Olkusz

W niedzielę, 23 lipca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu zaprosił dzieci z rodzicami na Stadion Lekkoatletyczno – Piłkarski w OSW „Czarna Góra” do wspólnej zabawy, w ramach kolejnej edycji Rodzinnych Potyczek Sportowych „RAZEM W PARKU”.

W zawodach wzięło udział trzynaście dwuosobowych drużyn w dwóch kategoriach wiekowych. Po krótkiej rozgrzewce zawodnicy i zawodniczki stanęli na starcie stumetrowej sztafety. Najpierw dziecko biegło 40 m i przekazywało pałeczkę rodzicowi, który musiał pokonać resztę dystansu. Zabawa przednia, ale i rywalizacja bardzo zacięta. Tę premierową konkurencję w grupie młodszej zdominowała rodzina Filipa Ciuraszkiewicza, natomiast w grupie starszej, z najlepszym czasem triumfowała Maja Kardas z tatą Krzysztofem.

Drugim punktem niedzielnych potyczek był tor przeszkód, pokonywany wspólnie przez dziecko i rodzica. I w tym przypadku liczył się czas ukończenia zmagań. Największą sprawnością wykazali się Państwo Pasternakowie. W kategorii poniżej 8. roku życia równych sobie nie miał Jakub, a w gronie starszych uczestników bezkonkurencyjny okazał się Antek. Bracia startowali z tatą Damianem.

W trzeciej punktowanej konkurencji uczestnicy toczyli bule po torze wyznaczonym na bieżni. Tutaj oprócz siły, liczyła się także precyzja. Najlepszy wynik wśród młodszej grupy uzyskały Ola z Elżbietą Banaszczyk, natomiast w starszych rocznikach ponownie na szczycie tabeli znaleźli się Kardasowie – Maja z tatą Krzysztofem.

Na zakończenie rywalizacji druga z konkurencji przy użyciu buli. Tym razem zadaniem rodzin było trafienie metalowymi kulami do celu, a właściwie do trzech różnie punktowanych pól. Najlepiej z tym zadaniem poradzili sobie: Wojtek Kardas z mamą Olą (dzieci młodsze) oraz Antek Pasternak z tatą Damianem (dzieci starsze).

Po czterech konkurencjach wyłoniliśmy zwycięzców w dwóch kategoriach: dzieci młodszych do 8 lat i starszych. Wszystkie drużyny odebrały pamiątkowe dyplomy, dzieci z trzech pierwszych miejsc, w każdej kategorii otrzymały medale i nagrody, a pozostali uczestnicy upominki za udział w zawodach.

Klasyfikacja końcowa Rodzinnych Potyczek Sportowych „RAZEM W PARKU”:

Dzieci młodsze:

Wojciech i Aleksandra Kardas

Aleksandra i Elżbieta Banaszczyk

Filip i Konrad Ciuraszkiewicz

Jakub i Damian Pasternak

Oliwia i Dorota Filas

Iga i Marta Ciuraszkiewicz

Dzieci starsze:

Antoni i Damian Pasternak

Maja i Krzysztof Kardas

Maciej i Agnieszka Nowiccy

Tymoteusz i Ewa Biernat

Adam i Paulina Sikorscy

Antoni i Rafał Wilk

Maja i Przemysław Sowa

MOSiR Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze