dk94 rower

W poniedziałek przed południem na drodze krajowej nr 94 w Bolesławiu doszło do groźnego potrącenia rowerzysty przez kierującego dostawczym peugeotem boxerem mieszkańca Katowic. Poszkodowany w tym wypadku został 31-letni rowerzysta z Krzykawki, którego w ciężkim stanie śmigłowiec zabrał do szpitala w Dąbrowie Górniczej.

– Jak wstępnie ustalili policjanci olkuskiej drogówki, obaj kierujący jechali w kierunku Olkusza. Z relacji kierowcy peugeota wynikało, że zajął się telefonem komórkowym, zjechał na prawo i uderzył w rowerzystę. Mężczyzna w ciężkim stanie został przetransportowany przez pogotowie lotnicze do szpitala w Dąbrowie Górniczej. Kierujący dostawczym boxerem to mieszkaniec Katowic. Był trzeźwy. Na miejscu przeprowadzono oględziny oraz sporządzono dokumentację fotograficzną. Teraz policjanci ustalają szczegółowy przebieg zdarzenia – poinformowała nadkom. Agnieszka Fryben, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

 

dk94 rower2

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
PXT Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PXT
PXT

Nie cierpię kierowców, którzy gadają przez komórkę w czasie jazdy, chętnie bym takiemu wetknął tę komórkę w zad. Ale jeszcze gorzej nie dzierżę policjantów, którzy dla „statystyk” wmawiają kierowcom niewinnym, że widzieli ich rzekomo w „pozycji gadatliwej” i usiłują ich za to karać, nie mając żadnego dowodu a świadek partner jest tyle wart co rozmowa z odbiciem w lustrze, bo jak wiemy to łatwy „łup statystycznych plusików” do premii z okazji powszechności tego zjawiska uprawianego przez bezmózgich niewolników komórek. Podobnie jest z pasami bezpieczeństwa, oraz przejeżdżaniem przez skrzyżowanie podczas zmieniającego się na żółte światło gdy masa do prędkości wskazuje że… Czytaj więcej »