Szukasz materaca w Krakowie? Sprawdź jaki będzie najlepszy

ARTYKUŁ PARTNERA

Wyposażanie nowego mieszkania, albo przemeblowanie domu, to nie są proste zadania. O ile większość mebli nie wymaga specjalnej wiedzy podczas zakupu, o tyle jest jeden szczególny mebel, o którym warto wiedzieć nieco więcej – jest nim łóżko. Jest ono niezwykle ważnym elementem wyposażenia, ponieważ spędzamy w nim niemal 1/3 swojego życia. Ponadto od tego czy dobrze wysypiamy się zależy także nasze samopoczucie i zdrowie. Dlatego pamiętajmy, aby podczas zakupu nowych mebli szczególną uwagę zwrócić na łóżko, a zwłaszcza na materac, który się w nim znajduje.

Materac sprężynowy, piankowy a może kieszeniowy?

W sklepach dostępnych jest bardzo wiele modeli materacy. Wśród nich najpopularniejsze, a zarazem najczęściej kupowane, są materace sprężynowe, piankowe i kieszeniowe. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, które warto znać przed dokonaniem zakupu, aby później nie żałować.

Materace sprężynowe – są wygodne i niezbyt drogie. Z tego typu materacy korzysta wiele osób i jest bardzo zadowolonych. Niestety zdarza się, że po pewnym czasie sprężyny zaczynają być wyczuwalne i konieczna staje się wymiana materaca na nowy. Warto też wiedzieć, że materace tego typu nie najlepiej nadają się do łoża małżeńskiego.

Materace piankowe– wśród tych materacy można znaleźć modele bardzo miękkie jak i twarde. W zależności od rodzaju pianki wykorzystanej do produkcji wybranego modelu materaca może on mieć różne właściwości. Pianki poliuretanowe zapewniają odpowiednie podparcie i miękkość. Natomiast materace z pianki termoelastycznej jak np. Hilding Rumba reagują na ciepło organizmu, dzięki czemu idealnie dostosowują się do ułożenia ciała użytkownika.

Materace kieszeniowe – to materace, które z dnia na dzień cieszą się coraz większą popularnością. Zbudowane są z kilkudziesięciu małych sprężyn, z których każda umieszczona jest w osobnej kieszonce. Dzięki takiej budowie materaca każda sprężyna pracuje osobno i stanowi doskonałe podparcie punktowe dla ciała osoby śpiącej. Zewnętrzne warstwy materaca wykonane są pianki, lateksu lub włókna kokosowego. W zależności od rodzaju warstwy zewnętrznej materac może mieć różny stopień twardości.

Gruby czy cienki?

Specjaliści pracujący dla sklepu Materacekrakow.eu są zdania, że dobry materac nie może mieć mniej niż 12 cm grubości. Każda z warstw, które składają się na dobrej jakości materac ma grubość co najmniej kilku centymetrów, co sprawia, że ostateczny produkt ma od kilkunastu do ponad 20 cm grubości.

Materac sprężynowy, piankowy a może kieszeniowy?

Jednoosobowy czy dwuosobowy?

Jeśli kupujemy materac dla jednej osoby wówczas nie ma powodu do zastanawiania się nad rodzajem materaca. Należy kupić materac jednoosobowy o minimalnej szerokości 70 cm. W przypadku, gdy chcemy wyposażyć w materac łóżko małżeńskie można kupić jeden podwójny materac lub dwa pojedyncze. Ta druga opcja jest szczególnie zalecana użytkownikom o dużej różnicy w masie ciała. Pojedyncze materace doskonale sprawdzają się także wtedy, gdy jedna z osób śpi bardzo niespokojnie, co przeszkadza drugiej osobie podczas snu. Jeśli decydujemy się na zakup materaca podwójnego należy zwrócić uwagę, aby nie był on węższy aniżeli 140 cm.

Znalezienie materaca do swojego domu nie jest sprawą prostą, ale warto się postarać i wybrać idealny model, który spełni wszystkie wymagania użytkownika. Należy pamiętać, że jeśli pojawią się pytania można skorzystać z pomocy konsultanta pracującego w sklepie Materacelodz.eu. Odpowie on na każde pytanie i pomoże wybrać materac, dzięki któremu każdego ranka wstaniemy wyspani.