ARTYKUŁ SPONSOROWANY

W obecnych czasach coraz większą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju elektroniczne rozwiązania. Nie inaczej jest w sferze biznesu, w tym w obszarze zatrudniania pracowników i zarządzania sprawami zespołów w danej firmie. Na szczęście, polski ustawodawca w tej materii idzie z duchem czasu, czym ułatwia życie zarówno pracodawcom, jak i samym pracownikom.

Jeszcze kilka lat temu standardem w większości polskich firm było operowanie głównie papierowymi wnioskami o urlop, teraz rozwiązanie to coraz częściej wypierane jest przez zintegrowane i bezpieczne systemy, dzięki którym można składać elektroniczne wnioski. O czym dokładnie mowa i dlaczego warto zastosować taką metodę u siebie w przedsiębiorstwie? 

Wniosek o urlop – czym jest?

Dla wielu to niepotrzebna formalność, dla innych z kolei ważna kwestia, która pozwala usystematyzować obszar urlopowy w danym zakładzie pracy. Przede wszystkim jednak obowiązek składania wniosków urlopowych narzuca na pracowników sam ustawodawca. W kodeksie pracy znajdziemy normy, które dokładnie regulują te sprawy. Wnioski składanego przez zatrudnionych pozwalają także samemu pracodawcy zaplanować harmonogram urlopów w taki sposób, aby można było zachować w firmie ciągłość pracy. Ma to szczególne znaczenie jeśli mówimy o działalności produkcyjnej, ale nie tylko.

Wniosek złożony online

Coraz częściej pracodawcy decydują się na wdrożenie u siebie w przedsiębiorstwie elektronicznego systemu, dzięki któremu można zarządzać całą dokumentacją, a także przesyłać na odległość między innymi wnioski o urlop. Jest to bardzo dobre i w pełni bezpieczne rozwiązanie, które zostało zaaprobowane także przez polskiego prawodawcę. Dzięki temu pracownik nie musi już wypełniać drukowanych wniosków, składać ich u pracodawcy lub w dziale kadr, otrzymywać potwierdzenie, a następnie czekać na decyzję. Teraz może odbyć się to o wiele szybciej i za pomocą kilku kliknięć. Więcej cennych informacji na ten i wiele innych tematów można znaleźć na stronie inewi.pl

Elektroniczny wniosek o urlop – największe korzyści

Do niewątpliwych plusów wniosków przesyłanych drogą elektroniczną jest prostota tego rozwiązania i to, że dokument taki można nadać w każdej chwili i z każdego miejsca. Ponadto, tego typu systemy mają dodatkowe funkcje, dzięki którym można zintegrować nie tylko dane związane z urlopami, ale także inne informacje dotyczące konkretnego pracownika. Wszystkie dokumenty gromadzone są w jednym miejscu i znalezienie jakiejś informacji nie jest już tak czasochłonne i skomplikowane jak w przypadku tradycyjnej dokumentacji. Elektroniczny wniosek o urlop – co powinno się w nim znaleźć? Wniosek ten nie różni się za bardzo od jego papierowej wersji. Konieczne będzie podanie swoich danych, nazwę zajmowanego stanowiska lub funkcję w firmie, a także okres, na który planujemy urlop. Każde przedsiębiorstwo, które jeszcze tego nie robi, powinno przetestować taki sposób przekazywania i przechowywania dokumentacji.