Klub Samochodów Terenowych Żubry Kraków zaprasza sportowców, amatorów, media oraz publiczność na doroczne zmagania sportowe pod nazwą „Jesienny Żubr 2010”.
Rajd odbędzie się 22 – 24 października w malowniczych jurajskich terenach okolic Olkusza.
Impreza przybierze nową formę – trzydniową, podzieloną na dwa etapy i klasyfikowany prolog. Innowacją również będzie skupienie się na długich, przeprawowych odcinkach specjalnych. Trasa będzie przebiegała w okolicach miejscowości: Olkusz, Bukowno, Ogrodzieniec, Łazy i Niegowonice.
W planach jest osiem takich odcinków, zaliczanych raz lub dwukrotnie w trakcie weekendu. Odcinki specjalne mają bardzo zróżnicowany charakter trudności terenowych, będą więc: kamienie, woda, błoto i piach, przeprawy zarówno w terenie otwartym, jak i między drzewami. 

Żeby móc współzawodniczyć w przeprawie na czas w takim terenie, zawodnicy będą musieli się wykazać pełnym zakresem umiejętności off-roadowych.
W zależności od przygotowania pojazdu powstaną tradycyjne trzy klasy terenówek: turystyczna, sportowa i extreme – każda będzie jechała po swojej trasie  i będzie osobno klasyfikowana. Przewiduje się także klasę ciężarową, jeśli zgłoszą się co najmniej trzy takie pojazdy.
Zaproszenie dotyczy również zawodników na quadach i crossach.
Nowością będzie liczenie wyników po każdym etapie i ustalanie według nich kolejności startowej do kolejnego etapu. Dzięki temu powinno się udać uniknięcie kolejek na trasie.

Źródło: www.bukowno.pl

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze