Bolesław

ZGH „Bolesław”, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, rozpoczęły sprzątanie kanału Dąbrówka, nieopodal DK94 w Bolesławiu. W pierwszej kolejności usuwane są zwierzęce kości zalegające na dnie rzeki. Akcja potrwać może do końca maja.

Jak możemy przeczytać na stronie internetowej przedsiębiorstwa, służby zakładowe ZGH „Bolesław”, w ramach stałego nadzoru, przeprowadziły kontrolę kanału odprowadzającego wody z kopalni „Olkusz-Pomorzany”. Po zaprzestaniu odwadniania podziemnych korytarzy obniżył się poziom wód w nim płynących. Odsłoniło to ogromne ilości śmieci, które zalegają na dnie rzeki. Można tam znaleźć m.in.: puszki po piwie, stare opony czy reklamówki. – Ze względu na okres zimowy i możliwość hibernacji płazów w mułach na dnie kanału, akcje porządkowe w zakresie usunięcia tych odpadów Spółka planuje przeprowadzić w okresie wiosennym – czytamy w komunikacie opublikowanym przez firmę.

Niezwłoczne działania podjęte zostały wobec zwierzęcych szczątków odnalezionych w tym rejonie na początku roku. Z uwagi na specyfikę tych odpadów dokonano wyboru firmy, która w sposób kompleksowy przeprowadzi całość prac porządkowych. W zakresie podpisanej umowy zobowiązała się ona do uprzątnięcia zalegających kości zwierzęcych oraz ich utylizacji w specjalistycznej spalarni, zgodnie z wymogami ustawodawstwa środowiskowego. – Przedmiotowe prace będą realizowane etapami, gdyż są uzależnione od warunków pogodowych. Zakończenie uprzątnięcia w całości planuje się maksymalnie do końca maja br. a jeżeli warunki pogodowe pozwolą, to odpowiednio wcześniej – informują przedstawiciele ZGH „Bolesław”.

Służby zakładowe na bieżąco monitorują usuwanie odpadów w kanale Dąbrówka, a firma wykonująca usługę porządkową jest zobowiązana do okresowego raportowania swojej działalności w tym zakresie.

fot. ZGH „Bolesław”

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze