Wolbrom

Policjanci  z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu wspólnie z funkcjonariuszami  Małopolskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Krakowie ujawnili i zabezpieczyli  cztery automaty do gier hazardowych, które znajdowały się w jednym z lokali w Wolbromiu.

W związku z podejrzeniem, że w Wolbromiu dochodzi do procederu urządzania nielegalnych gier hazardowych, 12 maja br policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji  w Olkuszu weszli do jednego z lokali znajdujących w centrum miasta i dokonali tam sprawdzenia. Podczas przeszukania funkcjonariusze  natrafili na 4 nielegalne automaty do gier hazardowych. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego, którzy dla potrzeb postępowania karno-skarbowego, jakie będzie toczyło się w tej sprawie, zabezpieczyli urządzenia.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za urządzanie gier na automatach grożą kary w wysokości 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe,  jak i posiadacz lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze