wasze interwencje nowe

Dwa tygodnie temu pisaliśmy o planowanym otwarciu wlotu ul. Armii Krajowej na ul. Osiecką. Gdy powstała obwodnica, pierwszą z tych ulic zamknięto placem do zawracania. W tej sprawie w naszej redakcji interweniowało wielu okolicznych mieszkańców osiedla Pakuska. Nie wszyscy jednak uważają, że ponowne otwarcie wlotu to dobry pomysł. Jeden z olkuszan twierdzi, że obecna sytuacja jest dużo lepsza, bo zamknięcie wjazdu ograniczyło… podrzucanie śmieci na osiedle.

Mieszkańcy, którzy interweniowali w naszej redakcji, domagają się przywrócenia wjazdu. Argumentują to m. in. problemami w organizacji ruchu. Teraz do bloków położonych na skraju osiedla można dojechać tylko osiedlową drogą od strony ul. Legionów Polskich. Droga jest wąska, a dodatkowo wzdłuż niej stoją zaparkowane samochody. Z odpowiedzi, jaką otrzymaliśmy dwa tygodnie temu z magistratu wynika, że wlot ma zostać otwarty, ale w nieco innym miejscu. Wjazd musi być wykonany w większej odległości od obwodnicy. Do tego niezbędne jest sporządzenie dokumentacji projektowej.

Tymczasem do naszej redakcji zgłaszają się mieszkańcy zadowoleni z obecnego rozwiązania. -Jeżdżę samochodem, ale pomimo tego uważam, że ul. Armii Krajowej powinna pozostać zamknięta. Wcześniej, gdy w naszą ulicę można było skręcić z ul. Osieckiej, notorycznie podrzucano śmieci do osiedlowych kontenerów. Teraz sytuacja się nieco uspokoiła. Nieraz upominaliśmy kierowców, że zachowują się niewłaściwie, wyrzucając tu odpady. Ul. Armii Krajowej stała się niejako tranzytem pomiędzy Osiekiem a miastem – twierdzi olkuszanin, który w imieniu grupy mieszkańców zgłosił się do naszej redakcji.

Jak sądzicie, kto ma rację? Czy kierowcy domagający się otwarcia ul. Armii Krajowej, czy może mieszkańcy, którzy wolą zamknięty wjazd?

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
leov
leov
9 lat temu

Zamknięcie połączenia ulicy Osieckiej z Armii Krajowej nie przeszkadza, a pomaga. Zmniejszył się ruch na tej wąskiej ulicy, ponieważ przestała być ulicą tranzytową. Jej dawno nie remontowana nawierzchnia ledwo wystarcza na ograniczony ruch. Dzięki temu w sąsiadujących z nią blokach jest ciszej. Słychać za to,oddaloną bardziej od bloków, nową obwodnicę. Wał ziemny jest jakąś zaporą dla dźwięków, ale powyżej drugiego piętra słychać głośniej. Niestety, niektórzy kierowcy przejeżdżają z Armii Krajowej na Osiecką, omijając wyłożoną kostką powierzchnię przeznaczoną do zawracania i niszcząc leśne pobocze. Stosowne służby nie reagują na to zjawisko. Podsumowując, jestem przeciwny reaktywacji spornego połączenia komunikacyjnego.

XYZ
XYZ
9 lat temu

A poco ludziom na osiedlu Pakuska wjazdy?! Podobnie jak co tam mieszkańcy z Osiedla Młodych z obwodnicą 8 m od balkonów. To mieszkańcy drugiej kategorii, którym nic się nie należy. Przecież władza to przede wszystkim centrum lub za trasą.

nnn
nnn
9 lat temu

otworzyć i to szybko!!

.....lll...
.....lll...
9 lat temu

Może tak byście się wreszcie zdecydowali czego chcecie tam na Pakusce.

qwerty11
qwerty11
9 lat temu

Ja bym w ogóle zamknął wszystkie wjazdy na to osiedle. Wtedy nie tylko smieci nikt by nie podrzucał , ale być może ludzie obcy przestaliby deptać chodniki i ich nie niszczyli. Zrobiłoby się takie samoistne getto hahahahahahahahahahahahahahahahahah.