Wolbrom

W niespełnionym wciąż oczekiwaniu na środki finansowe na budowę wymarzonej hali sportowej przy Zespole Szkół w Wolbromiu, poprawiony został wygląd zewnętrzny placówki. Mimo dość niesprzyjających okoliczności przyrody w okresie od grudnia 2020 r. do kwietnia 2021 r. udało się wykonać wycenione na 232 tysiące złotych prace remontowe, związane z naprawą i malowaniem elewacji szkoły.

– Podziękowania za przeznaczenie środków finansowych na tę inwestycję należą się przede wszystkim staroście Bogumiłowi Sobczykowi oraz członkom Zarządu Powiatu Olkuskiego – wyjaśnia dyrektor szkoły Piotr Grojec, podkreślając rolę i szczególne zaangażowanie w zabiegach o sfinansowanie wykonanych prac powiatowego radnego i członka Zarządu Piotra Gamrota.

Prace remontowe, zrealizowane według projektu przygotowanego nieodpłatnie przez Pracownię Projektową Kwadrat Design Studio, wykonała Firma Budowlano – Usługowa Seka-Bud Michał Serafin.

Jedyna placówka oświatowa na terenie Wolbromia, dla której organem prowadzącym jest Powiat Olkuski, cieszy się wciąż dużym zainteresowaniem wśród kształcącej się młodzieży, oferując atrakcyjne, nowoczesne kierunki nauczania. Dyrekcja wspiera realizację ciekawych projektów naukowych, proponowanych przez nauczycieli poszczególnych przedmiotów,organizację zajęć dodatkowych, często finansowanych z pozyskanych środków, w tym funduszy unijnych, równocześnie dbając o techniczne i lokalowe zaplecze placówki. Jak dotąd, mimo obietnic, planów i zamierzeń, nie udało się jednak zrealizować bodaj największego pragnienia szkolnej młodzieży – nowoczesnej przyszkolnej hali sportowej z prawdziwego zdarzenia. Najgorętsi orędownicy tego marzenia nie zamierzają odpuścić, zatem – trzymamy kciuki! Oby kolejne rozdania dostępnych na podobne inwestycje środków wreszcie trafiły również do Wolbromia – a wszystko z pożytkiem dla zdrowia i sprawności fizycznej młodych wychowanków szkoły!

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze