debata

Piotr Seweryn został członkiem rady nadzorczej Olkuskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Olkuszu.

Przypomnijmy, że skład rady nadzorczej OTBS-u został zmieniony na początku ubiegłego roku. Trzy powołane wówczas osoby to: Anna Chwast, Zenon Fiuk oraz Wojciech Pawlikowski. Kilka miesięcy później Anna Chwast została przewodniczącą rady nadzorczej PWiK-u i zrezygnowała z prac w podobnym gremium w OTBS-ie. Olkuski burmistrz Roman Piaśnik ogłosił nabór na wolne miejsce 22. stycznia. Procedura konkursowa była przeprowadzana po raz pierwszy w historii spółki.

Spośród ośmiu kandydatów komisja wybrała Piotra Seweryna. Jak czytamy na stronie internetowej olkuskiego magistratu wybrany kandydat „(…) ma niezbędne uprawnienia Ministra Skarbu Państwa do pełnienia funkcji członka rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa. Ponadto ukończył studia wyższe, uzyskując na Wydziale Budownictwa Politechniki Częstochowskiej tytuł magistra inżyniera w specjalności Technologia, Organizacja i Zarządzanie w Budownictwie. Posiada także uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno – budowlanej. Obecnie realizuje studia podyplomowe z zakresu wyceny nieruchomości”.

Piotr Seweryn jest kierownikiem Wydziału Rozwoju i Współpracy Zarządu Dróg Powiatowych w Krakowie. W przeszłości był kierownikiem Referatu Zamówień Publicznych, Inwestycji i Funduszy Zewnętrznych Urzędu Gminy Klucze, a także samodzielnym specjalistą w Wydziale Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Olkuszu. Nowy członek rady nadzorczej OTBS-u pracował już w takich gremiach w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Olkuszu oraz Agencji Rozwoju Regionu Kluczewskiego S. A. w Kluczach.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ola
ola
7 lat temu

Zgadzam się z pierwszym komentarzem ,co robi pan Fiuk w radzie nadzorczej OTBS??Mało mu kasy ,którą pobiera z Koksowni Przyjażń w Dąbrowie Górniczej ?Chyba tak.Ludzie,poczytajcie kim i czym ten Pan się zajmuje na koksowni to zobaczycie jakie pobory pobiera .WSTYD PANIE Fiuk ,że panu mało.

moro
moro
7 lat temu

Co w tej Radzie Nadzorczej robi pan Fiuk. Przecież to związkowiec, który powinien pilnować spraw pracowniczych a tu robotnik na takie stanowisko. Może mi ktoś napisać kto go tam desygnował bo nie chce mi się wierzyć by przed powołaniem pan burmistrz znał tego pana.