0mikolaj przedszk.8

Na specjalne zaproszenie wszystkich dzieci do Przedszkola nr 8 w Olkuszu przybył niezwykły gość z Bieguna Północnego – św. Mikołaj. Kilkanaście dni przed przybyciem Mikołaja, w przedszkolu panowała atmosfera oczekiwań – dzieci pisały i rysowały listy, zjadały obiadki, uczyły się dodatkowych piosenek, aby zasłużyć na prezent.

0mikolaj przedszk.8 16 grudnia już od wczesnych godzin porannych dzieci nasłuchiwały dźwięku srebrnego dzwonka i wyglądały reniferów ciągnących czarodziejskie sanie. Tegoroczna aura zasiała w serduszka przedszkolaków niepokój i pytanie: czy uda się Mikołajowi dotrzeć do dzieci na czas?  Ale niezbyt duża ilość białego puchu nie zmyliła Mikołaja i na głośne wołanie dzieci: „Mój kochany Mikołaju, cały rok czekałem, byłem bardzo, bardzo grzeczny, mocno się starałem” pojawił się ze swoim workiem w progu przedszkola.

 

Oficjalnego powitania dostojnego gościa dokonała w imieniu wszystkich przedszkolaków grupa „Biedronek” pod kierunkiem Elfika – pani Katarzyny Jakubas. Ugościliśmy go ciepłym mlekiem i ciasteczkami jak przystało na dobrego gospodarza. Wizycie Mikołaja towarzyszyła niezwykła atmosfera,  okazał się on  wielkim przyjacielem dzieci – żartował z nimi, grał na gitarze, kopał piłkę, nawet tańczył. Dobry humor, salwy śmiechu i rozbawione twarze przedszkolaków świadczyły o tym niezbicie.  Było dużo ciekawych zagadek, konkursów, piosenek i licznych niespodzianek. Dzieci spisały się na szóstkę. Wykazały się bystrością umysłu, wiedzą, muzykalnością i sprawnością fizyczną. I wreszcie przyszedł ten moment – ta chwila! Moment wręczania przez „czarodzieja dziecięcych uśmiechów” upominków. A kiedy pożegnaliśmy Mikołaja na twarzach dzieci jeszcze długo gościł uśmiech i szczęście. Szkoda, że ten wyjątkowy gość odwiedza nas tylko raz  w roku, ale w tym cała jego magia. Do zobaczenia za rok!

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze