Artykuł sponsorowany

Matematyka to zmora wielu tegorocznych maturzystów. Statystyki są nieubłagane: co czwarty maturzysta w Polsce nie zdał w tym roku matury podstawowej, a niemal połowa uczniów piszących poziom rozszerzony nie przekroczyła nawet 28%! Podobny trend utrzymuje się od reformy maturalnej w 2015 r. i nic nie zapowiada poprawy.

Zupełnie innymi statystykami może pochwalić się olkuska „szkoła maturzystów” pod kierownictwem Łukasza Jarosińskiego – doktoranta Akademii Górniczo-Hutniczej. Szkoła oferuje kursy maturalne z matematyki na obu poziomach nauczania: podstawowym i rozszerzonym. Wyniki tegorocznej matury wśród uczestników kursów organizowanych przez Jarosińskiego są rewelacyjne –średnia z matury rozszerzonej to aż 80%, która w porównaniu ze średnią krajową (34%) robi niesamowite wrażenie. Od kilku lat najlepsi uczniowie z poziomu rozszerzonego w powiecie olkuskim to wychowankowie szkoły Jarosińskiego. W tym roku byli to: Szymon Bigaj, Julia Siwek, Zofia Żak, Jakub Radek, Natalia Gamrat, Alicja Hurbol, Bartłomiej Chwast, Jolanta Wielgosz, Mateusz Szymonek, Bartosz Duch, Szymon Banyś, Julia Grzebinoga oraz Jan Świda (zdj.). Uzyskali oni wynik ponad 90% z matury rozszerzonej. Dzięki temu dostali się na najlepsze kierunki studiów, w tym również na informatykę na AGH. Na kursy maturalne prowadzone przez Jarosińskiego może trafić każdy chętny – bez względu na to, czy boi się, że nie zda matury z matematyki, czy też obawia się, że nie zda jej wystarczająco dobrze, by dostać się na wymarzone studia. Jarosiński stawia tylko jeden warunek: uczeń musi chcieć pracować na jak najwyższy wynik.

Łukasz Jarosiński zapytany o to, co powoduje, że założona i prowadzona przez niego „szkoła maturzystów” osiąga imponujące wyniki, odpowiada: – Kursy powstały w oparciu o prowadzone przeze mnie wieloletnie obserwacje i analizy zadań maturalnych. Stosuję nowatorskie techniki nauki, motywacji ucznia i zarządzania jego czasem. Moi podopieczni uczą się dokładnie tego, co jest im potrzebne, aby napisać bardzo dobrze lub nawet bezbłędnie! Jeden z uczniów przyznaje: –Zaczynając we wrześniu nie byłam pewna czy zdam maturę na 60%. W styczniu na próbnej zobaczyłam już ogromny postęp, ale to wynik maturalny zdziwił mnie najbardziej-98%! wynikach uczniów można poczytać na facebooku- link znajduje się poniżej.

Kurs obejmuje 30 spotkań, od połowy września aż do końca kwietnia. Spotkania będą odbywać się raz w tygodniu (co tydzień, za wyjątkiem okresów świątecznych) w „Ekonomiku”, czyli Zespole Szkół nr 3 w Olkuszu z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. W przypadku zagrożenia epidemiologicznego oraz zamknięcia placówek zajęcia będą natychmiastowo kontynuowane online- tak, że uczeń nie traci nic z nauczania. Jedno spotkanie trwa 120 minut i kosztuje tylko 60 zł. Zainteresowanie ofertą jest tak ogromne, że w samym Olkuszu powstanie kilka grup na obu poziomach. Każdy chętny może wybrać zajęcia odbywające się o dogodnej dla siebie porze. Po każdym spotkaniu uczeń rozwiązuje specjalnie przygotowane zadania domowe, które później będzie oceniane oraz nagranie z zadań tłumaczonych na lekcji, tak aby móc w domu jeszcze raz przeanalizować dowolne zadanie. Zadania domowe zostały zebrane w książkach Jarosińskiego, które można zakupić na stronie internetowej. Zapisy na kurs trwają do połowy września. 

Informacje oraz zapisy:
https://www.facebook.com/kursy.maturalne.lukasz.jarosinski/
https://szkolamaturzystow.pl/
Telefon: 506 532 926
E-mail: szkolamaturzystow@gmail.com