Olkusz

To już ostatni moment na zgłaszanie zadań do Budżetu Obywatelskiego Olkusza 2024! Jeśli macie ciekawe pomysły do zrealizowania na terenie Gminy Olkusz, to spieszcie się, bo termin mija już w poniedziałek 31 lipca.

W obecnej, siódmej już edycji olkuskiego BO na realizację projektów przeznaczono 700 tys. złotych, a kwota ta jest podzielona na trzy pule: 400 tys. złotych na projekty o wartości od 25 tys. złotych do 50 tys. złotych, 225 tys. złotych na projekty w przedziale od 5 tys. złotych do 25 tys. złotych oraz 75 tys. złotych na projekty do 5 tys. złotych.

„Budżet Obywatelski to inicjatywa, która trwale zmobilizowała naszą społeczność i przynosi piękne efekty. Dziękuję za zaangażowanie wszystkich Państwa w dotychczas realizowanych edycjach. Liczę, że również w obecnej edycji wpłynie wiele ciekawych projektów Jestem przekonany, że Państwa zaangażowanie i dobre pomysły przyczynią się do powstania wielu cennych inicjatyw.” – mówi Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

Każdy mieszkaniec Gminy Olkusz może zgłosić dowolną liczbę zadań, a warunkiem jest jedynie zebranie podpisów co najmniej 15 mieszkańców pod każdym projektem. Zgłoszeń można dokonać na dwa sposoby: wypełniając formularz na stronie internetowej www.obywatelski.umig.olkusz.pl lub osobiście w Biurze Podawczym Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu. Ostatnim dniem na złożenie swoich propozycji jest poniedziałek 31 lipca.

Należy pamiętać, aby zakres projektu mieścił się w zadaniach własnych gminy. Proponowane inicjatywy muszą być ponadto ogólnodostępne dla mieszkańców, być zgodne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego oraz być zlokalizowane na terenach, na których gmina może wydatkować środki publiczne. Zgodnie z regulaminem, projekty o wartości powyżej 5 tys. złotych musza być ponadto projektami inwestycyjnymi. 

Po ocenie formalnej i merytorycznej, do 30 września ogłoszona zostanie lista zadań do głosowania. W dniach od 9 do 22 października trwać będzie natomiast glosowanie, a zwycięskie projekty poznamy do 31 października.  

Wszystkie niezbędne informacje dostępne są na stronie internetowej www.obywatelski.umig.olkusz.pl

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
11 miesięcy temu

PROSZĘ ZGŁASZAĆ TYLKO ZADANIA KTÓRE MOGĄ SŁUŻYĆ WSZYSTKIM, A NIE TYLKO WYBRANYM JAK W POPRZEDNICH LATACH!
Przykład:
Wymarzona pracownia informatyczna w Szkole Podstawowej nr 5 im.Marcina Bylicy w Olkuszu – MNIE NIE MOŻE SŁUŻYĆ!
Doposażenie pracowni integracji sensorycznej w Szkole Podstawowej nr 5 im.Marcina Bylicy w Olkuszu – TEŻ NIE WIEM JAK MI MA SŁUŻYĆ!
Modernizacja łazienki w Szkole Podstawowej w Zawadzie – ROZUMIEM, ŻE MOGĘ TAM W KAŻDEJ CHWILI WEJŚĆ I SKORZYSTAĆ!
Mebelki dla siódemki (Przedszkole nr 7 w Olkuszu) – MOGĘ Z NICH SKORZYSTAĆ?
itp. itd.
ZROZUMIELI!!!