1

Około 1000 mieszkańców powiatu olkuskiego odebrało sadzonki drzewek. Wszystko w ramach trzeciej edycji akcji zainicjowanej przez starostę Pawła Piasnego „Posadź swoje drzewo!”.

Do rozdania było 5000 sadzonek staropolskich odmian jabłoni, wiśni, śliw węgierek, czarnej i czerwonej porzeczki. Każdy chętny mógł otrzymać maksymalnie pięć sztuk. Kolejka zaczęła się ustawiać już około 6.00.

2

– Dla takich chwil warto pracować! Już po raz trzeci zaprosiliśmy naszych Mieszkańców do posadzenia i pielęgnacji drzew. Niesamowicie się cieszę, że akcja z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a w każdej edycji drzewka „rozchodzą” się zaledwie w ciągu kilku godzin. To pokazuje, że pomysł był „trafiony w dziesiątkę”. Dziękuję Mieszkańcom, że tak chętnie włączają się w naszą akcję i dbają o środowisko – cieszy się starosta Paweł Piasny.

3

Jabłonie, wiśnie czy porzeczki to niejedyne sadzonki, jakie trafiły do mieszkańców. Dla pszczelarzy przygotowano 300 lip. Zostały one przekazane kołom pszczelarskim w Olkuszu i Wolbromiu, skąd trafią do osób mających przydomowe pasieki.

4

Akcja „Posadź swoje drzewo” jest jedną z kilku przyrodniczych inicjatyw. W powiecie olkuskim od dwóch lat prowadzona jest akcja „Zostań bartnikiem”. Do tej pory 70 osób otrzymało 140 uli wraz z pszczelimi rodzinami. Mieszkańcy wraz z ulami otrzymali „pakiety startowe”, czyli dymiarki, rękawice, maski i książki. Pięć uli stanęło za budynkiem starostwa, na trawniku na parkingu. Zainteresowani życiem pszczół mogą oglądać „na żywo” relację z ula pod adresem http://www.ule.sp.olkusz.pl/

Kolejna inicjatywa dotyczy jerzyków. Wiosną na budynkach powiatowych instytucji takich jak Zarząd Drogowy czy szkoły zamontowano 150 budek. W ten sposób powiat postanowił walczyć z komarami i meszkami.

5

6

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kluczmen
Kluczmen
5 lat temu

Śmieci w Kluczach dalej nie uprzątnięte. Rozdawnictwem drzewek, uli i budek dla ptaków chce Pan zdobyć poparcie Obywateli. Panie Starosto dał Pan publiczne słowo, że temat śmieci w Kluczach zostanie rozwiązany!!! Uważa Pan, że pożar tych śmieci i umorzenie postępowania zakończyło problem i ma Pan czyste ręce? Mojego głosu na pewno Pan nie dostanie!!! Dość tych pustych obietnic!!!

Rzecorzeja?
Rzecorzeja?
5 lat temu

Jakby ktoś był zainteresowany to Nadleśnictwo Olkusz prowadzi podobną akcję co roku,tylko że drzewka leśne,z reguły iglaste,sosna,modrzew,jodla tez byla za 7 groszy,ale dęba też dostałem,polskiego.Czerwonego nie bierz,gatunek inwazyjny z Kanady,nasze prawdziwki nie rosną przy tym,300 sztuk.Warto podejść zapytać,normalni ludzie. Polecam.Na skarpie,za pocztą

Rzecorzeja?
Rzecorzeja?
5 lat temu

Około 1000 mieszkańców powiatu olkuskiego odebrało sadzonki drzewek….Ile osób było w kolejce z olkuskiego magistratu?Tak jak w poprzednich latach?Że Panie urzędniczki sobie w czasie pracy po drzewka wyszły i brały co popadnie,i jeszcze im za to płacili bo w pracy niby są?

leser
leser
5 lat temu

Wybory za pasem darujmy sobie kandydatów którzy przewijają się przez olkuski ratusz od 30 lat ciągle z nowymi pomysłami i z nowych komitetów próbujący zrobić z Olkusza Syberyjską wiochę.To są ludzie mający hasła w gębie ale ich nie realizują w kadencji starcza im tylko czasu na załatwienie swoich spraw a potem znów nowe hasło i nowy komitet. Nie popisała się pani poseł Ścigaj namaszczając nowego członka który w swoim życiu przeleciał już wszystkie olkuskie komitety.Kandydata Grzegorza całkowicie dyskredytują ojcowie chrzestni którzy chcieliby żeby Polacy pracowali do 67 roku życie, którzy wyczyścili młodych Polaków z chyba 600 tysięcy z OFE itp gesty w stronę Bliskiego Wschodu i Afryki.
To zły kandydat dla Olkusza, Syberyjska wiocha w zasięgu ręki.
Olkusz potrzebuje młodych radnych którzy widzą w tym mieście przyszłość a nie dorabiających sobie na dietach i sprzedających majątek gminy jak swój własny.

mamrytan29aq
mamrytan29aq
5 lat temu

Wielka ściema-kiełbasa przedwyborcza.Duży szum i zapowiedzi,że sadzonki będą wydawane jeszcze 17.10 i co -jak w minionych „dobrych” czasach lista kolejkowa .Dlaczego były osoby,które wynosiły po kilkanaście sadzonek?Miały z czym stać na targu i oferować w dobrej cenie.