paragraf n

wpad13. lutego w ręce olkuskich policjantów wpadł 27-letni mężczyzna, który groził nożem swojej byłej partnerce. Mężczyzna nie mógł pogodzić się z jej odejściem. Napastnik został objęty dozorem, a także ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych.

W minioną sobotę około godz. 18.30 w Olkuszu 27-latek zapukał do drzwi znajomej swojej byłej partnerki. Podawał się na policjanta i zażądał wpuszczenia go do mieszkania. Kobieta od razu poznała po głosie, że to były chłopak jej koleżanki i odmówiła otwarcia drzwi. Wtedy agresywny mężczyzna zaczął grozić swojej rozmówczyni, że zabije zarówno ją, jak i całą jej rodzinę. Pod wpływem gróźb zdezorientowana kobieta uchyliła drzwi, a krewki mieszkaniec Krzeszowic siłą wszedł do mieszkania, w którym znajdowała się jeszcze jedna kobieta. Nie była to jednak jego była partnerka.

Ta pojawiła się przed budynkiem chwilę później razem ze swoim dzieckiem. Mężczyzna zbiegł na dół i siłą wyciągnął 33-latkę z samochodu, uderzając ją przy tym w twarz. – Zaczął krzyczeć i grozić jej nożem, który miał przy sobie. Wszystkim kobietom udało się uciec i schronić się w pobliskim sklepie, a o całej sytuacji poinformowały policję – mówi Katarzyna Matras z KPP w Olkuszu.

Mundurowi wszczęli poszukiwania mężczyzny, który uciekł z miejsca zdarzenia. Nie trwały one długo. Zatrzymany 27-letni napastnik był nietrzeźwy, w jego organizmie stwierdzono obecność promila alkoholu. Mężczyzna usłyszał już cztery zarzuty: kierowania gróźb karalnych oraz naruszenia miru domowego.

– Prokurator wobec 27-latka zastosował policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych – dodaje oficer prasowy olkuskiej komendy.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
...
...
8 lat temu

Acha czyli był to policjant z Krzeszowic? Krzeszowice jakoś mi się zawsze kojarzą z karierą policyjną powiązaną jakimś trafem z Olkuszem.