kasa2

Od połowy listopada mieszkańcy Bydlina, Krzywopłot i Kolbarku mają ogromny problem z brudną i śmierdzącą wodą, lejąca się z ich kranów. Sprawa nie została jeszcze rozwiązana. O spotkaniu w tej sprawie z przedstawicielami Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz władzami gminy Klucze, a także o interwencjach wójta Norberta Bienia pisaliśmy ostatnio na naszych łamach. Teraz zarząd PWiK-u, przepraszając mieszkańców, proponuje im finansową rekompensatę.

Na stronie internetowej gminy Klucze pojawiło się pismo PWiK-u skierowane do mieszkańców trzech wymienionych sołectw. Zarząd Wodociągów przeprasza w nim za wszelkie niedogodności związane z pogorszoną jakością wody, która pojawiła się w związku ze zmianą systemu zasilania.

Władze Wodociągów zapewniają jednocześnie mieszkańców, że spółka reaguje na każde zgłoszenie i prowadzi nieustannie działania związane z czyszczeniem sieci wodociągowej. Woda profilaktycznie jest chlorowana, codziennie pobierane są próbki wody do badań i przekazywane do Sanepidu. – Przepraszamy za wszelkie utrudnienia w codziennym korzystaniu z wody, dziękujemy Państwu za dotychczasowa wyrozumiałość i pragniemy zapewnić, iż dokładamy wszelkich starań, aby jak najszybciej przywrócić dobra jakość wody dla wszystkich mieszkańców, co jest dla nas priorytetem – czytamy w piśmie PWiK-u.

Mieszkańcy otrzymali również zapewnienie o finansowych rekompensatach za wszelkie niedogodności związane z pogorszoną jakością wody. – Zarząd podjął decyzję o udzieleniu maksymalnego upustu w wysokości 100 proc. zużycia wody w okresie od 01.01.2016 roku do 29.02.2016 roku, który wraz z upustem w wysokości 25 proc. zastosowanym w okresie 15.11.2015 roku do 31.12.2015 roku stanowi rekompensatę łączną z tytułu pogorszonej jakości wody w okresie od 15.11.2015 roku do 29. 02.2016 roku. Rekompensata za pogorszoną jakość wody jest przyznana wszystkim mieszkańcom Bydlina, Krzywopłot i Kolbarku, chociaż pogorszenie jakość wody występowało z różnym nasileniem – piszą prezes Alfred Szylko i wiceprezes Marek Kajda.

PWiK informuje również o powołaniu specjalnej Komisji do rozpatrywania wniosków składanych przez mieszkańców w sprawach związanych z jakością dostarczanej wody. Osoby wyznaczone do kontaktu to: Wiesław Maślanka – przewodniczący Komisji (tel. 32/ 643 14 15 wew.147), Justyna Szczepara (tel. 32/ 643 14 15 wew. 106), Elżbieta Kajda (tel. 32/ 643 14 15 wew. 111).

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
oś. starych
oś. starych
5 lat temu

Kolego”www”PAMIĘTAJ !!!! naj -najwięcej kradną wody w domach jednorodzinnych(latem to już masakra z kradzieżą wody),a tylko udają,że niby płacą za to co naliczniku.Dalej zatruwają okropnie środowisko bo szamba co nie wsiąknie w glebę to wylewają na pola lub do lasu.Tak samo kradną prąd i gaz (dlatego między innymi mamy wszystko takie drogie dzięki złodziejaszkom z domów jednorodzinnych,jest też bardzo mała garstka uczciwych mieszkańców domów jednorodzinnych co płacą uczciwie za media i szamba też uczciwie opróżniają.)[/quote]

