy” z Przedszkola nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego wybrały się do Miejskiego Ośrodka Kultury na przedstawienie pt. „Pszczółka Maja” w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia.

Większość dzieci dobrze zna postacie sympatycznej i rezolutnej Pszczółki Mai, wiecznie głodnego Gucia czy fałszującej na skrzypcach pajęczycy Tekli, mimo że mają one ponad sto lat! Spopularyzował je serial animowany, na którym wychowały się całe pokolenia obecnych trzydziesto- i czterdziestolatków, na fali sentymentu pokazujące teraz swoim dzieciom ten serial. Wszystkie te postaci pojawiają się w przedstawieniu wrocławskiego teatru, budząc sympatię młodych widzów.

3

Efektowna scenografia, piękne kostiumy, świetnie zaśpiewane piosenki i żywiołowa „lekcja teatralna” na koniec to elementy, które zapadły w pamięć przedszkolakom. Nie mniej ważne było wyjście na przedstawienie teatralne w odświętnych strojach czy znalezienie się i właściwe zachowanie na ogromnej widowni Miejskiego Ośrodka Kultury, są to bowiem przeżycia kształtujące postawy i potrzeby kulturalne dzieci, tak istotne w ich obecnym, jak i przyszłym życiu.

Przedszkole nr 3 (Anna Kaziród)

2

4

5

6

7

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o