kronika policyjna

Kradzież samochodu w Bukownie
7 października 2015r. w Bukownie przy ulicy Sławkowskiej skradziono BMW kombi na szkodę mieszkańca Witeradowa. Straty w ustaleniu. Postępowanie prowadzą policjanci z tamtejszego komisariatu.

Zakończyły się warsztaty szkoleniowe z zakresu samoobrony
W ramach wspólnego projektu „Mogę! Umiem! Potrafię! realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i olkuską policję odbyły się praktyczne zajęcia szkoleniowe dla pracowników socjalnych powiatu olkuskiego. Szkolenie to zostało poprzedzone konferencją promującą wspólne przedsięwzięcie w dniu 22 września 2015 roku. W cyklu szkoleń wzięło udział 60 osób, głównie kobiet. Celem warsztatów było nie tylko nauczenie się właściwych postaw, ale i nabycie umiejętności stosowania różnych technik samoobrony w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa. Zajęcia odbywały się w sali ćwiczeń komendy w czterech cyklach szkoleniowych w grupach 15-osobowych. Policyjni instruktorzy uczyli uczestników podstawowych technik i chwytów obezwładniających, jak zachować się w sytuacjach agresji fizycznej oraz jak wykorzystać do samoobrony przedmiotu codziennego użytku.

Kradzież seata na Krasińskiego
12 października 2015 roku z parkingu przy ulicy Krasińskiego w Olkuszu skradziono seata leona. Straty w wysokości 25 tysięcy złotych poniosła mieszkanka Olkusza. Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
obywatel
obywatel
8 lat temu

No i teraz niech się policja wykaże, tym ilu złodziei samochodów złapała i ile skradzionych pojazdów odnalazła bo w Olkuszu to im najlepiej wychodzi tylko łapanie na suszarkę albo jazda samochodem z videorejestratorem i wystawianie mandatów za prędkość bo z tego jest kasa a za złodziejami trzeba się nauganiać a kasy z tego nie ma.Więc Policja powinna dostawać premie za złapanie złodzieja (tylko takiego co kradnie dla zarobku a nie drobnego ktory zapieprzy perfumy w markecie) ,odnalezienie skradzionego pojazdu , złapanie bandziora a nie za wystawianie mandatów .