taniec z gwiazdami

Taniec z gwiazdami w przedszkolu? A dlaczego nie. I chociaż za oknem deszczowo i szaro to w przedszkolu panowała gorąca atmosfera, a sala Pszczółek zamieniła się na jeden dzień w parkiet pełen wirujących tancerzy.

Dzień 25 marca był okazją do… prezentacji tańców a także do wykazania się dla tych, którzy na co dzień niezbyt dużo mają z tańcem wspólnego. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ubrane według wcześniej ustalonych kolorów. O godz. 10.00 rozpoczęła się przedszkolna edycja tańca z gwiazdami. Każda grupa przedstawiła własny układ choreograficzny do piosenek związanych tematycznie z logo grupy. Misiaczki odtańczyły „Jadą, jadą misie”, „Jeżyki” bawiły się przy piosence „Jeż”, „Muchomorki” podrygiwały przy podkładzie o muchomorku. Nie mogło zabraknąć układu do piosenki „Biedroneczki są w kropeczki” czy „Pszczółki Mai” Wodeckiego. Słoneczka przedstawiły swoją choreografię do utworu „Soley, soley”. Pompony poszły w ruch, parkiet zaczął się uginać, a dzieci prześcigały się we własnych układach tanecznych i improwizacjach ruchowych.

Prezentacje – przeurocze, wykonawcy przygotowani wspaniale, widownia zachwycona umiejętnościami koleżanek i kolegów. Po pokazach Pani Agnieszka (organizator imprezy) zaprosiła wszystkich w podróż na magiczne planety. Na każdej planecie dzieci pod kierunkiem swoich pań improwizowały tanecznie do podkładu muzycznego, który był grupową niespodzianką. Misiaczki znalazły się na Planecie Baloników, Jeżyki wylądowały na Planecie Tańca Integracyjnego, Muchomorki trafiły na Planetę Śmiesznych Kroków, Biedronki odwiedziły Planetę Wstążek, Żabki pląsały na Planecie Walca, Pszczółki podrygiwały na Planecie Klaskania a Słoneczka wywijały na Planecie Rocka. Na finał imprezy dziewczynki z kółka tanecznego „Makarenki” zaprezentowały wspaniałą zumbę. To był niesamowity, taneczny dzień przy muzyce światowych i polskich hitów. Nogi, nogi, nogi roztańczone…

Tekst nadesłany przez Przedszkole nr 8 w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze