razem

W środowe przedpołudnie na olkuskim rynku przedstawiciele Partii Razem w osobach Moniki Szymańskiej i Samuela Nowaka przedstawili swój program sejmikowy. Główne zagadnienia dotyczyły zdrowia, edukacji oraz transportu.

O zdrowiu mówiła Monika Szymańska, jedynka Razem na liście do Sejmiku Województwa Małopolskiego. – W każdej szkole zapewnimy higienistkę, bezpłatną opiekę stomatologiczną w szkołach podstawowych, profilaktykę i edukację prozdrowotną, także dotyczącą zdrowia psychicznego i edukację seksualną – przekonywała kandydatka.

Szymańska wskazała również na problem dostępności usług medycznych. – Czas oczekiwania na świadczenia specjalistyczne w miastach powiatowych takich jak na przykład Chrzanów, Oświęcim czy Olkusz jest średnio dwa razy dłuższy niż w Krakowie. Dlatego musimy zwiększać w tych miastach dostępności usług medycznych, nie tylko lekarzy POZ, ale również specjalistów – dodała partyjna jedynka do sejmiku.

Według hasła Razem, Polska powinna być wygodnym domem dla wszystkich obywateli. Stąd obietnice pewnego miejsca w żłobkach dla każdego malucha, a także szybka, tania i wygodna komunikacja miejska. Dodatkowo umowy o pracę i pensje, które pozwolą na godne życie także seniorów w ośrodkach dziennego wsparcia.

– Naszym hasłem jest „Polska – wygodny dom dla wszystkich”, ale wygodny dom to taki, do którego można wrócić i skąd wyjechać. Dlatego nowoczesna kolej regionalna musi obsługiwać także Olkusz. To skandal, że obecne władze województwa porzuciły mieszkańców regionu. Jestem głęboko przekonany, że kolej zapewni nie tylko wygodny transport, ale uwolni potencjał mieszkańców Olkusza, Brzeszcz czy Oświęcimia – mówił dr Samuel Nowak, dwójka Razem do Sejmiku Województwa.

Propozycje są ambitne: uruchomienie linii autobusowej zapewniającej komunikację Olkusza z całym regionem w godzinach wieczornych i w święta, a także kolej trans-jurajska. – Budowa nowej linii kolejowej z Olkusza przez Zabierzów do Krakowa powinna być naszym priorytetem. Razem popiera ten pomysł, bo kolej to najwygodniejszy i najbezpieczniejszy środek transportu – dodał Nowak.

To nie wszystko. Samuel Nowak, przypominając sylwetki dwóch nieco zapomnianych dzisiaj olkuskich astronomów Marcina Biema i Marcina Bylicy, obiecał utworzyć w Olkuszu… planetarium. Koszt tego zadania to pewnie kilka milionów złotych, ale jest na to sposób. – Środki można pozyskać z programów operacyjnych obsługiwanych przez województwo – przekonywał kandydat do sejmiku.

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
Rzecorzeja? Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rzecorzeja?
Rzecorzeja?

Hasła,hasłami.Ale przecież to o czym mówicie już mogliście realizować od dawna,jesteście przecież koalicjantami partii rządzącej.Aaa? Nie zakumałem,też legitymacjami członkowskimi pewnie rzuciliście dla picu i teraz nie wiecie co robić,co?Program Misiewicz+ ma być wdrożony po wyborach a nie przed,popytajcie bo macie nieświeże informacje.