rrs_rowery2

Już po raz trzeci w tym roku szkolnym spotkali się uczestnicy Rodzinnych Rozgrywek Sportowych, które organizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Tym razem na stadionie na Czarnej Górze dzieci wraz z rodzicami brały udział w wyścigach rowerowych. Dopisała pogoda i dobre humory .

Najmłodsi sportowcy mieli do pokonania jedno okrążenie stadionu. Starsi uczniowie i dorośli jeździli wytyczoną trasą przez stadion i pobliski lasek.
W trzeciej rundzie rozgrywek, w najmłodszej kategorii wiekowej, czołowe miejsca zajęli uczniowie z olkuskiej Szkoły Podstawowej nr 2. Najwyżej na podium stanął Mikołaj Synowiec, a za nim uplasowali się Olaf Szyncel i Dawid Sujka. Najmłodszą zawodniczką była Małgosia Klich z olkuskiego Przedszkola nr 8. Wśród uczniów klas IV – VI najszybszy był Mateusz Różanowski (SP 2) przed Moniką Bagińską (SP Bolesław) rrs_rowery1i Barbarą Filo (SP 5).  W kategorii gimnazjalistów pierwszy na metę dojechał Michał Bagiński (Gim. w Bolesławiu). Drugi był Piotr Kurach (Gim. nr 3), a trzeci Oskar Kurowski (Gim. nr 4).
Najmłodsi zawodnicy gorąco dopingowali swoich rodziców, którzy do przejechania mieli najdłuższy dystans. W gronie kobiet pierwsza był Dorota Bagińska z Bolesławia. Po niej na metę wjechały dwie olkuszanki: Joanna Szczepanek i Katarzyna Kucab – Klich. Michał Różanowski z Olkusza zdecydowanie zwyciężył wśród panów. Drugie miejsce zajął Janusz Bagiński z Bolesławia, a trzecie Jakub Kocjan z Olkusza.
W klasyfikacji rodzinnej, po zsumowaniu punktów zdobytych przez dzieci i rodziców, w grupie najmłodszych uczniów podstawówek wygrała rodzina Mikołaja Synowca, przed rodzinami Olafa Szyncla i Adriana Mielczarka. Cała trójka to uczniowie olkuskiej „Dwójki”, podobnie jak laureaci w kategorii klas IV – VI: Mateusz Różanowski, Oskar Kocjan i Rafał Przechowski. W kategorii gimnazjalistów najwięcej punktów zdobyła rodzina Aleksandry Różanowskiej z Gimnazjum nr 1 w Olkuszu. Drugie miejsce przypadło rodzinie Oskara Kurowskiego (Gim. nr 4), a trzecie – Natalii Szczepanek (Gim. nr 2).
Najlepsi rowerzyści otrzymali sportowe nagrody i pamiątkowe dyplomy, ufundowane przez organizatora imprezy. W rocznym cyklu rozgrywek dzieci i młodzież zdobywają też punkty dla swoich szkół. Ostatnia, czwarta runda Rodzinnych Rozgrywek Sportowych w tym roku szkolnym odbędzie się w czerwcu. 

Klasyfikacja szkół po trzech rundach:

Szkoły podstawowe kl. I – III:
1.SP nr 2 – 58 pkt
2.SP nr 4 –  2 pkt

Szkoły podstawowe kl. IV – VI:
1.SP nr 2 – 37pkt
2.SP nr 3 –  9 pkt
3.SP nr 1 –  8 pkt
4.SP nr 4 –  4 pkt
5.SP nr 9 –  4 pkt
6.SP nr 10 – 6 pkt
7.SP nr 5 –  2 pkt

Gimnajza:
1.Gim nr 1 – 30 pkt.
2.Gim nr 4 – 15 pkt
3.Gim nr 2 – 11 pkt

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:19206}{joomplu:19180}{joomplu:19213}{joomplu:19185}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze