Kpina, nieporozumienie, tragedia, katastrofa, absurd. Tymi słowami opisywali drogę na ulicy Rabsztyńskiej nasi czytelnicy. Odebraliśmy mnóstwo e-maili od oburzonych kierowców, którzy mają dosyć slalomu między dziurami. Topniejący śnieg zostawił nieprzyjemną niespodziankę. Popękany asfalt i dziury o średnicy nawet metra. Ich ilość jest tak ogromna, że większości z nich nie da się ominąć i trzeba w nie wjeżdżać. Po interwencjach lokalnych władz na każdym możliwym szczeblu, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie, który administruje tą drogą, posłał ekipę naprawczą. Tak naprawdę, te naprawy większość kierowców rozzłościły jeszcze bardziej. To „lepienie” i „łatanie” ma kosztować nawet 40 tysięcy, a efekt będzie wątpliwy, bo droga kwalifikuje się do gruntownego remontu. „Łatanie” jest sposobem niby szybkim i tanim. Niestety, nietrwałym. Szczególnie, gdy po tak słabej drodze jeżdżą obładowane tiry. Nie tak dawno remontowana Rabsztyńska nie jest już na gwarancji i koszty napraw pokryje podatnik. Ten sam, który co roku płaci podatki pod różnymi postaciami, żeby po takich dziurach nie jeździć.

{jcomments on}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ŁASICA
ŁASICA
13 lat temu

KPINA !!!. Nawet mędrcy spod zegara wygadują takie bzdury. Proszę jechać do Niemiec, proszę tam powiedzieć, że dziury w drogach to efekt aury. Śmiech… Wstyd mi za was.

kpiarz
kpiarz
13 lat temu

2 lata gwarancji na łaty… 😆 wypowiedź roku 😆

szkoda że ulicy Rabsztyńskiej nikt nie łata…załatali 10 dziur bo afera była w mediach a 100 zostawili i pojechali !!! Gwarancję na nieróbstwo też wam dali 2 lata ???

BUUUHAHAHAHHA 😆 😀 😆

kpiarz
kpiarz
13 lat temu

To niech burmistrz zwróci się oficjalnie do Zarządu Dróg w Krakowie z prośbą o remont który on sfinansuje w 50% napewno się zgodzą 🙂 Lepsze to niż łatać dziury i opowiadać ustami rzecznika jakie te łaty są super bo mają 2 letnią gwarancję 😀 …to tak jakbyś kupił 15 letnie auto z dziurami w podłodze, zalepił dziury i chwalił się sąsiadom że co prawda auto ma 15 lat i dziury wychodzą ale ty te dziury zalepiłeś u mechanika który dał ci gwarancję 2 lata Buhahahha 😆

...
...
13 lat temu

Kpiarzu, startuj na burmistrza albo staroste, toż to genialne po prostu pomysły, widac, ze znasz się jak mało kto na tym. Droga jest wojewódzka, w Krakowie decydują o remontach naprawach itd. a z tego co wiem miasto dokłada się i do wojewódzkich i do powiatowych remontów, tylko ktoś musi się na nie najpierw zdecydować

Mieszkaniec Olkusza
Mieszkaniec Olkusza
13 lat temu

Wykonawcy maja odpowiednie technologie aby wykonac droge jak nalezy, tyle ze z danej mieszanki mozna wykonac 1km za powiedzmy X zł a nie 2 km!. Jednak po co przeplacac skoro za ta samo kwote mozna miec 2 km 🙂

kpiarz
kpiarz
13 lat temu

No właśnie…myślenie nie boli…Nie opowiadaj bajek że urzędu miasta,starostwa i województwa nie stać na remont 500 metrów drogi…Niech starosta da 30%, burmistrz olkusza 30% i wojewoda 30% i pieniądze się znajdą !!! Ale po co ? Łatwiej dziury zalepiać bez końca bo taniej i nie musicie myśleć tymi waszymi pustymi makówkami tylko 8 godzin i do domu !!!

...
...
13 lat temu

Myślenie kpiarzu nie boli, czasem tylko wymaga od niekórych wysiłku. Jeśli nie stać powiatu, miasta, czy województwa na porządne zrobienie wszystkich dróg, to łatać muszą. W tej sytuacji lepiej, że wymagają gwarancji od wykonawcy tych łat, niżby tego nie robili. Najlepiej by było, gdyby więcej dróg było remontowanych, a nie łatanych, tylko nie tak, jak Kazika Wielkiego, bo tam fuszerancka firma się powiatowi trafiła.
A przetargi, pp, zmienić trzeba prawo, ono wymaga wyboru tego, kto robi najtaniej…

kpiarz
kpiarz
13 lat temu

2 lata gwarancji na łaty…cytat roku:lol: Ja też zalepie wam dziure w bucie słomą i dam na to 2 lata gwarancji 😆 my kierowcy nie chcemy dziurawej i łatanej drogi…urzędasy urzędu miasta w olkuszu dlaczego nie chodzicie w DZIURAWYCH i ŁATANYCH MARYNARKACH ??? 😀

kpiarz
kpiarz
13 lat temu

Ulica Rabsztyńska jest w fatalnym stanie.Sprawa jest głośna w mediach,kierowcy klną… i co robią władz(moderacja)a ? NIC! Przyjeżdża ekipa drogowa która 2 dni postała i nie zalepiła nawet połowy dziur a rzecznik urzędu miasta mówi coś o 2 letniej gwarancji na łaty na dziurach:) Jakie łaty ? Czy rzecznik urzędu przyszyłby łaty gdyby mu się zrobiły dziury na swojej marynarce czy kupiłby nową marynarkę??? Buhahahha 😆 Przecież te łaty nie wytrzymają nawet roku bo w tamtym roku też łatali i w tym roku jeszcze gorsze dziury wyszły !!! Czeski film…Ludzie tu trzeba nową nawierzchnie położyć a nie łatać dziury ! Burmistrzu to Ty tu jesteś gospodarzem i to Ty powinieneś zrobić !

dubel
dubel
13 lat temu

przepraszam, że trochę nie na temat. ja w sprawie samego materiału, mam uwagę do autora. z zainteresowaniem przeczytałam zapowiedź filmu i włączyłam odtwarzanie mając nadzieję, ze dowiem się czegoś więcej. niestety w filmie usłyszałam dokładnie te same słowa które przeczytałam w zapowiedzi. proszę się trochę bardziej postarać :-*

mola
mola
13 lat temu

Najprościej zwalać winę na pogodę ! pogoda jest taka sama dla każdej drogi panie wicestarosto więc dziwne że Rabsztyńska jest dziurawa a inne drogi nie są dziurawe !!! widocznie Rabsztyńska to FUSZERKA !!! zamiast łatać dziury i dawać 2 letnią gwarancję na „łaty” trzeba położyć nową nawierzchnię rzeczniku urzędu miasta olkusz !!!!!!!!!!!! kpina a nie władza !

felek
felek
13 lat temu

Najbardziej mnie wkurzają wypowiedzi urzędników którzy winę zwalają na pogodę zamiast posypać głowy popiołem i powiedzieć kiedy droga zostanie naprawiona i co w tym kierunku zrobili jako przedstawiciele urzędu miasta i starostwa !!! to jest władza? to jest Kpina z ludzi którzy płacą podatki na wasze pensje !!! Liczą się czyny nie słowa !!!

felek
felek
13 lat temu

Problem polega na tym że w naszym kraju urzędnik nie odpowiada swoim majątkiem za to co podpisuje…Prokuratura powinna teraz oskarżyć wykonawcę oraz urzędników i to oni powinni pokryć koszty naprawy tej drogi z własnej kieszeni !!! za błędy urzędników i fuszerke wykonawcy płacą kierowcy a winnych nie ma…władza zrzuca winę na pogodę…kpina !

PP
PP
13 lat temu

Hmmm. A może by tak w specyfikacjach przetargowych na wykonawstwo i remont dróg, zamiast największy nacisk kłaść na cenę, iść jednak w kierunku jakości i rzetelności? Co jest ważniejsze ilość, czy jakość (chociaż i z tą ilością jest beznadziejnie)? Owszem w Olkuszu wykonano kilka remontów dróg, ale z jakim skutkiem? Świeżo wyremontowane ulice już nadają się do wymiany nakładki asfaltowej. Nikt mnie nie przekona, że warunki pogodowe w Polsce powodują znaczne skrócenie żywotności asfaltu. Wystarczy pojechać do ościennych krajów, gdzie warunki klimatyczne są podobne, a nawet znacznie gorsze (wyższa amplituda temperatur, znacznie większe nakłady na odśnieżanie) i tam nie ma czegoś takiego. Ale tam wylewa się na drogi prawdziwą mieszankę bitumiczną, a nie trochę ulepszoną smołówkę. Jakim prawem osoby odpowiedzialne za „odbiór robót” podpisują protokoły końcowe? Te osoby także powinny ponieść konsekwencje. Panowie JAKOŚĆ nie ILOŚĆ !!!