drogowe remonty

W olkuskim magistracie podpisano umowy z wykonawcami pierwszych drogowych remontów. Na rozstrzygnięcie czeka przetarg na budowę dróg transportu rolnego.

Trzy przedsięwzięcia zrealizuje P.P.H.U. BUD-RYS Łukasz Bazior z Miechowa. Jednym z nich jest budowa miejsc parkingowych przy ul. Armii Krajowej w Olkuszu. W zakres prac wchodzą w szczególności roboty przygotowawcze, rozbiórkowe oraz ziemne, wykonanie podbudowy z kruszywa kamiennego, ułożenie kostki brukowej oraz prace wykończeniowe i porządkowe. Całość kosztować będzie 169 729,24 złote. Kolejny remont dotyczy utwardzenia drogi dojazdowej na działce nr 282 w Podlesiu Rabsztyńskim (24 039,32 złote).
Trzecia inwestycja to utwardzenie terenu przy Szkole Podstawowej w Witeradowie (20 018,15 złotych). Zakres prac obejmuje m. in.: roboty ziemne, wykonanie podbudowy z kruszywa kamiennego, ułożenie krawężników oraz obrzeży na ławie betonowej, ułożenie płyt ażurowych oraz prace wykończeniowe.

Konsorcjum olkuskich firm: lider – Zakład Projektowania i Wykonawstwa Robót Drogowych mgr inż. Władysław Janik, partner: Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe LINK oraz Zakład Projektowania i Wykonawstwa Robót Drogowych dr inż. Krzysztof Janik zajmie się
utwardzeniem traktu spacerowo – rowerowego oraz drogi zlokalizowanej na działce nr 441 w Zimnodole. Tutaj roboty dotyczą m. in. wykonania podbudowy z kruszywa kamiennego, regulacji i zabezpieczenia urządzeń infrastruktury technicznej, ułożenia krawężników na ławie betonowej oraz kostki brukowej, wykonania warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego oraz prac wykończeniowych. Prace kosztować będą 97 574,28 złotych.
Wspomniane konsorcjum wykona także utwardzenie ulicy Miłej w Olkuszu, gdzie po położeniu warstwy wyrównawczej z kruszywa kamiennego oraz regulacji urządzeń infrastruktury technicznej, zostanie ułożona warstwa ścieralna z betonu asfaltowego. Koszt inwestycji to 66 872,00 złote.

Gwarancje na opisane drogowe inwestycje wynoszą 8 lat.

– To oczywiście nie wszystkie typowo drogowe przedsięwzięcia, które mamy zaplanowane na ten rok. Kolejne jeszcze nastąpią – w miarę przygotowania dokumentacji oraz rozstrzygnięć przetargowych w trybie zamówień publicznych – komentuje olkuski burmistrz Roman Piaśnik.

Gmina Olkusz pozyskała 65 000,00 złotych z budżetu Województwa Małopolskiego na budowę dróg dojazdowych do pól. Przetarg na tego typu przedsięwzięcia, które w tym roku będą realizowane w Zawadzie i Zedermanie, nie został jeszcze rozstrzygnięty.

Fot.fotolia.com

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o