Ile kosztuje wynajęcie samochodu na lotnisku Kraków Balice?

Artykuł sponsorowany

Kraków-Balice to spory port lotniczy, który obsługuje wiele międzynarodowych połączeń. Jest on oddalony od miasta o kilka kilometrów, dlatego warto zastanowić się nad wynajmem samochodu. Jeśli jesteśmy podróżnym, który przybywa lub wraca do Polski – koniecznie zadbajmy o odpowiedni transport.

Infrastruktura transportowa miasta Kraków jest dosyć dobrze rozwinięta. Przybywający tu turyści często korzystają z pociągu, który wiezie ich bezpośrednio z lotniska na dworzec główny. Klienci, którym zależy jednak na komfortowym, sprawdzonym środku transportu, stawiają na nieco inne rozwiązania, na przykład wynajem samochodu. Jeśli należymy do nich – na pewno interesuje nas cena takiej usługi i ewentualne utrudnienia z nią związane. Wiele osób kojarzy wypożyczenie samochodu z czymś, na co nie może sobie pozwolić przeciętny turysta. Korzystając z usług renomowanej firmy carfree.pl, możemy się jednak pozytywnie zaskoczyć. Ceny wynajmu pojazdu na dobę zaczynają się od zaledwie 69 złotych. Oferta firmy jest bogata w różne, często bardzo atrakcyjne propozycje – warto więc zastanowić się także nad dłuższym wynajmem. Carfree.pl oferuje nam dodatkowo bezpłatne dostarczenie pojazdu na lotnisko i nie wymaga wpłaty kaucji.

Dlaczego wynajem samochodu na przejazd z lotniska to dobry pomysł?

Przede wszystkim jest to skuteczny sposób, żeby ułatwić sobie życie i zwiększyć komfort w podróży. Kiedy jesteśmy uzależnieni od środków transportu masowego, musimy się śpieszyć, dostosować się do panującego rozkładu jazdy, martwić się o bilety i lokalizację przystanków. Nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie, chociaż na pewno przemawia za nim niski koszt. Problem pojawia się, kiedy nasz cel podróży jest poza centrum. Musimy wtedy skorzystać z licznych przesiadek, zapoznać się z nazwami przystanków i pilnować na każdym kroku naszych drogocennych walizek. Alternatywą jest taksówka lub Uber. Ceny transportu z lotniska potrafią być jednak drastycznie wysokie, szczególnie biorąc pod uwagę wzrost aktywności użytkowników takich środków transportu po przylocie. Co więcej, nie zawsze możemy liczyć na komfort, jakiego oczekujemy. Dlatego coraz więcej osób, zamiast decydować się na tego typu środek transportu, wybiera wynajem pojazdu. Mamy wtedy ogrom możliwości – możemy przed zakwaterowaniem wybrać się na zakupy lub przejażdżkę po malowniczych okolicach. Płacimy zawsze taką samą stawkę, a także mamy pewność, że pojazd będzie na nas czekać od razu po przylocie.

Jeśli interesuje nas wynajem samochodu na lotnisku Kraków-Balice, warto zapoznać się z tematycznym poradnikiem „Czy na lotnisku Kraków-Balice można wypożyczyć samochód bez opłacania kaucji?”.