powiatowy
powiatowy
5 lat temu

Kolego w domu jednorodzinnym wszystko jest wyliczane na podstawie licznika w domu. Tyle ile zużyłem za tyle płacę. To co Ty napisałeś jest tylko w bloku, gdzie masz licznik główny na cały blok oraz każdy ma liczniki w mieszkaniu. Jeżeli po zsumowaniu się nie zgadza to płacicie za straty wody. W takich przypadkach ta strata wody = kradzież jej przez któregoś z sąsiadów. Sąsiad sobie ciągnie na lewo, a cały blok za niego płaci.[/quote]
Kolego”www”PAMIĘTAJ !!!! naj -najwięcej kradną wody w domach jednorodzinnych(latem to już masakra z kradzieżą wody),a tylko udają,że niby płacą za to co naliczniku.Dalej zatruwają okropnie środowisko bo szamba co nie wsiąknie w glebę to wylewają na pola lub do lasu.Tak samo kradną prąd i gaz (dlatego między innymi mamy wszystko takie drogie dzięki złodziejaszkom z domów jednorodzinnych,jest też bardzo mała garstka uczciwych mieszkańców domów jednorodzinnych co płacą uczciwie za media i szamba też uczciwie opróżniają.)

www
www
5 lat temu

[quote name=”Bon”]Hehe naiwni tu wam dadza 100% obniżki za 2 miesiące, a w następnych miesiącach pewnie każdy dostanie po po 2-3 m3 do rachunku tytułem strat. Tak na marginesie mógłby ktoś wyjaśnić dlaczego my mieszkańcy musimy płacić za straty wody?Mamy w swoich mieszkaniach, domach wodomierze, a wszystko i tak wyliczanie jest głównie w oparciu o licznik główny. A co nas obchodzi licznik główny? Liczy się to co weszło do domu, mieszkania. Energetyka czy gazownia nigdy nie liczą strat choć pewnie je mają i to nie małe (zwłaszcza energetyka). Wszystko wliczają na podstawie licznika klienta.[/quote]
Kolego w domu jednorodzinnym wszystko jest wyliczane na podstawie licznika w domu. Tyle ile zużyłem za tyle płacę. To co Ty napisałeś jest tylko w bloku, gdzie masz licznik główny na cały blok oraz każdy ma liczniki w mieszkaniu. Jeżeli po zsumowaniu się nie zgadza to płacicie za straty wody. W takich przypadkach ta strata wody = kradzież jej przez któregoś z sąsiadów. Sąsiad sobie ciągnie na lewo, a cały blok za niego płaci.

Bon
Bon
5 lat temu

Hehe naiwni tu wam dadza 100% obniżki za 2 miesiące, a w następnych miesiącach pewnie każdy dostanie po po 2-3 m3 do rachunku tytułem strat. Tak na marginesie mógłby ktoś wyjaśnić dlaczego my mieszkańcy musimy płacić za straty wody?Mamy w swoich mieszkaniach, domach wodomierze, a wszystko i tak wyliczanie jest głównie w oparciu o licznik główny. A co nas obchodzi licznik główny? Liczy się to co weszło do domu, mieszkania. Energetyka czy gazownia nigdy nie liczą strat choć pewnie je mają i to nie małe (zwłaszcza energetyka). Wszystko wliczają na podstawie licznika klienta.

Theon
Theon
5 lat temu

[quote name=”konretny”]Jak zwykle na Przeglądzie, tony jadu, zero merytorycznej dyskusji krzykaczy.
Nic nie robili – źle, robią – też źle.
Czyli co, mieszkańcy powinni płacić za brudną wodę i bylibyście zadowoleni?[/quote]

nie, zadowoleni byśmy byli gdyby woda była czysta i tania a wodociągi przestały być przytułkiem i schroniskiem 😉

konretny
konretny
5 lat temu

Jak zwykle na Przeglądzie, tony jadu, zero merytorycznej dyskusji krzykaczy.
Nic nie robili – źle, robią – też źle.
Czyli co, mieszkańcy powinni płacić za brudną wodę i bylibyście zadowoleni?

Młody
Młody
5 lat temu

„Teraz zarząd PWiK-u, przepraszając mieszkańców, proponuje im finansową rekompensatę.”

A ja się pytam skąd zarząd PWiK-u weźmie pieniądze na te wszystkie badania, czyszczenia, chlorowania i na pokrycie tej swojej dobrotliwości, hojności i finansowych rekompensat dla mieszkańców Bydlina, Krzywopłot i Kolbarku …

Theon
Theon
5 lat temu

ciekawe jaką premię dostaną państwo z komisji powołanej z powodu dziadostwa w tej firmie ?