1

Około 1000 mieszkańców powiatu olkuskiego odebrało sadzonki drzewek. Wszystko w ramach trzeciej edycji akcji zainicjowanej przez starostę Pawła Piasnego „Posadź swoje drzewo!”.

Do rozdania było 5000 sadzonek staropolskich odmian jabłoni, wiśni, śliw węgierek, czarnej i czerwonej porzeczki. Każdy chętny mógł otrzymać maksymalnie pięć sztuk. Kolejka zaczęła się ustawiać już około 6.00.

2

– Dla takich chwil warto pracować! Już po raz trzeci zaprosiliśmy naszych Mieszkańców do posadzenia i pielęgnacji drzew. Niesamowicie się cieszę, że akcja z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a w każdej edycji drzewka „rozchodzą” się zaledwie w ciągu kilku godzin. To pokazuje, że pomysł był „trafiony w dziesiątkę”. Dziękuję Mieszkańcom, że tak chętnie włączają się w naszą akcję i dbają o środowisko – cieszy się starosta Paweł Piasny.

3

Jabłonie, wiśnie czy porzeczki to niejedyne sadzonki, jakie trafiły do mieszkańców. Dla pszczelarzy przygotowano 300 lip. Zostały one przekazane kołom pszczelarskim w Olkuszu i Wolbromiu, skąd trafią do osób mających przydomowe pasieki.

4

Akcja „Posadź swoje drzewo” jest jedną z kilku przyrodniczych inicjatyw. W powiecie olkuskim od dwóch lat prowadzona jest akcja „Zostań bartnikiem”. Do tej pory 70 osób otrzymało 140 uli wraz z pszczelimi rodzinami. Mieszkańcy wraz z ulami otrzymali „pakiety startowe”, czyli dymiarki, rękawice, maski i książki. Pięć uli stanęło za budynkiem starostwa, na trawniku na parkingu. Zainteresowani życiem pszczół mogą oglądać „na żywo” relację z ula pod adresem http://www.ule.sp.olkusz.pl/

Kolejna inicjatywa dotyczy jerzyków. Wiosną na budynkach powiatowych instytucji takich jak Zarząd Drogowy czy szkoły zamontowano 150 budek. W ten sposób powiat postanowił walczyć z komarami i meszkami.

5

6

5
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
5 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
4 Autorzy komentarzy
KluczmenRzecorzeja?lesermamrytan29aq Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kluczmen
Kluczmen

Śmieci w Kluczach dalej nie uprzątnięte. Rozdawnictwem drzewek, uli i budek dla ptaków chce Pan zdobyć poparcie Obywateli. Panie Starosto dał Pan publiczne słowo, że temat śmieci w Kluczach zostanie rozwiązany!!! Uważa Pan, że pożar tych śmieci i umorzenie postępowania zakończyło problem i ma Pan czyste ręce? Mojego głosu na pewno Pan nie dostanie!!! Dość tych pustych obietnic!!!

Rzecorzeja?
Rzecorzeja?

Jakby ktoś był zainteresowany to Nadleśnictwo Olkusz prowadzi podobną akcję co roku,tylko że drzewka leśne,z reguły iglaste,sosna,modrzew,jodla tez byla za 7 groszy,ale dęba też dostałem,polskiego.Czerwonego nie bierz,gatunek inwazyjny z Kanady,nasze prawdziwki nie rosną przy tym,300 sztuk.Warto podejść zapytać,normalni ludzie. Polecam.Na skarpie,za pocztą

Rzecorzeja?
Rzecorzeja?

Około 1000 mieszkańców powiatu olkuskiego odebrało sadzonki drzewek….Ile osób było w kolejce z olkuskiego magistratu?Tak jak w poprzednich latach?Że Panie urzędniczki sobie w czasie pracy po drzewka wyszły i brały co popadnie,i jeszcze im za to płacili bo w pracy niby są?

leser
leser

Wybory za pasem darujmy sobie kandydatów którzy przewijają się przez olkuski ratusz od 30 lat ciągle z nowymi pomysłami i z nowych komitetów próbujący zrobić z Olkusza Syberyjską wiochę.To są ludzie mający hasła w gębie ale ich nie realizują w kadencji starcza im tylko czasu na załatwienie swoich spraw a potem znów nowe hasło i nowy komitet. Nie popisała się pani poseł Ścigaj namaszczając nowego członka który w swoim życiu przeleciał już wszystkie olkuskie komitety.Kandydata Grzegorza całkowicie dyskredytują ojcowie chrzestni którzy chcieliby żeby Polacy pracowali do 67 roku życie, którzy wyczyścili młodych Polaków z chyba 600 tysięcy z OFE itp… Czytaj więcej »

mamrytan29aq
mamrytan29aq

Wielka ściema-kiełbasa przedwyborcza.Duży szum i zapowiedzi,że sadzonki będą wydawane jeszcze 17.10 i co -jak w minionych „dobrych” czasach lista kolejkowa .Dlaczego były osoby,które wynosiły po kilkanaście sadzonek?Miały z czym stać na targu i oferować w dobrej cenie.