likwidacja szkol10

Uczniowie i nauczyciele II LO w Olkuszu i Zespołu Szkół w Bukownie mogą póki co odetchnąć z ulgą. Uchwały intencyjne w sprawie likwidacji ich szkół zostały ostatecznie wykreślone z porządku obrad rady powiatu. Jest to efekt protestu społecznego na niespotykaną dawno skalę, który dotyczy nie tylko złej polityki oświatowej w powiecie olkuskim. Zaufanie dużej grupy mieszkańców zostało nadwyrężone podejmowaniem przez zarząd nagłych decyzji, bez konsultacji z zainteresowanymi, brak współpracy między jednostkami samorządowymi oraz całkowity brak dialogu władzy ze społeczeństwem. Starosta Jerzy Kwaśniewski będzie musiał zmierzyć się z faktem, że nowopowstały klub radnych złożył wniosek o jego odwołanie.

 

Na poniedziałkowej komisji edukacji negatywnie zaopiniowano obydwie uchwały intencyjne. W dużej mierze pod wpływem argumentów i presji tłumnie przybyłych uczniów, nauczycieli i osób związanych z tymi dwiema placówkami. Dzień później uchwała miała zostać poddana pod głosowanie radnych. W ostatniej chwili starosta i reszta zarządu zadecydowali o zdjęciu tych dwóch uchwał z porządku obrad. Tym samym w tym roku, zgodnie z obowiązującymi przepisami, nie będzie już możliwości wrócenia do tego pomysłu, czyli w roku szkolnym 2013/2014 szkołom na pewno nie grozi likwidacja. – Jako ludzie odpowiedzialni za dobro tego powiatu, zostaliśmy zobligowani do przedstawienia sytuacji, jaka panuje w edukacji i propozycjami, jak ją uzdrowić. Skoro po obradach komisji edukacji większość radnych nie uznała naszych racji, wycofuję się z tych planów – powiedział tłumnie zgromadzonemu środowisku szkolnemu, starosta Jerzy Kwaśniewski. – Nie chcę stwarzać pola do dyskusji politycznych – dodał.

To, co stało się później, zaskoczyło starostę, ale spotkało się z aplauzem zgromadzonych. Grupa sześciu radnych poinformowała o zawiązaniu się nowego klubu radnych „Wspólny Powiat”. Należą do niego radni opozycyjni: Barbara Rzońca (przewodnicząca), Marcin Cockiewicz, Waldemar Smoter, Zdzisława Szczygieł, Danek Ziarno oraz Paweł Piasny. Grupa ta złożyła wniosek o odwołanie starosty Jerzego Kwaśniewskiego, na co wpływ miało przede wszystkim doprowadzenie do sytuacji budzącej tak ogromne emocje.  – Uważamy, że pan Jerzy Kwaśniewski nie jest w stanie sprostać oczekiwaniom mieszkańców powiatu. Przekonanie swoje opieramy na tym, że w czasie piastowania swojej funkcji nie podołał powierzonym obowiązkom. Najważniejszym przykładem są placówki oświatowe, które starosta planuje zamknąć. Brak komunikacji, brak rzetelnej informacji wreszcie postawienie pod przysłowiowym murem rodziców, pedagogów, a przede wszystkim młodzieży, świadczy o braku elementarnej wrażliwości pana starosty – argumentują swoją decyzję radni z klubu „Wspólny Powiat”. Nie wybaczą staroście również sytuacji w olkuskiej służbie zdrowia, zarzucając mu opieszałość w działaniu. Kolejną kwestią, którą starosta się naraził, jest całkowity brak kontroli nad budową Centrum Kształcenia Ustawicznego przy olkuskim Mechaniku i kilka innych spraw, które kumulując się w ostatnich tygodniach, przelały czarę goryczy. Czy wniosek radnych z nowego klubu spotka się z poparciem pozostałych radnych? W obecnym układzie sił politycznych w olkuskiej radzie wydaje się to mało możliwe. Żeby tak się stało, potrzeba 3/5 głosów z 23-osobowej rady, a z tym na tę chwilę może być kłopot, bo choć w koalicji trzeszczy od dawna, to na rozłam też się nie zapowiada. Nie ma jednak rzeczy niemożliwych i jeśli klubowi uda się znaleźć wsparcie innych radnych, przez najbliższy miesiąc przekonać ich do odwołania starosty, to najbliższa sesja może być interesująca (chyba, że odbędzie się ona w czasie krótszym niż miesiąc, to głosowanie odbędzie się na następnej). Decydujący głos będzie miała znowu lewica, która mimo zawirowań wokół szpitala dalej popiera zarząd. Starosta Jerzy Kwaśniewski nie skomentował publicznie wniosku o odwołanie, ale nie trudno było zauważyć, że był sytuacją zaskoczony i podenerwowany. – Nie chciałem stwarzać okazji do niepotrzebnej dyskusji. Moim zdaniem zarzuty pod moim adresem są bezpodstawne – mówi Jerzy Kwaśniewski.

Bez względu na to, jaki będzie finał wniosku o odwołanie starosty, dostał on żółtą kartkę nie tylko od radnych, ale przede wszystkim od zainteresowanych sprawą zamykania szkół mieszkańców, w tym młodego pokolenia, którzy w swoich opiniach nie szczędzili słów krytyki. – Jesteśmy zażenowani sposobem, w jaki podejmuje się decyzje w naszym powiecie. Dobrze się stało, że wycofano się z tego pomysłu, ale widzę jeden pozytyw całej tej sytuacji. Przekonaliśmy się na własnej skórze, jak działania władzy wyglądają z bliska. Nie mam zaufania, że jeśli w tej sytuacji postąpiono w taki sposób, to że w innych kwestiach jest lepiej – mówi jeden z uczniów II LO, który przez dwa dni uczestniczył w debacie.

Nadszarpnięte zaufanie będzie trudno odbudować, ale obie strony będą musiały kontynuować nawiązany w poniedziałek dialog, bo odstąpienie od decyzji we wtorek nie oznacza wcale, że problem został ostatecznie zażegnany, z czego zdaje sobie sprawę dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie. – Można było uniknąć tego wszystkiego, co się działo w ciągu ostatniego tygodnia w naszej szkole. To był dla nas bardzo trudny czas, ale uczniowie, nauczyciele i rodzice stanęli murem w słusznej sprawie. Było warto i za to im dziękuję – mówi Iwona Sroka, dyrektorka II LO w Olkuszu.  

Na fali poniedziałkowych wydarzeń środowisko Prawa i Sprawiedliwości  zwróciło się do wszystkich organów samorządowych zainteresowanych problemem o wspólne pochylenie się nad problemem i wspólną pracę nad rozwiązaniem najbardziej naglących spraw oświatowych. Padły konkretne pomysły i wszystko wskazuje na to, że gmina Olkusz i powiat olkuski jeszcze raz zweryfikują reorganizację szkół, a konkretnie sprawę II LO, Zespołu Szkół Specjalnych oraz Gimnazjum nr 2. Wolę współpracy w kwestii „Skałki” wyraził burmistrz Bukowna Mirosław Gajdziszewski, ale też nie żałował słów krytyki względem starosty. – Sprawa „Skałki” jest nadal sprawą otwartą, ale od grudnia nie zrobiliście nic, żebyśmy mogli dalej dyskutować. Nie ma współpracy między wójtami i burmistrzami a starostą. Nie spotykamy się i nie rozmawiamy, tak poprzednia władza, jak i obecna. Powinno się odbyć spotkanie z radą miejską w Bukownie, bo my deklarujemy pomoc, ale musimy wiedzieć, ile to konkretnie ma być. Możemy usiąść i porozmawiać, o co proszę od lat – mówił Gajdziszewski.

Miejmy tylko nadzieję, że wypowiedziane deklaracje, będą miały pokrycie w faktach, a nie okażą się kolejnymi politycznymi obiecankami. Echo po szkolnych zawirowaniach będzie jeszcze długo obecne w środowisku, ale jedno jest pewne – wreszcie o wieloletnich zaniedbaniach w powiatowym szkolnictwie, braku pomysłu na przyszłość oraz niewykorzystanych możliwościach, zacznie się mówić głośno i dobitnie. 

likwidacja szkol11

likwidacja szkol12

likwidacja szkol13

 

87
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
87 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
3 Autorzy komentarzy
lokkerDyl_Sowizdrzałemilia Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kopernik
kopernik

Powinność ta powinna. już się dawno się dokonać ,a te radne za nim (zwiedzać bida szyby). Ogólnie temat odwołania jest zastępczy niech radne pochwalą się ile mają zaplanowanego wpływu w tym roku do kasy za, planowaną sprzedaż tzw. majątku szkół olkuskich No panowie radni odwagi kawa na ławę,

Dyl_Sowizdrzał
Dyl_Sowizdrzał

O człowieku świadczy wszystko, również przyjęty pseudonim . Altruist(k)ą droga Pani nie jest ten, kto sam tak się nazywa, lecz ten kogo inni w ten sposób oceniają. Altruizm to działanie na rzecz innych polegające na dobrowolnym ponoszenie kosztów na rzecz innych, w których ponoszenie ,obserwując Pana D. i jego otoczenie szczerze wątpię. Oczywiście z Panem D. stanowicie stado zawziętych altruistów co dla O.M. jest (Waszym zdaniem) nie tylko chwalebne lecz również zbawienne . 😉 Pan. D jeżeli czuje się obrażony moim postem zawsze może mnie pozwać. Każde ze słów, które napisałem jestem w stanie udowodnić. Pani urojeń na temat mojej… Czytaj więcej »

Dyl_Sowizdrzał
Dyl_Sowizdrzał

ALTRUISTCE ??!!?? Szanowna „ ALTRUISTKO”. Jestem pewien, że Pani nie wie o czym pisała w poprzednich postach. Przytoczę Pani cyt. „Pan nie zapomina, że podmiotem jest zamykana szkoła” . Proszę poczytać sobie o czym Pani pisała. Każdy z postów jest obroną Pani idola. Rozumiem Pani miłość, pensjonarskie zauroczenie czy też cielęcy zachwyt panem D. Pozostaje mi współczuć Pani. Los jest okrutny tylko dla tych, którym odbiera to czego pragną. Ja nie miałem takich pragnień i inkryminowanych mi ambicji, nie rywalizowałem z Panem D. o zaszczytny tytuł Przewodniczącego Zarządu Osiedla, nie mam w sobie jego arogancji i pychy. Nigdy nie robiłem… Czytaj więcej »

Altruistka
Altruistka

Szanowny SOWI zdrzale. To okrutne, iż los odebrał Panu szansę na zrealizowanie siebie i doskonałych logistycznie posunięć w składzie obecnego Zarządu Osiedla. Reżyser obsadził Pana w roli mało barwnego mądralińskiego i szarego ptaszka. Ukryty i z perspektywy dostrzegł Pan sprawnym Sowim okiem, na Osiedlowym Folwarku, obok mało dynamicznego żółwia, także hienę, sępa, wilka i inne boże stworzenia. Zgodnie z zasadą: ktoś kogoś pożera, ktoś inny jest pasożytem a mróweczki pracują ciężko. Nie pomagasz, nie przeszkadzaj. Obrażanie osoby Pana D., podważanie wartości jego wkładu w społeczną działalność dla dobra naszej osiedlowej Społeczności jest dość prostackim z Pana strony zagraniem. Pan nie… Czytaj więcej »

gracjan
gracjan

A swoją drogą jeśli mogę puścić wodze fantazji to nasuwa się pytanie , : kto zatrudnić by miał pana starostę gdyby doszło do odwołania ? Głupie co?

oszczędny
oszczędny

[quote name=”G….t”]Paweł musi iść do władzy i rozgłosu – bez tego nie będzie miał szansy nawet na radnego do gminy nie wspomnę już o burmistrzu czy pośle. Faktem jest też, że gdyby nie kandydatura na burmistrza to uzbierałby ze 200 głosików – co za autorytet.
Wg mnie dzisiaj zmierza do rynsztoka bo nie ma nic do stracenia, tylko nasz ukochany pawełku nie ciągnij gminy i powiatu za sobą.[/quote]

Nie tylko on, radny orkisz też próbuje dowieść że jest za a nawet przeciw korzyściami dla siebie.
Miną wieki zanim Olkusz się zmieni.

mucken
mucken

[quote name=”lokker”]Ludziska!!! Po jasną cholerę tego gów….nego szmatławca czytacie? Słyszeliście Pana z Olkuszanina.pl jak działa ten szmatławiec? Są głównym organem uruchamiającym informacje o rzekomym zamykaniu szkół. I szkoła za dwa lata załatwiona bo uczniowie się boją do niej iść. Na usługach jednych czy drugich. Brzydzę się taką postawą. Gdzie misja. Gdzie niezależność. Wszystko skundlone w tym mieście. Zostali nieliczni. Brawo Pan z Olkuszanina.pl. Przepraszam ale nie znam jego nazwiska.[/quote] Czyli według Ciebie nie wolno nic pisać? bo młodzież do tych szkół nie pójdzie? sorki ale to sa jakieś farmazony chorego człeka

kopernik
kopernik

Brawo młodzież .Proponuje umieścić takie bilbordy na granicy miast i przed siedzibami urzędów jakie umieszczona na wjeździe do Zakopanego i dodatkiem PSL.

Dyl_Sowizdrzał
Dyl_Sowizdrzał

CD… Tak proszę Państwa. Demokracja osiedlowa, to demokracja nieobecnych, którzy pozwalają kilkunastoosobowym grupom „rządzić osiedlem”, występować w jego imieniu w samorządzie gminnym, wydawać kasę (budżet osiedlowy) na różne pierdoły w postaci budki na grilla. Żadnej aktywności w kierunku realizowania żywotnych problemów osiedla, ubiegania się o dodatkowe fundusze na ich rozwiązywanie w proporcji uwzględniajacej ilość mieszkańców (Osiedle Młodych to prawie 25 % populacji Olkusza), a jedynie konsumowanie tego co gmina raczyła dać. Pan Durański, jak zapowiedział bronic będzie swojego stołka jak jak Jaruzelski socjalizmu i jest nieprzemakalny na słowa krytyki, do której rzeczowo odnieść sie nie chce lub nie umie. W… Czytaj więcej »

Dyl_Sowizdrzał
Dyl_Sowizdrzał

[quote name=”Altruistka”]…PAN DURAŃSKI BĘDZIE JEDNAK WDZIĘCZNY ZA LEKCJĘ DYNAMIZMU ….[/quote] Szanowna Pani! Osobieście, zarzut podeszłego wieku stawiany Panu Durańskiemy uznaję za niewłaściwy, nie można również temu Panu zarzucać zainteresowania problemami środowiska olkuskiego, a szczególnie problmatyką Osiedla Młodych. Pan Durański natomiast znany jest z tego, że działajac zarówno w samorządzie jak i lokalnej polityce niczego sie nie nauczył. Nie nauczy sie również dynamizmu, bo uczenie Pana D. dynamizmu jest uczeniem żółwia biegania z prędkością sprintera olimpijczyka. Komformistyczna postawa jaką przyjmował powodowala, iż za przyczyną jego postawy niektórzy z liderów olkuskiej sceny politycznej robli rzeczy brzydkie, a w Zarządzie Osiedla firmował działania… Czytaj więcej »

JTS
JTS

Mówiła mi mama, bym się nie bał….

G....t
G....t

[quote name=”Obserwatorilkuski”] ale sprawa ilości głosów w poprzednich wyborach dotyczy rownież P Piasnego , to dzięki temu ze Kwaśniewski z Gleniem wystawili go na burmistrza wszedł do Rady Powiatu Zwróćcie uwagę ze w swoim środowisku wiejskim w ostatnich wyborach Piasny przegrał , o czym to świadczy ? Dzisiaj podszywa sie i puszcza oko do PO, ludzie czy wy tego nie widzicie? Za chwile pewnie oznajmił ze chce do PiSu ,? A może tam sie w końcu zrealizuje? Dokąd zmierzasz Pawle P?[/quote]Paweł musi iść do władzy i rozgłosu – bez tego nie będzie miał szansy nawet na radnego do gminy nie… Czytaj więcej »

lelo
lelo

czemu notorycznie tu piszecie DuTkiewicz a nie DuDkiewicz???

Hautamekki
Hautamekki

Podobno rozdzielili Olkuskie nagrody artystyczne. Czy ktoś wie komu je przyznano?

Hautamekki
Hautamekki

[quote name=”Crokiet”]Chcialbym chociaż raz przeczytać to co mówi Zak, ten co to startował na radnego przez trzy kadancje i nigdy nie otrzymał więcej głosów jak 100 – 120. Dopiero kiedy Dutkiewicz zgłosił go jako kandydata na Burmistrza zdołał zebrać tyle że mu wystarczylo na zostanie radnym powiatowym. Oraz dzięki Orkiszowi i Herzykowi, bo gdyby nie Ci dwaj to Zak w życiu nie bylby radnym i daję głowę, że w przyszłej kadencji nie ma szans.[/quote]
Panie Zak niech pan to czyta stale aż do konca kadencji.

Hautamekki
Hautamekki

[quote name=”Crokiet”]Chcialbym chociaż raz przeczytać to co mówi Zak, ten co to startował na radnego przez trzy kadancje i nigdy nie otrzymał więcej głosów jak 100 – 120. Dopiero kiedy Dutkiewicz zgłosił go jako kandydata na Burmistrza zdołał zebrać tyle że mu wystarczylo na zostanie radnym powiatowym. Oraz dzięki Orkiszowi i Herzykowi, bo gdyby nie Ci dwaj to Zak w życiu nie bylby radnym i daję głowę, że w przyszłej kadencji nie ma szans.[/qu Panie Zak niech pan to czyta stale aż do końca kadencji.

Ewka
Ewka

[quote name=”Old”]Demostenes ma rację. Szkoły prowadzone przez stowarzyszenia to dobry pomysł. Ale to pomysł dla odważnych. Musi być dobra kadra, która poprowadzi taką szkołę, ponieważ szkoła będzie otrzymywać tylko tyle pieniędzy ilu przyciągnie uczniów. Wówczas będzie niezależna od starostów, burmistrzów i radnych , którzy chcą zbić kapitał polityczny na młodzieży. A tak naprawdę to właśnie pospolite ruszenie młodych uratowało lI Liceum od likwidacji a przy okazji szkołę w Bukownie. A radni i inni występujący mieli okazje zaistnieć przed publicznością. A że Starosta nie błysnął, więc mieli okazję pokazać pazurki. Natomiast oprócz tego, że byli głównie na „NIE” , to w… Czytaj więcej »

Obserwatorilkuski
Obserwatorilkuski

[quote name=”Crokiet”]Chcialbym chociaż raz przeczytać to co mówi Zak, ten co to startował na radnego przez trzy kadancje i nigdy nie otrzymał więcej głosów jak 100 – 120. Dopiero kiedy Dutkiewicz zgłosił go jako kandydata na Burmistrza zdołał zebrać tyle że mu wystarczylo na zostanie radnym powiatowym. Oraz dzięki Orkiszowi i Herzykowi, bo gdyby nie Ci dwaj to Zak w życiu nie bylby radnym i daję głowę, że w przyszłej kadencji nie ma szans.[/quote] ale sprawa ilości głosów w poprzednich wyborach dotyczy rownież P Piasnego , to dzięki temu ze Kwaśniewski z Gleniem wystawili go na burmistrza wszedł do Rady… Czytaj więcej »

gzyms
gzyms

[quote name=”lokker”]Słyszeliście Pana z Olkuszanina.pl jak działa ten szmatławiec? Są głównym organem uruchamiającym informacje o rzekomym zamykaniu szkół. I szkoła za dwa lata załatwiona bo uczniowie się boją do niej iść. Na usługach jednych czy drugich. Brzydzę się taką postawą. Gdzie misja. Gdzie niezależność. Wszystko skundlone w tym mieście. Zostali nieliczni. Brawo Pan z Olkuszanina.pl. [/quote]Pozwole sobie odniesc do tego co piszesz. jestem ze srodowiska II LO i gdyby nie media pisane nic bysmy o tym nie wiedzieli ze nasza szkole chciano w tak perfidny sposob zamnac i nie byloby mozliwosci tak zorganizowac calej akcji protestacyjnej. nasza szkole zalatwil starosta… Czytaj więcej »

Crokiet
Crokiet

Chcialbym chociaż raz przeczytać to co mówi Zak, ten co to startował na radnego przez trzy kadancje i nigdy nie otrzymał więcej głosów jak 100 – 120. Dopiero kiedy Dutkiewicz zgłosił go jako kandydata na Burmistrza zdołał zebrać tyle że mu wystarczylo na zostanie radnym powiatowym. Oraz dzięki Orkiszowi i Herzykowi, bo gdyby nie Ci dwaj to Zak w życiu nie bylby radnym i daję głowę, że w przyszłej kadencji nie ma szans.

G....t
G....t

A co w efekcie: nauczyciele 2 i skałki zwarli pośladki na 10 minut, w trakcie burzy mózgów wymyślono całkiem fajny pomysł dot promocji i co ? wg mnie nic.
Po maturach nikt nie będzie o tym pamiętał, poziom kształcenia bez zmian a aktywni młodzi ludzie rozjadą się na studia i do pracy bo wiedzą że mentalności swoich nauczycieli i systemu nie zmienią.
Trzymam za was kciuki za wasz rozwój i sukcesy – oby dotarły do oświaty.
Być może sposobem na efektywną pracę zorientowaną na wyniki jest ciągłą presja wygaszenia ?
Takie ma smutne refleksje.

G....t
G....t

[quote name=”Wojciech Panek”]Młodzieży z II LO udało się utrzymać szkołę w obecnym kształcie.
Młodzi uczniowie II LO już planują akcję promocyjną …
Brawo uczniowie, za zbieranie podpisów.
Należy podkreślić, że uczniowie II LO zasypali Starostę… .[/quote]
Dla mnie na uznanie zasługują trzy kwestie:
1. uczniowie co prawda pod wpływem manipulacji ale jednak zarazili się aktywnością społeczną,
2. poznali mechanizmy i sposoby walki o „swoje” – nie ma teraz znaczenia czy słuszne racje,
3. dali sygnał dla samorządów, w którym oczekują partnerskich dyskusji, nie dali przykładu w zakresie atmosfery rozmów ale to wina ich starszych popleczników.

lokker
lokker

[quote name=”gracjan”][quote name=”Nie za radny”]Radni wymyślili usunięcie Kwaśniewskiego. Jest rozróba, jest Piasny, ten to dopiero lubi pohasać na czyjej kobyle, karierowicz jeden :).[/quote]

Gdyby jakimś nieszczęśliwym zrządzeniem losu p. P.P został wybrany starostom to drżyjcie narody .Uwierzcie ![/quote]
Straszne dla wielu , bo P. Piasny jest realnie niezależny. boją się go kundelki!!!

lokker
lokker

Ludziska!!! Po jasną cholerę tego gów….nego szmatławca czytacie? Słyszeliście Pana z Olkuszanina.pl jak działa ten szmatławiec? Są głównym organem uruchamiającym informacje o rzekomym zamykaniu szkół. I szkoła za dwa lata załatwiona bo uczniowie się boją do niej iść. Na usługach jednych czy drugich. Brzydzę się taką postawą. Gdzie misja. Gdzie niezależność. Wszystko skundlone w tym mieście. Zostali nieliczni. Brawo Pan z Olkuszanina.pl. Przepraszam ale nie znam jego nazwiska.

mucken
mucken

A wydawało się, że gorszego starosty od p Konarskiego. A ten okazuje się jeszcze gorszy,szeregowi pracownicy starostwa, którzy zarabiają marne grosze niedawno usłyszeli że jak się nie podoba to nik ich nie trzyma

Wojciech Panek
Wojciech Panek

Młodzieży z II LO udało się utrzymać szkołę w obecnym kształcie.
Młodzi uczniowie II LO już planują akcję promocyjną aby dotrzeć do gimnazjalistów i zachęcić ich do wyboru tego liceum.

Brawo uczniowie, za zbieranie podpisów.

Należy podkreślić, że uczniowie II LO zasypali Starostę argumentami dotyczącymi: poziomu, warunków i możliwości jakie stwarzane są dla Nich w tej szkole. Pod ich ciężarem Starosta się ugiął.

Old
Old

Demostenes ma rację. Szkoły prowadzone przez stowarzyszenia to dobry pomysł. Ale to pomysł dla odważnych. Musi być dobra kadra, która poprowadzi taką szkołę, ponieważ szkoła będzie otrzymywać tylko tyle pieniędzy ilu przyciągnie uczniów. Wówczas będzie niezależna od starostów, burmistrzów i radnych , którzy chcą zbić kapitał polityczny na młodzieży. A tak naprawdę to właśnie pospolite ruszenie młodych uratowało lI Liceum od likwidacji a przy okazji szkołę w Bukownie. A radni i inni występujący mieli okazje zaistnieć przed publicznością. A że Starosta nie błysnął, więc mieli okazję pokazać pazurki. Natomiast oprócz tego, że byli głównie na „NIE” , to w efekcie… Czytaj więcej »

Altruistka
Altruistka

[quote name=”OBECNY”]PAN DURAŃSKI, TO JEST STARUSZEK, KTORY JUZ POWINIEN SOBIE ODPOCZĄĆ OD JAKICHKOLWIEK FUNKCJI SPOLECZNYCH. KIEDYS KOLEGA PANA DUTKIEWICZA, A PAN DUTKIEWICZ TO PRZECIEZ PIERWSZY, KTORY PODNOSIL RECE ZA LIKWIDACJA SZKOŁ. PANIE DURAŃSKI ZOSTAW PAN TO WSZYSTKO MLODSZYM I TYM KTORZY SIE ZNAJA NA SPRAWACH DOTYCZACYCH OSIEDLA I MIESZKANCOW. PAN ŻYJE W INNY SWIECIE NIZ OBECNY. TU TRZEBA DYNAMIKI DZIALANIA A NIE STĘKANIA NAD WSZYSTKIM.[/quote]CIESZY MNIE PANA MŁODOŚĆ I DEKLARACJA DZIAŁANIA. NIESTETY DAJE PAN WYRAZ NIEŚMIAŁOŚCI. BICIE PIANY PRZED KOMPUTEREM TO JEDNAK SŁABY PRZYKŁAD PANA PRZEBOJOWOŚCI. STĘKAJĄCY PAN DURAŃSKI BĘDZIE JEDNAK WDZIĘCZNY ZA LEKCJĘ DYNAMIZMU ODEBRANĄ OD PANA. SPOŁECZNICTWO TO… Czytaj więcej »

biskup
biskup

[quote name=”demostenes”]…W mojej ocenie najwięcej zalet ma prowadzenie szkół przez stowarzyszenia założone przez nauczycieli, rodziców i inne osoby zainteresowane rozwojem szkoły…[/quote]
I jeszcze kler! KLER!!!

miau
miau

[quote name=”młody”]
BRAWO, od Pana możemy się uczyć dobrze rozumianego lokalnego patriotyzmu.[/quote]
Brawo, dać za obu na mszę.

GRZEGORZ532
GRZEGORZ532

12 miesięcy temu ( rok ) miałem sen o zamknięciu Liceum nr II,
Szkoły Podstawowej nr 10 i Gimnazjum nr 2. Dobrze że to był tylko sen.

Altruistka
Altruistka

Panie LUMP. Poziom Pana frustracji jest tak czytelny, że ze spokojem proszę przyłożyć się do planowania własnego kalendarza, który zaspokoi potrzeby zarówno odnowy biologicznej, rozładowania napięcia, które Pana doprowadziło do załamania nerwowego a w końcu koncentrując się na rozwoju duchowym, proponuję terapię w SPA przy dobrej muzyce. I proszę nie wdychać już sody kaustycznej -to środek żrący.

demostenes
demostenes

Silne protesty nauczycieli i rodziców przeciwko likwidacji szkół zarówno podstawowych, gimnazjów i szkół średnich pokazują że takie rozwiązania nie są akceptowane przez mieszkańców.Próby likwidacji szkół przysparzają tylko mnóstwo złych emocji.Myślę, że najwyższa pora na poszukanie rozwiązaniakompromisowego. Rozwiązania, które z jednej strony pozwoliłoby na utrzymanie placówek oświatowych, a z drugiej strony doprowadziło do efektywniejszego wykorzystywania środków z budżetu gminy i powiatu.Takim kompromisowym rozwiązaniem mogłoby byc przekazanie tych szkół do prowadzenia podmiotom innym niż samorząd.W mojej ocenie najwięcej zalet ma prowadzenie szkół przez stowarzyszenia założone przez nauczycieli, rodziców i inne osoby zainteresowane rozwojem szkoły.Rodzice i nauczyciele samodzielnie decydowaliby o funkcjonowaniu szkoły.stowarzyszenie miałoby… Czytaj więcej »

cygan
cygan

starosta krótko chodził do szkoły i słabo się uczył

Olk1
Olk1

Do mgiełki. Czy to dukanie starosty który niestety nie potrafi płynnie wyrażać swoich myśli i bzdury które gada żak naprawde uważasz za wyważone argumenty?

erwin
erwin

Naiwniacy!
Nauczyciel to jest taki konstrukt umysłowy, który zawsze mówi najgłośniej, ale rzadko do rzeczy. Takim do wyobraźni przemówi dopiero widok pustych sal lekcyjnych, choć to i tak niepewne. Z drugiej strony, ściany podobno mają uszy, to może też mówiąc do nich pensum się wyrobi.

mgiełka2
mgiełka2

[quote name=”mgiełka”][quote name=”Olk1″]Wszystko co najgorsze w radzie powiatu to panowie Żak Pęgiel i stojący za nimi Dutkiewicz ich i Kwaśniewskiego główny „doradca”.[/quote]

Jeżeli może spotkać coś gorszego radę powiatu to tylko namaszczenie nowych patologi w osobie Pani Rząńcy, Piasnego i Cockiewicza.
Mieszkańcy już wkrótce przekonają się o prawdziwym obliczu i zamiarach nowych mesjaszy. A nauczyciele i wyborcy no cóż będą z sentymentem wspominać wyważone argumenty Pana Żaka i starosty.[/quote]
Wyważone argumenty pana Żaka? To żart jakiś?!

LUMP
LUMP

[quote name=”Jan Durański”]Obojętnie co napiszecie o mnie, to do końca pełnienia funkcji którą pełnię na OSIEDLU MŁODYCH będę aktywny zawsze tam, gdzie rozpatrywane są sprawy istotne dla tego Osiedla. Pozdrawiam.[/quote]

Panie Durański o panu nie można nic pisać, o panu można tylko myśleć kiedy pan zajmie się sprawami domowymi; praniem, gotowaniem, paleniem w piecu sprawami dla pana istotnymi. Acha i pielęgnowaniem pazurów u nóg, po wcześniejszym ich wymoczeniu w roztworze soli kaustycznej.
Widzę w tym większą dla pana satysfakcję niż łażeniem po zebraniach.

młoda
młoda

[quote name=”Olk1″]Wszystko co najgorsze w radzie powiatu to panowie Żak Pęgiel i stojący za nimi Dutkiewicz ich i Kwaśniewskiego główny „doradca”.[/quote]
Zgadzam się, że Panowie Ż. i D. dbają o swoje, o tym świadczy głoszona tak kwieciście wypowiedź Pana Ż. na ostatniej Radzie. Nie dał dojść do głosu staroście. Guru.

młoda
młoda

[quote name=”mgiełka”][quote name=”Olk1″]Wszystko co najgorsze w radzie powiatu to panowie Żak Pęgiel i stojący za nimi Dutkiewicz ich i Kwaśniewskiego główny „doradca”.[/quote]

Jeżeli może spotkać coś gorszego radę powiatu to tylko namaszczenie nowych patologi w osobie Pani Rząńcy, Piasnego i Cockiewicza.
Mieszkańcy już wkrótce przekonają się o prawdziwym obliczu i zamiarach nowych mesjaszy. A nauczyciele i wyborcy no cóż będą z sentymentem wspominać wyważone argumenty Pana Żaka i starosty.[/quote]
Mówcą to Pan Ż. jest ale pustosłowny, nie ufamy żadnemu z Radnych, bo nic dobrego nie wynika z ich gadania. Pan Dudkiewicz był i z ukrycia przysłuchiwał się to prawda.

mgiełka
mgiełka

[quote name=”Olk1″]Wszystko co najgorsze w radzie powiatu to panowie Żak Pęgiel i stojący za nimi Dutkiewicz ich i Kwaśniewskiego główny „doradca”.[/quote]

Jeżeli może spotkać coś gorszego radę powiatu to tylko namaszczenie nowych patologi w osobie Pani Rząńcy, Piasnego i Cockiewicza.
Mieszkańcy już wkrótce przekonają się o prawdziwym obliczu i zamiarach nowych mesjaszy. A nauczyciele i wyborcy no cóż będą z sentymentem wspominać wyważone argumenty Pana Żaka i starosty.

G....t
G....t

[quote name=”gracjan”][quote name=”Nie za radny”]Radni wymyślili usunięcie Kwaśniewskiego. Jest rozróba, jest Piasny, ten to dopiero lubi pohasać na czyjej kobyle, karierowicz jeden :).[/quote]

Gdyby jakimś nieszczęśliwym zrządzeniem losu p. P.P został wybrany starostom to drżyjcie narody .Uwierzcie ![/quote]

Uwierzymy

buc
buc

Kuriozum!
Na stronie internetowej starostwa (www.sp.olkusz.pl) zamieszczono kuriozalną informację z sesji Rady. Brak w niej podstawowej informacji o złożeniu przez grupę radnych FORMALNEGO wniosku o odwołanie Jerzego Kwaśniewskiego z funkcji starosty. Wewnętrzna cenzura działa sprawnie. SKANDAL! Co na to Radni Powiatu Olkuskiego?

Wspólnik
Wspólnik

Do Pani Emilii.! Pani Emilio demostenes chyba do końca nie zdaje sobie sprawy ze wyrządził tym komentarzem niedźwiedzia przysługę . Ja nie kwestionuje Pani zaangażowania , umiejętności związanych z praca która Pani wykonuje , ale nie pierwszy tekst Pani popełnia i sorry ale od Pani oczekuje wiecej , tak było , dzisiaj jest inaczej dzisiaj w miejsce kropek myślowych wstawia pani teksty które tak naprawdę nie ukazują Pani pióra , którego zreszta jestem sympatykiem i zwolennikiem. Czy z wiekiem staje sie Pani bardziej liberalna ?

gracjan
gracjan

[quote name=”Nie za radny”]Radni wymyślili usunięcie Kwaśniewskiego. Jest rozróba, jest Piasny, ten to dopiero lubi pohasać na czyjej kobyle, karierowicz jeden :).[/quote]

Gdyby jakimś nieszczęśliwym zrządzeniem losu p. P.P został wybrany starostom to drżyjcie narody .Uwierzcie !

chytrusek
chytrusek

[quote name=”LIS”]Piasny nie da rządzić Cockiewiczowi. Rzońca będzie bezpieczniejsza dla Piasnego jako zaplecze . Cockiewicz raczej przejmie berło w Bukownie[/quote]

Trójca wydaje się być prawidłowa ale to chyba nie Cockiewicz ma rządzić, Piasnego już znamy jako tego od „czarnego pijaru”, „cicha woda brzegi rwie…”?

Likwidator
Likwidator

Patrząc na poczynania Starosty można stwierdzić, że czas zająć się polowaniem w Gorenicach. Chłopina został ośmieszony przez „Uczni”. Widać wyraźnie po komisji edukacji, że Pan Starosta ma nie tylko problemy z prowadzeniem rozmów z Burmistrzem, ale też poważne braki językowe. Zastanawia mnie jedno jak Paweł Piasny mógł takiego człowieka wciągnąć na swoją listę wyborczą. Panie Pawle musi się pan teraz rumienić ze wstydu.

młody
młody

[quote name=”Jan Durański”]Obojętnie co napiszecie o mnie, to do końca pełnienia funkcji którą pełnię na OSIEDLU MŁODYCH będę aktywny zawsze tam, gdzie rozpatrywane są sprawy istotne dla tego Osiedla. Pozdrawiam.[/quote]
BRAWO, od Pana możemy się uczyć dobrze rozumianego lokalnego patriotyzmu.

Olk1
Olk1

Wszystko co najgorsze w radzie powiatu to panowie Żak Pęgiel i stojący za nimi Dutkiewicz ich i Kwaśniewskiego główny „doradca”.

Jan Durański
Jan Durański

Obojętnie co napiszecie o mnie, to do końca pełnienia funkcji którą pełnię na OSIEDLU MŁODYCH będę aktywny zawsze tam, gdzie rozpatrywane są sprawy istotne dla tego Osiedla. Pozdrawiam.