ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Black Friday zbliża się wielkimi krokami. Każdy z nas czeka z utęsknieniem na ten jeden jedyny dzień w roku, kiedy ceny praktycznie wszystkich produktów zostają drastycznie obniżone. Najróżniejsze sklepy prześcigają się w promocjach, przyciągają potencjalnych klientów jak tylko mogą. Koniecznie daj się skusić i zaszalej nie wychodząc z domu!

1. Co to jest Black Friday?

2. Black Friday 2020 – inny niż zwykle?

3. Co warto kupić podczas Black Friday?

4. Niecodzienne promocje – moda, elektronika i nie tylko

5. Black Friday czy może Black Week?

Co to jest Black Friday?

Black Friday to bardzo szczególny dzień dla świata, szczególnie dla Amerykanów. Jego historia sięga lat 60. ubiegłego wieku. Black Friday to coroczne święto zakupów przypadające na dzień po Święcie Dziękczynienia, czyli jednym z najważniejszych dla Amerykanów dniu w ciągu całego roku. Dodatkowo Black Friday jest swego rodzaju rozpoczęciem przedświątecznego sezonu zakupowego, który w Ameryce, ale i nie tylko, trwa bardzo długo.

Black Friday 2020 – inny niż zwykle?

Nie ulega wątpliwości, że tegoroczny Black Friday, który przypada na 27 listopada, będzie się różnił od poprzednich. W dobie pandemii, kiedy galerie handlowe są zamknięte, nie ruszymy tłumnie i nie rozpoczniemy szalonych zakupów z przyjaciółmi u boku. Nie oznacza to jednak, że kompletnie będziemy pozbawieni możliwości zrobienia korzystnych zakupów za połowę ceny. Stacjonarne sklepy nie działają, ale współczesne czasy sprzyjają korzystaniu ze sklepów online. Dzięki temu każdy, kto kocha robić zakupy i korzystać z czarnopiątkowych rabatów, może tego dokonać bez wychodzenia z domu, z ulubionego fotela, siedząc w nim z kubkiem ulubionej herbaty w ręku. Black Friday 2020 z pewnością będzie inny niż zwykle, ale nie jest powiedziane, że musi być gorszy lub mniej szalony. Zamiast przyjaciółek, możemy zaprosić do towarzystwa rodziców, rodzeństwo lub swojego ukochanego pupila. Ważne, by odnajdywać zalety obecnej sytuacji i cieszyć się drobnymi przyjemnościami, których w czarny piątek na pewno nie zabraknie.

Co warto kupić podczas Black Friday?

Czarny piątek oraz gigantyczna obniżka cen wielu produktów to fantastyczna okazja, by uzupełnić garderobę, kupić sobie dawno wymarzoną i obiecaną elektronikę lub przygotować świąteczne prezenty dla swoich bliskich. Podczas Black Friday możesz wyposażyć się w wymarzony pierścionek zaręczynowy dla swojej kobiety, z którą wybierasz się na romantyczny świąteczny wyjazd. Jeśli jesteś zapalonym graczem, tegoroczny Black Friday będzie dla Ciebie nie lada gratką, gdyż na listopad przewidziane są premiery najnowszych konsol i fenomenalnych gier. 

Niecodzienne promocje – moda, elektronika i nie tylko

W promocji, jaką jest Black Friday, chętnie uczestniczą sklepy z elektroniką, czego przykładem black friday RTV Euro AGD, Media Expert, Avans czy Allegro. Ponadto z promocji na Black Friday skorzystać można w wielu sklepach meblowych (Black Red White, Agata Meble, Jula), sklepach modowych z ubraniami i obuwiem (Eobuwie, CCC, Orsay, Answear), w sklepach z biżuterią (Pandora) oraz w drogeriach i perfumeriach (Notino, Ezebra, Douglas, Super-Pharm).

Black Friday czy może Black Week?

Współcześnie, kiedy akcje promocyjne to chleb powszedni, sklepy prześcigają się w propozycjach, obniżkach cen lub w czasie trwania promocji. Może się przecież zdarzyć, że ktoś w Black Friday będzie bardzo zajęty i nie zdąży znaleźć czegoś dla siebie w sklepie online, nie mówiąc o sklepie stacjonarnym. Z tego powodu wiele sklepów przystępuje do akcji Black Week, czyli promocji trwającej nie tylko w piątek, ale cały weekend następujący po Black Friday.