piaśnik4

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Szanowni Państwo, w lutym b.r. złożyłem interpelację, w której zaproponowałem wprowadzenie w gminie Olkusz tzw. budżetu obywatelskiego w wysokości co najmniej 2% wydatków. Na rok obecny byłoby to ok. 2,7 mln zł.

Wprowadzenie budżetu obywatelskiego pozwoliłoby Mieszkańcom bezpośrednio decydować na jakie cele przeznaczyć część wydatków gminy Olkusz. Każdy z nas mógłby zgłosić swoją propozycję inwestycji, a o tym która zostanie zrealizowana zadecydowaliby wszyscy Mieszkańcy w drodze głosowania. Niestety Burmistrz Dariusz Rzepka jak na razie nie poparł tego pomysłu. Czy Burmistrz z góry założył, że będzie blokować każdą moją propozycję? Budżet obywatelski z powodzeniem wprowadzono już w wielu miastach Polski i Europy. Dlaczego Olkuszanie nie mieliby skorzystać z takiej możliwości?

Innym ważnym problemem jest to, że obecnie w protokołach z sesji olkuskiej Rady Miejskiej nie zapisuje się jak głosują poszczególni Radni. W związku z tym nie mamy możliwości sprawdzenia głosowań konkretnych osób w ważnych dla nas sprawach. Wielu Radnych nieraz wykorzystuje ten stan, głosując wbrew interesom swoich wyborców. Uważam, że taka sytuacja jest absolutnie nie do przyjęcia i trzeba to zmienić. Dlatego w lutym b.r. wystąpiłem do Burmistrza z interpelacją, w której zaapelowałem o wprowadzenie głosowania imiennego, dzięki któremu Radni przestaną być anonimowi. Wyniki głosowań imiennych byłyby dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Niestety Burmistrz i tym razem „umył ręce”, sugerując, że tą sprawą powinni zająć się olkuscy Radni…

Kolejną kwestią jest wyraźny spadek poczucia bezpieczeństwa wśród Mieszkańców naszej gminy. Chuligani, którzy niszczą cudzą własność i zakłócają spokój stali się już niemal bezkarni. W związku z tym w lutym b.r. zwróciłem się do Burmistrza Rzepki z apelem o podjęcie działań zmierzających do zwiększenia liczby patroli policyjnych na terenie gminy Olkusz, szczególnie w godzinach wieczornych i nocnych. Zaproponowałem także, by osoby skazane za dewastację mienia, które nie mogą zapłacić za szkodę, miały możliwość odpracowania kary w ramach prac społecznych na rzecz gminy. W odpowiedzi Burmistrz stwierdził m.in., że Olkusz posiada już Straż Miejską, która ochrania porządek i spokój w miejscach publicznych. Jak widać dobry humor Burmistrza nie opuszcza…

Co ciekawe na ostatniej sesji Rady Miejskiej Burmistrz Rzepka zaproponował nowy statut Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu, dopuszczający stworzenie kolejnego wysokopłatnego stanowiska (wicedyrektora).
Niestety propozycja została przyjęta, gdyż oprócz mnie tylko jeden Radny zagłosował przeciwko. Może to nas kosztować ok. 100 tys. zł rocznie. Przypomnę, że gmina Olkusz ma już ok. 50 mln zł długu. Dla kogo Burmistrz szykuje tę posadę? Czy nie ma lepszych pomysłów na wydawanie naszych pieniędzy?

Szanowni Państwo, z takim podejściem władz niełatwo w Olkuszu cokolwiek zmienić na lepsze. Pragnę, jednak Państwa zapewnić, że nie poddam się i nadal będę walczyć o lepsze warunki życia w naszej gminie. Serdecznie dziękuję za liczne wyrazy sympatii oraz za wsparcie, jakiego mi Państwo udzielacie. Zapraszam Państwa na moje dyżury w każdy wtorek w godz. 15.00-17.00 w olkuskim Urzędzie Miasta.
Razem możemy zmienić Olkusz.

Z poważaniem
Roman Piaśnik
Radny Rady Miejskiej w Olkuszu

{jcomments off}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze