ARTYKUŁ PARTNERA

Męskie koszulki są dostępne w pełnej gamie: od klasycznych T-shirtów, przez koszulki polo, po kontrowersyjne tank topy. Dlaczego koszulki tank top wprawiają w takie zakłopotanie? Wyjaśnijmy kilka kwestii i rozstrzygnijmy, czy można je nosić na co dzień.

Ponieważ mieliśmy już okazję doświadczyć pierwszej fali upałów i zaprzyjaźnić się z najbardziej kusymi ze wszystkich koszulek męskich – tank topami, czas wreszcie rozstrzygnąć: czy tank topy męskie, które w mniemaniu niektórych są zarezerwowane jedynie jako strój na siłownię, słusznie pojawiły się na ulicach? Jeśli nie, to co je dyskwalifikuje? Jeśli z kolei są pełnoprawnymi przedstawicielami męskiej letniej garderoby, to jak je nosić z klasą?

T-shirt bez „T”, czyli koszulka męska tank top

Męskie podkoszulki mają długą historię. Ich nazwa pochodzi od części umundurowania amerykańskiej armii, które żołnierze nosili w czołgach w latach 20. ubiegłego wieku. Konstrukcja męskiego tank topu jest prosta: otwory wokół szyi i ramion są wzmocnione, a krój jest zaprojektowany z myślą o dopasowaniu do sylwetki, dlatego klasyczny podkoszulek jest najczęściej wykonany z prążkowanej bawełny. Nie posiada guzików, kołnierzyka i kieszeni.

Koszulki tank top są również zwane podkoszulkami. Mają podobny krój do T-shirtu, ale nie posiadają rękawów. Z kolei nazwa T-shirt wzięła się od charakterystycznego kroju tejże odzieży, kształtem przypominającego literę „T”.

Istnieją miejsca i osoby szczególnie kojarzone z męską koszulką tank top: siłownia i kulturyści. Dlaczego? Tank top – szczególnie z wycięciami – dobrze obnaża męską muskulaturę, którą panowie lubią się szczycić, szczególnie jeśli długo pracowali nad swoją sylwetką na siłowni. Dziś jednak coraz częściej widuje się panów w tank topach także w sytuacjach codziennych – czy słusznie?

Koszulki tank top na co dzień – zasady noszenia

Dobrze skrojone i dobrane tank topy są w sam raz na co dzień: idąc do ogródka piwnego, na plaży czy podczas urlopu w upalnych warunkach. Istnieje jednak kilka złotych zasad, którymi należy się kierować podczas noszenia męskich tank topów.

  • Po pierwsze – odpowiednie dopasowanie. Męska koszulka tank top ma być dopasowana, ale nie może być zbyt ciasna lub za krótka. Długość koszulki powinna kończyć się tuż pod szlufkami paska. Nie powinna sięgać zbyt blisko pach, aby zminimalizować ryzyko nieestetycznego zapocenia w tym rejonie. Pachy tank topu także nie powinny sięgać zbyt nisko. Idealnie dopasowany tank top to ten, którego pachy nie opadają niżej niż na wysokość pierwszego żebra, co dobrze widać na modelach tank topów męskich dostępnych w Denley: https://www.denley.pl/pol_m_Odziez-meska_T-shirty_Bez-rekawow-Tank-top-954.html.

Koszulka męska tank top na wąskich ramiączkach

  • Po drugie – zanim go ubierzesz, dobrze się przygotuj. Nie mamy tu na myśli bynajmniej zwiększenia liczby powtórzeń na siłowni, a takie zabiegi pielęgnacyjne jak zgolenie włosów pod pachami czy usunięcie pojedynczych włosów z okolicy ramion. Choć włosy na klatce piersiowej są symbolem męskości, ukazywanie ich światu w codziennych sytuacjach jest nie na miejscu. Rozważ zatem depilację klatki piersiowej.
  • Po trzecie – zachowaj umiar. Nie noś na co dzień tank topu, który nawiązuje do specyfiki siłowni. Jeśli go masz na sobie, wszyscy rozumieją, że poświęciłeś sporo czasu w trosce o muskularną sylwetkę. Wybierz modele mniej jednoznaczne jak kolor, paski czy nadruki.

Męski tank top z nadrukiem

Jak nosić męski tank top z klasą?

Kto powiedział, że tank top nosi się solo? Koszulki tank top świetnie nadają się w systemie warstwowym jako pierwsza warstwa docieplająca pod lekkie kurtki, blezery czy rozpięte koszule. Możesz także postawić na tank top męski z kapturem, który nie kojarzy się z klasyczną „żonobijką”. Jeśli zamierzasz nosić go pod elegancką, biznesową koszulą, upewnij się, że jest wystarczająco elegancki na tę okazję. Przeprowadź wspomniane wyżej zabiegi pielęgnacyjne i powtarzaj je regularnie przez co najmniej dwa miesiące najcieplejszych miesięcy w roku, podczas których zamierzasz zakładać tank top.